Skocz do zawartości

Remonty na Drodze Wolności


anko72

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, anko72 napisał:

Słyszałam o remontach na sporym odcinku Drodze Wolności na Słowacji.  Proszę o info jak obecnie to wyglada. Czy bardzo się tam ruch korkuje? Są objazdy?

Dwa tygodnie temu objazdów nie było, jedynie wahadła co chwila (ze światłami lub bez). Korki nie były jakieś straszne, ale cała ta sytuacja mocno spowalniała ruch. Jak jest obecnie, nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peter1 napisał:

Kolega Daerkopolo napisał mi, że jest: " tragicznie, cała trasa w robocie, dramat, korki, światła non stop". 

Ja tamtędy jeździłem w czerwcu, więc zapewne ruch był mniejszy niż teraz. Wtedy wychodziło mi że trzeba doliczyć jakieś 50% do standardowych czasów przejazdu, więc jakaś straszna tragedia to nie była. 

Miałem za to jedno troszkę zabawne zdarzenie, na krótkim wahadle bez świateł, tylko ze znakiem który kierunek ma pierwszeństwo na zwężeniu.

Odcinek miał może ze 20 metrów i jeden kierowca Słowak jadąc z kierunku podporządkowanego, nadział się na gościa z pierwszeństwem,  też Słowaka, który go zablokował dosłownie metr przed końcem. A ja jechałem za tym drugim i zatrzymałem się parę metrów wcześniej, żeby mógł cofnąć i tamtego puścić. Ale widocznie cofnięcie o 5 metrów to było za dużo dla jego urażonej godności. ? I tak dłuższą chwilę stali, aż w końcu ten "z pierwszeństwem" wyskoczył z auta i do tamtego ruszył. No to już nie wytrzymałem, użyłem klaksonu i krzyknąłem żeby poszli się kłócić gdzie indziej i nie blokowali drogi. Za chwilę zaczęli trąbić ci którzy już stali za mną. I w końcu facet "bez pierwszeństwa" zdecydował że cofnie te 20 metrów. 

Obyło się bez rękoczynów.  ?

Edytowane przez Jędrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z Zakopca - miałem kilka wypadów na Słowację

obecnie to wygląda tak że: Tatranska Kotlina (tam gdzie jest Bielanska Jaskinia) na całej długości zdarty asfalt - od skrętu na Drogę Wolności zdzierają w stronę Zdziar (około 4km ) - kiedy będą zalewać ? pewnie kiedy skończą na drodze 577 (Droga  Wolności)

- na owej drodze kilka miejsc  - bodajże 5 ze zwężeniami (remonty mostów) lub odcinki gdzie kładą asfalt - ustawione mijanki ze światłami - światła z minutnikiem wyświetlającym długość świecenia zielonego i czerwonego (ciekawa opcja - wiadomo ile się postoi na czerwonym lub jak szybko zgaśnie zielone).

Najdalej byłem w Starym Smokowcu - odległość z Zakopca (około 55km wedle map googla) przejeżdżałem w okolicach 1 godziny i 15 minut

Lepiej jeździć przez Bukowinę i Jurgów ponieważ od Zakopanego droga Oswalda również jest w remoncie (zdarty asfalt i mijanki ze światłami)

Jeśli zabraknie miejsc na parkingu Biela Woda (wejście na szlak do Zielony Staw Kieżmarski) przestrzegam przed parkowaniem wzdłuż drogi na poboczu - codziennie "koczuje"patrol policji i zakłada blokady na koła

Edytowane przez zinox
  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zinox napisał:

codziennie "koczuje"patrol policji i zakłada blokady na koła

W czerwcu, gdy parę razy tamtędy jechałem to zastawione autami były dosłownie wszelkie możliwe miejsca na poboczu. Ciekawe ile sztuk blokad do dyspozycji ma miejscowa policja ?

Edytowane przez Jędrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odświeżę temat - remont drogi przynajmniej do Starego Smokowca zakończony - pozostały "mijanki" ze światłami na remontowanych mostkach : w tym przy parkingu Kežmarská Biela voda,. Postawione znaki zakazu parkowania po obu stronach drogi i dodatkowo wzdłuż pobocza postawione po obu stronach zapory - więc nijak się już nie da zaparkować  - tylko parking. Jak ktoś zaśpi i nie będzie miejsca pozostaje pojechac 1,5 km dalej do Tatranské Matliare -  tam jest jeszcze jeden malutki parking

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...