Jump to content

Daerkopolo

Member
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by Daerkopolo

 1. Przewodnik wysokogórski z uprawnieniami IVBV. Piotrek Mazika +48 691 848 628
 2. Jeju, nieważne lato czy zima. Wychodzenie indywidualne czy w grupie bo raczej szkolne nas nie interesują 🙄,zjazdy na linie. Poprostu firmy, osoby z ,którymi wychodzilscie wspinaliscie się lub zjezdzaliscie na nartach.
 3. Postanowiłem założyć nowy temat.Polecani przewodnicy ,którzy chodzą po Tarach słowackich,Alapach.Myślałem też o szkółkach skałkowych, zimowych,letnich,pewnie numery telefonow wystarczą. Wszystko w jednym miejscu pod ręką.Co Wy na to?🤔🙂
 4. Krokusy to teraz są w Klukuszowej na trasie do Nowego Targu potem Zakopca zaraz za Rdzawka po zjeździe do Klikuszowej pełen pakiet po prawej i lewej stronie i to już z dwa tygodnie w Tatrach pewnie teraz się pojawiają.
 5. Nie ma co się oszukiwać mieszkam blisko gór,Tatry białe i tylko obfite deszcze te śniegi rozpuszczą.Raki czekan obowiązkowe, ale to niejest jakiś strasznie trudny szlak, zimowe wyjścia trzeba od czegoś zacząć. Wejście na Giewont zimą to jedna pierwszych wyzwań.
 6. https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-do-republiki-slowackiej-i-tranzytu-przez-jej-terytorium
 7. Jeju w tamtym roku( jeju wiem,bylo mineło)ale pogoda była dużo lepsza bo w tym roku to kicha dopiero kilka dni lutego i marzec miał kilka dni jakich takich więc tylko czekać na jakieś okienko i czas ruszyć na Słowację. Bo od 1 kwietnia zniesiono tam wszystkie ograniczenia więc.... do zobaczenia na szlaku 😁🤭
 8. Tak,pogoda się udała ,to był ciąg pogodowy więc żal było nie zkorzystać bo ostatnio nas pogoda nie rozpieszczała.🙂
 9. Wczorajsza wycieczka na Czerwone Wierchy. Start w Kirach.Podejcie pod Ciemniak wymagajace ,miescami delikatnie wyślizgane ,ale bez rakow sie udało!Pomimo ostnich dni slonecznych w Tatrach jest dużo sniegu tylko miescami widac wystajace kamienie.Zima w pełni!Snieg zmorożony,zsiadnięty miejscami do slonca czasem się topi. Ostatnie zimowe miesiące był w tym roku wyjątkowo brzydkie w lutym trochę słońca i teraz marzec to teraz się to wyrównuje.Pogoda igła miejscami wiaterek i pelne słońce co w połączeniu z zimową szatą wygląda obłędnie.W tamtym tygodniu byłem na Swinnicy więc w tym postanow
 10. Szukam chętnych na wspólne wyjście w Tatry poniedziałek, wtorek, sroda. Trasa do uzgodnienia jestem z okolic Noweg Targu
 11. Daerkopolo

  Świnica Zimą

  Mam nadzieję, że wiesz ze wejście zimowe a letnie się różni.W zimę na Swinice wchodzi się na niższy tzw. taternicki wierzchołek,na który nie prowadzi szlak turystyczny.
 12. Daerkopolo

  Świnica Zimą

  Jeżeli Twój komfort psychiczny będzie lepszy to weź sprzęt , ale czy jest sens? To jakies trudny szczyt nie jest.Blizej szczytu jest wieksza ekspozycja,ale wszytko do ogarnięcia. Ktos tam wchodził na linach,ale moim skromnym zdaniem nie ma tam potrzeby. Wygląda to z dołu gorzej.niz jest w rzeczywistości.
 13. Daerkopolo

