Jump to content
Sign in to follow this  
Mnich Moderator

Wełna merino

Recommended Posts

Co sądzicie o odzieży z wełny merynosów? Używacie jej podczas tatrzańskich eskapad? Jeśli tak, to podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Ja mam kilka par skarpet (lekkie, średnie i grube) i powiem Wam, że to najlepsze skarpety na górski trekking. Świetnie amortyzują, dobrze odprowadzają wilgoć i - chyba co najważniejsze i za co są najbardziej chwalone - nie łapią brzydkich zapachów 🙂 Są fajnie wykonane i przyjemne dla skóry. 

Polecam, komfort dla stopy jest nieziemski. Ważne, żeby składzie było co najmniej 60 proc. merino wool. 

• Like ! 3
  • Thanks 1

Ja z merynosa mam dwie czapki, komin, neckwarmer i skarpetki. Skarpetki jak to skarpetki, jakiejś znacznej różnicy nie odczuwam. Czapka mimo niezbyt wielkiej grubości daje naprawdę rade, nie było tak bym w niej zmarzł. Komina BUFFa używam najwięcej i jest po prostu świetny 😄 idzie z niego zrobic czapkę, kominiarkę, niemalże wszystko. Neckwarmer też z BUFFa, ale używam go na tęgie mrozy 😂 a takich jeszcze nie było, bo co go ubrałem to się w nim gotowałem. Ale myślę że przy -15 będzie się sprawdzał 😁 Dużym plusem odzieży z merynosa jak dla mnie jest szybkoschnięcie. Wystarczy w schronisku gdzieś na 30min rzeczy położyć w ciepłym miejscu i zakładamy je prawie suche. Jestem ciekaw czy ktoś tutaj korzysta z bluzy albo z bielizny termoaktywnej z merynosa, bo w tym segmencie słyszałem różne opinie na ten temat 🤔 z chęcią wysłucham Waszego zdania 🙂

• Like ! 2

Ja mam jeszcze t-shirt z merino. I używam go, jako pierwszą warstwę, raczej w chłodniejszych miesiącach. Latem wolę syntetyki. Szybciej schną, lepiej odprowadzają. Choć na pewno szybciej łapią zapachy 🙂

• Like ! 1

Z wełny merynosa mam bieliznę termoaktywną, używam jako pierwszą warstwę w zimie na narty, na to tylko lekki polar. Sprawdza się bardzo dobrze. Jest ciepła, ubieram gdy temperatura spada dużo ponizej zera inaczej mozna się ugotować. Dobrze odprowadza wilgoć. Na wędrówki górskie dla mnie raczej za ciepła. 

• Like ! 2
  • Thanks 1