Jump to content
Sign in to follow this  
Bieszdzadzki_tatromaniak

Koronawirus w Tatrach

Recommended Posts

Jak czasami w Polsce jest fajna ta zbiorowa odpowiedzialnośc i jednoczenie się, choćby w miastach gdzie ludzie wzieli sobie do serca, że nie powinni pomagać, tak z biegiem czasu, jak juz się oswoją z trudną sytuacją, zaczyna sie naginanie tych zasad i takie trochę rumakowanie i to mnie smuci, że wystarczylo kilka dni na oswojenie się z wirusem, żeby wszystko zaczeło wracać do normy. W tym niestety i w górach. 

• Like ! 2

Ja też 😞

Najbardziej mi szkoda tej pogody jaka była w tym tygodniu + lawinowa 1 😞 + 6 dni zaległego urlopu 😞

Zrobiłoby się Świnice; Kościelec; Kozi; Szpiglasa 😞 , a trzeba siedzieć w domu i filmiki oglądać.

Nawet na ściance nie potrenuję, bo też zamknięta.

Jebany wirus 😕

• Sad 1

W tym całym zamieszaniu nie zapomnijmy, że dzisiaj jest pierwszy dzień astronomicznej a jutro kalendarzowej wiosny!!! Z wiosną zawsze przychodzi nadzieja!!!

IMG_20200318_145535.jpg

• Like ! 3

Coś mi się wydaje, że wiosna minie a zakaz dalej będzie 😞

• Sad 2

Posted (edited)

Wtedy najbardziej popularnym wyposażeniem turystów stanie się Dowód Kolekcjonerski z meldunkiem w Zakopanem 😉

Edited by Q'bot
  • Haha 3

Coraz większa lipa się robi....zaczęli zamykać rejony wspinaczkowe na Jurze. Pieniny i Gorce tez już zamknęli.

Ciekawe czy hałdy w mojej Rudzie Śląskiej też pozamykają...

• Sad 2

W Gorcach zamknięte jest schronisko na Turbaczu a od dzisiaj obowiązuje zakaz wstępu na szlaki leśne i zamknięte są parkingi w Nadleśnictwie Nowy Targ.

u nas w Bieszczadach wydano polecenie zeby nie wychodzić w góry,  narazie mały ruch, zakazu nie ma ale zalecaja pozostanie w domach, sa tez patrole straży parku i strazy granicznej w związku z zwiększonym ryzykiem przerzutu nielegalnie ludzi przez zamkniete granice i apele zeby pozostać w domu, warunki też sa kiepskie, prognozy mowia o duzym zamgleniu i spadl śnieg. 

• Like ! 1

Guest Nobody

Na Jurze bliżej Częstochowy pozamykane drogi wspinaczkowe i jaskinie. Zamki też.

2 hours ago, Nobody said:

Na Jurze bliżej Częstochowy pozamykane drogi wspinaczkowe i jaskinie. Zamki też.

Ja mieszkam prawie na Jurze - nie widzałem kłódek na skałach 🤔

A tym bardziej do jaskiń drzwi nie wstawiono.

Na Podhalu właśnie świeci słońce i pada śnieg😉 Taka wiosenna zima😀

Daje do myślenia. Tylko czy to co się teraz dzieje powstrzyma ten pęd, ten wyścig szczurów.🤔🤧

Guest Tatromen
Posted (edited)

Przykro mi , moja odpowiedź brzmi nie ! 😔 Taki jest człowiek ! 😔 Zresztą , nie wiele może .

Edited by Tatromen

Jakby się świat zatrzymał na chwilkę to by było jeszcze OK, ale obawiam się, że tym razem to będzie dłuuuuuga chwila.

Niestety Europa to nie zdyscyplinowane Chiny i zanim opanują wirusa to spadnie śnieg...ten następnej zimy.

• Like ! 1

Podobno w Tatrach spadł śnieg.. 

Gdybym mogła być teraz w górach, wyszłabym na balkon i patrzyłabym.

• Like ! 2

Guest Tatromen

A jakby ten balkon był balkonem na Łomnicy , hmmm ...........😉😁

Guest Tatromen

Od wczoraj zakaz wchodzenia na Babią Górę ! 😢😭 No i jak tu żyć ???? No jak ????  😉😟

Dla mnie to niepojęte, że jest wprowadzony zakaz m.in. w moim rodzimym Bieszczadzkim PN a ludzie i tak kombinuja jak omiąć przepisy i są okropnie roszczeniowi, teraz są tezy ze jak szlaki zamkniete to będa chodzić poza szlakami... 

1 hour ago, Bieszdzadzki_tatromaniak said:

teraz są tezy ze jak szlaki zamkniete to będa chodzić poza szlakami... 

Praktykuję to od lat - rozwiązuje problem zakazu przemieszczania się szlakami nocą w TPN'ie od marca do listopada 😉

A 'roszczeniowości' się w sumie nie dziwię - to 'Park Narodowy', a nie 'Park Prywatny'.

Guest Nobody
2 godziny temu, Q'bot napisał:

A 'roszczeniowości' się w sumie nie dziwię - to 'Park Narodowy', a nie 'Park Prywatny'.

Park narodowy – jedna z form ochrony przyrody w Polsce. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody z 2004 r.[1] obejmuje obszar wyróżniający się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi, o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, na którym ochronie podlega cała przyroda oraz walory krajobrazowe. Park narodowy tworzy się w celu zachowania różnorodności biologicznej, zasobów, tworów i składników przyrody nieożywionej i walorów krajobrazowych, przywrócenia właściwego stanu zasobów i składników przyrody oraz odtworzenia zniekształconych siedlisk przyrodniczych, siedlisk roślin, siedlisk zwierząt lub siedlisk grzybów.

Jak widzisz to nie park miejski 🤨

Posted (edited)

Można popatrzeć ale nie wolno dotykać!😉😂

IMG_20200327_144446_1-01.jpeg

Edited by vatra
  • Like ! 3
  • Sad 1