Skocz do zawartości

Polica w samo południe


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

@Artur Sto nie tylko uczestnik naszej forumowej społeczności i mój górski przyjaciel. To również człowiek dusza i świetny kompan górskich wędrówek, którego słuchać można godzinami. Dlatego długo się nie zastanawiałem, kiedy mój górski druh, przy okazji mojej eksploracji Beskidu Żywieckiego przyjechał po mnie i zabrał mnie w swoje rodzinne strony. 
 

Naszym celem była Polica, szczyt o wysokości 1369 m, na zboczach którego w 1969 roku rozbił się samolot LOT. W katastrofie zginęli wszyscy obecni na pokładzie - 53 osoby. 
 

Wystartowaliśmy z Przełęczy Zubrzyckiej, do pokonania mieliśmy ponad 550 m przewyższenia. Po około dwóch godzinach znaleźliśmy się na szczycie. Nie było tłumów, jak w Tatrach, ale widoków, na jakie liczyliśmy też nie było. Tatry praktycznie nie widoczne, wysoka temperatura i popołudniowa pora zrobiły swoje. 

Poniżej kilka fotek z naszej wyrypy. 

 

IMG_1742.jpeg

IMG_1745.jpeg

IMG_1746.jpeg

IMG_1751.jpeg

IMG_1753.jpeg

IMG_1754.jpeg

IMG_1756.jpeg

44b859c4-300d-4c89-83da-d7f5b383c1d7.jpeg

  • Lubię to ! 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, barbie609 napisał:

a jak schodziliście ? Kiedyś robiliśmy tą trasę z zejściem do Sidziny na Wielką Polanę.

Jeśli kogoś nie ogranicza powrót do, pozostawionego przy wejściu na szlak, auta to najfajniejszą opcją jest zejście czerwonym szlakiem w kierunku Cupla i dalej niebieskim do stacji PKP w Kojszówce. Zaliczycie wtedy jeszcze kolejne beskidzkie szczyty - Okrąglicę, Urwanicę, Naroże, Soskę,  pójdziecie zboczem Drobnego Wierchu i Burdelowej Góry 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, barbie609 napisał:

jest to pomysł. My bardzo często posługujemy się więcej niż jednym samochodem. Przy ostatniej wizycie na Hali Krupowej jeden mieliśmy w Zawoi  Suchej Górze a drugie w Sidzinie.

Sucha Góra to jeszcze nie Zawoja. To część Skawicy tak gwoli poprawności terytorialnej . Jeśli jedziecie dwoma autami to ciekawą opcją jest zostawienie jednego w Bystrej na parkingu koło kościoła i dojście czerwonym do Cupla i  dalej do Bystrej.?

Edytowane przez Artur S
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, barbie609 napisał:

czyli z Bystrej Podhalańskiej czerwonym w stronę Cupla i jak dalej?

Dalej cały czas czerwonym w kierunku przełęczy Malinowe, potem Naroże, Urwanica, Okrąglica z kaplicą i Hala Krupową schronisko. No a zejście to już zależy od miejsca zostawienia drugiego auta, ja np lubię iść nie szlakiem tylko droga którą dostarczają towar do schroniska. Auto można zostawić na przełęczy przy kaplicy, tylko w niedzielę jak są msze to nie na tam miejsca 

Edytowane przez Artur S
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...