Jump to content

Recommended Posts

Co sądzicie o odzieży z wełny merynosów? Używacie jej podczas tatrzańskich eskapad? Jeśli tak, to podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Ja mam kilka par skarpet (lekkie, średnie i grube) i powiem Wam, że to najlepsze skarpety na górski trekking. Świetnie amortyzują, dobrze odprowadzają wilgoć i - chyba co najważniejsze i za co są najbardziej chwalone - nie łapią brzydkich zapachów ? Są fajnie wykonane i przyjemne dla skóry. 

Polecam, komfort dla stopy jest nieziemski. Ważne, żeby składzie było co najmniej 60 proc. merino wool. 

  • Like ! 2
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Ja z merynosa mam dwie czapki, komin, neckwarmer i skarpetki. Skarpetki jak to skarpetki, jakiejś znacznej różnicy nie odczuwam. Czapka mimo niezbyt wielkiej grubości daje naprawdę rade, nie było tak bym w niej zmarzł. Komina BUFFa używam najwięcej i jest po prostu świetny ? idzie z niego zrobic czapkę, kominiarkę, niemalże wszystko. Neckwarmer też z BUFFa, ale używam go na tęgie mrozy ? a takich jeszcze nie było, bo co go ubrałem to się w nim gotowałem. Ale myślę że przy -15 będzie się sprawdzał ? Dużym plusem odzieży z merynosa jak dla mnie jest szybkoschnięcie. Wystarczy w schronisku gdzieś na 30min rzeczy położyć w ciepłym miejscu i zakładamy je prawie suche. Jestem ciekaw czy ktoś tutaj korzysta z bluzy albo z bielizny termoaktywnej z merynosa, bo w tym segmencie słyszałem różne opinie na ten temat ? z chęcią wysłucham Waszego zdania ?

  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

Z wełny merynosa mam bieliznę termoaktywną, używam jako pierwszą warstwę w zimie na narty, na to tylko lekki polar. Sprawdza się bardzo dobrze. Jest ciepła, ubieram gdy temperatura spada dużo ponizej zera inaczej mozna się ugotować. Dobrze odprowadza wilgoć. Na wędrówki górskie dla mnie raczej za ciepła. 

  • Like ! 2
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Koszulkę testuje po raz pierwszy w tym sezonie zimowym. Po dwóch wędrowkach jestem bardzo zadowolony. Komfort cieplny wysoki, brak uczucia przepocenia. Być może 2 wędrówki to za mało ale nie musiałem się "dozbrajać" w kolejne w-wy na postojach. Na chwilę obecną polecam na zimę.

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...