Skocz do zawartości

Kask ze zintegrowanymi goglami, czy osobno?


KrzysiekM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zastanawiam się nad zakupem kasku, chodzi o to czy kupić kask ze zintegrowanymi goglami czy bez. Posiadam gogle Salomon FOUR SEVEN PHOTO Black Red 2019 (https://snowsport.pl/gogle_salomon_four_seven_photo_black_red_2019-p22981.html ). Czy nowe gogle „PHOTOCHROMIC MULTILAYER”, Kolor filtra: Pink Red, zastosowane w modelu DRIVER PRIME SIGMA PHOTO MIPS https://www.salomon.com/pl-pl/shop-emea/product/driver-prime-sigma-photo-mips-li3396.html#color=83677 mają lepszą, nie tylko nowszą technologię? Bo raczej nie warto zrezygnować z gogli, które posiadam na rzecz nowych tylko po to żeby były zintegrowane z kaskiem. Proszę o obiektywną radę, i tak kupię kask, najwyżej bez gogli 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysiekMMasz niezłe gogle, więc sensowne jest kupienie kasku. Chyba najlepiej by było podejść gdzieś do sklepu i pomierzyć w komplecie, bo bywa że gogle nie spasują się z kaskiem. 

Co do kasków zintegrowanych, to moim zdaniem ich minusem jest, to że nie przylegają do twarzy i wieje. Ale to jest moje subiektywne odczucie. 

Edytowane przez jaaga76
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało, że kupuję jedne z lepszych gogli ( w stosunku do ceny). W opisach gogli, tam gdzie są fotochromowe, zawsze jest napisane, że są to gogle uniwersalne na każdą pogodę. Jednak okazuje się, że nie jest tak do końca. Może dla kogoś kto jeździ na lodowcu, w słoneczną pogodę będą super. Ja niestety nie mam zbyt wielu okazji na wyjazd w Alpy. Najczęściej bywam na polskich stokach, a kto u nas jeździ ten wie, że trudno trafić na ładną słoneczną pogodę i okazuje się, że fotochromy słabo się sprawdzają. Bynajmniej dla mnie szału nie ma. Oczywiście skorzystam z rady, wiem że najlepiej jest coś przymierzyć przed zakupem i tak zrobię. Dziękuję za odpowiedz. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekM napisał:

gogle uniwersalne na każdą pogodę

Uniwersalne gogle nie istnieją bo każdy człowiek inaczej reaguje na różne rodzaje światła.

może warto przeczytać dyskusję na forum narciarskim

https://www.kochamnarty.pl/topic/4702-gogle-doradzcie-podpowiedzcie-ladnie-prosze/

Każdy musi dojść do tego metodą prób i błędów.

Mam kumpla, który na wyjazd narciarski zabiera 5 par gogli, ja mam zawsze 3.

Zasadniczo kaski i gogle tej samej firmy pasują do siebie.

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2024 o 11:38, J@n napisał:

Zasadniczo kaski i gogle tej samej firmy pasują do siebie.

Nie zawsze..do jednego z kasków POC dopiero trzecie z kolei kupione gogle POC pasowały ...

..mierzyć, mierzyć, mierzyć..

Edytowane przez Lexi
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...