Jump to content

Recommended Posts

Cześć!

Chciałbym prosić o poradę i opinię doświadczonych tatromaniaków w sprawie butów zimowych. Interesują mnie porządne buty górskie do zimowej turystyki wysokogórskiej głównie w tatrach, ale nie wykluczam też sporadycznych wędrówek w alpach. To będzie mój drugi sezon zimowy w tatrach i w planach jest Świnica, Giewont oraz Kozi Wierch. Jeśli chodzi o pieniążki to chciałbym się zamknąć tak do 1000 PLN. Zależy mi na tym by był to sprawdzony model z możliwością założenia raków koszykowych i półautomatycznych. Pomożecie? 😄

Thanks from the Mountain! 😄

Jak zwykle kupuję wszelakie obuwie przez sieć, to buty zimowe były jedynym przypadkiem, który skłonił mnie do wizyty w sklepie stacjonarnym 😜

Co prawda teraz okres jest nieciekawy, gdyż buty zimowe w promocji można kupić wiosną/latem, ale może gdzieś coś znajdziesz do 1K złociszy.

Z porad, to zabierz swoje raki, by przetestować jak się zapinają na danej podeszwie - zwykle jest to kompatybilne, ale czasami po prostu niektóre kombinacje niewygodnie dopasować zatrzasnąć...

• Like ! 1

8 minutes ago, Kamil Bielenda said:

Tylko masz może jakiś dobry sprawdzony model? 😉

Heh, każdy ma inna stopę...

Dla mnie np. La sportivy i Scarpy mają zbyt sztywne podeszwy, więc to nasze stopy muszą się dopasować do nich, a nie odwrotnie.

Aku mi podpasowały, gdyż były miękie i przyjemne, wciąż zachowując twardość podeszwy 'D'.

Często też zwracam uwagę na grubość zastosowanej skóry - gdy zjedzie Ci noga na trawersie nabicie kolcem/czekanem buta nie spowoduje uszkodzenia, co w syntetykach może się przytrafić.

Jeśli nie mieszkasz na końcu świata, to odwiedź sklep z jak najszerszą ofertą i poprzymierzaj 👠

• Like ! 1

Będę próbował coś zmierzyć, ale w Rzeszowie ciężko o sklep gdzie można znaleźć buty tego typu 😕 Obecnie waham się między: Asolo Elbrus Goretex Vibram, a Zamberlan Baltoro GTX. Co sądzicie o tych modelach? 🙂

Edited by Kamil Bielenda