Jump to content

Wibrujące kijki


Recommended Posts

Witam,

 

Kupiłem swoje pierwsze kijki trekkingowe. Wybór padł na BD Trail Ergo Cork https://www.blackdiamondequipment.com/en_US/product/trail-ergo-cork-trek-poles/

Zdecydowało to "ergonomiczne" wygięcie chwytu, które zresztą okazało się dla mnie bardzo wygodne. W sobotę miałem okazję je wypróbować i ogólnie jestem bardzo zadowolony, nie wyobrażam sobie już wyjścia na szlak bez kijków. Zauważyłem jednak mały problem. Otóż przy  szybkim marszu, zwłaszcza na płaskich odcinkach, i energicznym wbijaniu kijków, mają one tendencję do wpadania w rezonans i mocnego wibrowania. Drgania przenoszą się na nadgarstki i z czasem staje się to dość uciążliwe. Czy ktoś miał taki problem. Jak obserwowałem innych na szlaku, to nie zauważałem tego, nawet w najprostszych marketowych kijach. Czy może to kwestia techniki chodzenia?

Link to post
Share on other sites

Hmmm....trochę z kijami już chodzę ale ze zjawiskiem rezonansu się nie spotkałem.Może dlatego ,że na utwardzonych płaskich odcinkach nie kijków nie używam. Rzadko stosuję narciarską pracę kijów.Dla mnie to raczej coś w rodzaju napędu 4x4 na trudniejszych miejscach , nowocześniejszy kij alpejski,  odciążenie przy zejściach,coś w tym stylu.

Link to post
Share on other sites
Dnia 12.10.2021 o 15:36, marcel089 napisał:

Problem był faktycznie tylko przy "narciarskiej" pracy, jak w nordic walking. Widocznie takie kije tak mają.

@marcel089 to kwestia techniki "nordikowej", a raczej problemów z nią. Wibrowanie kijków pojawia sie często, gdy zbyt późno łapie sie kij i on nie bardzo się osadza w podłożu. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...