Skocz do zawartości

Zimowe buty wysokogórskie (tatry, alpy)


Kamil Bielenda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałbym prosić o poradę i opinię doświadczonych tatromaniaków w sprawie butów zimowych. Interesują mnie porządne buty górskie do zimowej turystyki wysokogórskiej głównie w tatrach, ale nie wykluczam też sporadycznych wędrówek w alpach. To będzie mój drugi sezon zimowy w tatrach i w planach jest Świnica, Giewont oraz Kozi Wierch. Jeśli chodzi o pieniążki to chciałbym się zamknąć tak do 1000 PLN. Zależy mi na tym by był to sprawdzony model z możliwością założenia raków koszykowych i półautomatycznych. Pomożecie? ?

Thanks from the Mountain! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle kupuję wszelakie obuwie przez sieć, to buty zimowe były jedynym przypadkiem, który skłonił mnie do wizyty w sklepie stacjonarnym ?

Co prawda teraz okres jest nieciekawy, gdyż buty zimowe w promocji można kupić wiosną/latem, ale może gdzieś coś znajdziesz do 1K złociszy.

 

Z porad, to zabierz swoje raki, by przetestować jak się zapinają na danej podeszwie - zwykle jest to kompatybilne, ale czasami po prostu niektóre kombinacje niewygodnie dopasować zatrzasnąć...

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Kamil Bielenda said:

Tylko masz może jakiś dobry sprawdzony model? ?

Heh, każdy ma inna stopę...

Dla mnie np. La sportivy i Scarpy mają zbyt sztywne podeszwy, więc to nasze stopy muszą się dopasować do nich, a nie odwrotnie.

Aku mi podpasowały, gdyż były miękie i przyjemne, wciąż zachowując twardość podeszwy 'D'.

Często też zwracam uwagę na grubość zastosowanej skóry - gdy zjedzie Ci noga na trawersie nabicie kolcem/czekanem buta nie spowoduje uszkodzenia, co w syntetykach może się przytrafić.

Jeśli nie mieszkasz na końcu świata, to odwiedź sklep z jak najszerszą ofertą i poprzymierzaj ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...