Jump to content

11.01.2021 - Zimowe tatry

Recommended Posts

Po listopadowym wypadzie w Tatry Zachodnie nastąpił okres górskiej posuchy,  trochę przez pogodę, trochę przez pracę (koniec roku bywa intensywny dla handlu), dwa miesiące to jednak zdecydowanie wystarczająco dużo czasu i z początkiem stycznia zacząłem myśleć nad choćby krótką wizytą gdzieś wyżej niż rodzinny Kraków. Najlepsze wycieczki wychodzą spontanicznie - w sobotę spojrzałem na prognozę i uznałem, że warto zarezerwować poniedziałek na wyjazd - początkowo miała być Babia Góra, ale w ostatniej chwili padło na Tatry. Plan? Gąsienicowa a potem się zobaczy.  Warunki okazały się na tyle sprzyjające, że zahaczyłem o Kasprowy i Czarny Staw Gąsienicowy - co prawda mogłem przyjechać wcześniej niż 9.30 i wyjechać później niż 15.30 i wykorzystać ten dzień jeszcze bardziej, ale myślę, ze po przeziębieniu, jakie ostatnio przeszedłem to i tak całkiem nieźle wykorzystany czas.  Było pięknie i co tu więcej mówić? Trzeba czekać na kolejne warunki zbliżone do dzisiejszych ? 

DSC01658.JPG

DSC01704.JPG

DSC01718.JPG

DSC01724.JPG

DSC01728.JPG

DSC01743.JPG

DSC01763.JPG

DSC01768.JPG

DSC01773.JPG

DSC01805.JPG

DSC01807.JPG

DSC01813.JPG

DSC01848.JPG

DSC01852.JPG

DSC01857.JPG

DSC01861.JPG

DSC01872.JPG

DSC01883.JPG

DSC01887.JPG

DSC01888.JPG

DSC01894.JPG

DSC01897.JPG

• Like ! 14

W ogóle zima to inny świat, nawet zwykłe drzewo, obok którego normalnie przeszłoby się obojętnie, w połączeniu ze śniegiem tworzy piękny obraz. Dawno nie miałem takiej satysfakcji z podejścia przez Boczań np ? tym bardziej że schowane pod śniegiem kamulce minimalizują potrzebę patrzenia pod nogi i można skupić się na otoczeniu ? 

• Like ! 1
  • 2 weeks later...
Dnia 12.01.2021 o 00:17, jaaga76 napisał:

Pogoda wymarzona ?. Super fotki....? gdzieś ostatnio pisaliśmy, że Gasienicowa o każdej porze roku ma to "coś"...

Ile to już razy w Gąsienicowej...zawsze przyjemnie,zawsze z uśmiechem?Faktycznie ma to "coś".

• Like ! 1