Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/17/2019 in all areas

 1. To ja proponuję by ktoś kto jako pierwszy napotka tęże straż, dokładnie obfotografuje obiekt, a my na forum zrobiły ściepę na jakieś spore zamówienie szycia mundurów w Chinach ? Sami 'siebie' zatrzymywać raczej nie będą, a przecież przez lornetkę nie poznają kto tam lezie.
  2 points
 2. Dokładnie. Przecież na Gerlach z przewodnikami wchodzi chyba więcej ludzi niż za taką Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem szlakiem (jak ja byłem 4 lata temu to naliczyłem 18 przewodników z osobami 18x3=54+18 przewodników !!! po drodze i na szczycie, a na szlaku przełęcz minąłem może góra z 10 osób), ale płacą po 100 E od łebka i jest OK. Lepiej pozamykać co ciekawsze szlaki i pod pretekstem ochrony przyrody kazać sobie bulić. Najgłupsze jest to ,że nawet będąc załóżmy alpinistą światowego formatu o umiejętnościach dużo wyższych niż ci przewodnicy nie możesz sobie samemu wejść na np. tak
  1 point
 3. Na Słowacji jest niestety lobby przewodnickie. Płać słono wtedy jest OK. W Austrii czy Szwajcarii na góry typu Gerlach, Łomnica by pewnie zrobili via ferraty - w Tatrach nie ma ani jednej.
  1 point
 4. No to mój projekt skończenia WKT na przyszły rok stoi pod znakiem zapytania. Jeśli będą wlepiać kary jak leci nawet odpowiedzialnym ludziom z doświadczeniem i sprzętem to nie będzie wesoło. Trzeba będzie zacząć chodzić po górach w wojskowym moro, żeby nie wypatrzyli ;). No i nie wyobrażam sobie np. zatrzymania na grani. Już widzę te nagłówki w gazetach: "Zginął uciekając przed obławą w górach - powód pogoni - wejcie na Lodowy" Oby podeszli do tematu po ludzku, inaczej trzeba się będzie chyba całkiem przerzucić na Alpy ?
  1 point
 5. Hruba Turnia, na drugim planie Litworowy Szczyt - Październik 2019
  1 point
 6. No to może mój ulubiony tatrzański staw. Podpadnę zapewne miłośnikom Morskiego Oka, ale jak dla mnie ( miłośnika miejsc odludnych ) - najpiękniejszy jest Zielony Kaczy. Do kompletu na drugiej stareńkiej fotce wypływający z Kaczej Doliny Hviezdoslavov vodopad.
  1 point
 7. Moich ulubionych jest cała masa ....najbardziej lubię takie przy których można spocząć bez tłoku. Tutaj mały wodospadzik i na następnym zdjęciu staw z którego wypływa. ?
  1 point
×
×
 • Create New...