  Świnica Zimą

  Dzisiaj byłem pokrywa stabilna,sniegu duzo dobrze się szło nic tylko ruszać.Do niedzieli gdy słońce będzie tak dawać, a będzie może być różnie, ale generalnie jak wyjdziesz rano wczesnie to będzie git.
 14. 3.03.2021 Kozi Wierch.Pogoda igła zero wiatru dwójką lawinowa z tendencją opadająca do jedynki do 1900m powyżej 1900m tendencja rosnąca. Trasa do piątku minęła dość szybko wyrobilem się w dwie godziny podejście do schroniska wejściem zimowym. Podejście do schroniska zmrożone momentami wyślizgane. Podejście pod Kozi Wierch wymagające raki czekan obowiązkowe momentami śniegu dużo. W godzinach porannych śnieg zmrożony południem robiła się już bryja snieg topniał w oczach.Na szczycie kilka metrów ekspozycji zmrożonej,ale widoki wynagrodziły wszystko ?
 15. 23 luty 2021.Pogoda zapowiada się piękna dwójką lawinowa z sentencja rosnąca bo kilka poprzednich dni była jak na luty bardzo gorąca padło na Starorobociański Wierch (2176 m), z którego możemy podziwiać panoramę całych Tatr Zachodnich oraz najbliższe szczyty Tatr Wysokich. Jak się później okazało udało się dojść do Kończysty Wierch 2002m Trasa Doliną Chochołowska potem czerwonym szlakiem na Trzydniowiański szczyt śnieg do wysokości lasu twardy zmorożony powyżej gdzie promienie słoneczne go już bardziej muskałybardziej mokry mniej stabilny,ale w tym słoneczku szło się .że hoho.Gdy podch
 16. 15 styczeń spotaniczne wyjście na Kasprowy Wierch na zachód słońca. Trochę późno wyjechałem, zanim dotarło do mnie ,że dzień będzie idealny na super wycieczkę. Szybkia ocena sytulacji spojrzenie na mapę padło na Kasprowy -zachód słońca! Start Kuźnice -Hala Gąsienicowa- Kasprowy Wierch-Myślenickie Turnie Kuźnice.
 17. Pogoda taka ,że żal w domu siedzieć ,a mam trochę wolnego.Jakie macie pomysły na wyjście w Tatry przy 3 lawinowej.
 18. @wiktoree w Tatrach kolego to już muszą być raki,czekan już na takie podejścia i trochę praktyki w chodzeniu w rakach i używania czekana..
 19. Witajcie. W poniedziałek piątego stycznia postanowiliśmy z kumplem wybrać się w Tatry.Pogoda miała być więc na nasz cel wybraliśmy Zawrat. Dokładnie Brzeziny Zawrat Palenica.Do Zmarzłego Stawu szło się dobrze powyżej śniegu dużo śnieg mokry jeszcze nie zbity dobrze (był na ten dzień 2 stopień lawinowy) szliśmy zimowym wejściem żlebem ,szlak letni zasypany.Podejscie przysporzyło nam trochę adrnaliny o ile do 1600m. się jakoś szło później ściana nawiana przez wiatr , pogoda się zaczęła zmieniac się trochę zachmurzyło i zaczęło sypać. Postanowiliśmy ,że spróbujemy wyjść,jeśli dalej będzi
 20. Mam ten plecak od tamtego roku.Placak super ,ale trzeba wziąsc pod uwagę wagę tego placaka bo sam w sobie już trochę waży. Na olx był ostatnio nowy w dobrych pieniądzach.
 21. La Sportiva Tx4 bez bez membrany polecane wyżej kupiłem i byłem w nich kilka razy jeszcze w sprzyjającej aurze i powiem Ci najwygodniejsze buty jakie mialem.
 22. Gratulacje!Mam nadzieję,że i ja kiedyś tam dotrę Mnich Cubryna i MW mi zostały tylko lub ,aż tylkow naszych Tatrach. Szacun!?
 23. Uprzedzam zdjęcia z telefonu!
×
×
 • Create New...