Jump to content

Za małe buty.


Recommended Posts

Cześć. Niestety kupiłem za małe buty. Poczułem to po kilku dniach chodzenia. Zwłaszcza przy schodzeniu w dół. Stąd pytanie. Czy takie buty da radę jakoś rozciągnąć? Próbował ktoś? Myślałem o tym aby zanieść do szewca może on coś wymyśli, ale obawiam się, że przy butach trekingowych może być problem. Macie jakiś pomysł? ?

Link to post
Share on other sites

Ponoć zamoczenie wodą skarpetek i chodzenie w tych butach (i mokrych skarpetkach) przez kilka godzin może pomóc je rozciągnąć, aczkolwiek nigdy nie próbowałam tej metody. Wydaje się, że szewc też powinien mieć jakieś swoje tajemne metody ?

Swoją drogą jeśli chodzi o zakup butów trekkingowych to polecam branie rozmiaru o 1 większego niż nasza stopa. Jednak podczas schodzenia zawsze stopa się przesuwa do przodu i but, nawet jeśli jest w dobrym rozmiarze, to lubi wtedy uciskać palce ?

Edited by Lavinka
  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

witam, ja bym nie ryzykowała szewca, żeby nie zniszczyć porządnego obuwia. Są chemiczne mocne środki rozbijające buty ale nie sądzę, żeby w takich "buciorach" to podziałało. Jeszcze, jeśli masz gumowe wzmocnienie dookoła buta czy coś w tyym stylu to już w ogóle, nie ma na co liczyć... Poza tym takie środki to mocna chemia, nie ryzykowałabym zniszczenia materiału, membrany itd..

My z chłopakiem niestety w czerwcu mieliśmy tą samą historię, co Ty. Po dwóch dniach w Tatrach okazało się, że buty za ciasne. Na zejściach dramat - bo wtedy właśnie to wychodzi.. Generalnie nie dasz rady ich rozchodzić ani rozciągnąć. Trzeba się z tym boleśnie pogodzić i zacząć rozglądać się na nowymi, odpowiednio większymi w zależności od rodzaju obuwia (czy letnie czy zimowe).

My nasze buty wystawiliśmy na grupach fejsbukowych różnorakich oraz na olx, za cenę odpowiednio mniejszą niż były zakupione, chociaż wyglądają praktycznie na nieużywane..  Tymczasem cieszymy się już kolejnymi, na szczęście dobrze dobranymi niskimi trekkingami ?  Powodzenia życzę ! I Tobie, i nam ! ?

Link to post
Share on other sites
Dnia 6.09.2019 o 20:07, Malin napisał:

. Czy takie buty da radę jakoś rozciągnąć? Próbował ktoś? Myślałem o tym aby zanieść do szewca może on coś wymyśli, ale obawiam ?

Udało się coś zrobić z butami? Jeśli nie to spróbuj jednak zanieść do szewca takiego starej daty. Gdy but jest że skóry lub kombinacji skóra-materiał, to za pomocą prawidel, bez środków  chemicznych sobie poradzi, szczególnie jeśli bardziej zależy Ci na poszerzeniu czubkow niż na rozciagnieciu na długość.  Zazwyczaj poszerzenie wystarcza bo noga trochę puchnie podczas marszu i dlatego buty pod koniec wędrówki uwieraja.  Koszt takiej operacji jest niewielki, a zawsze warto  sprobowac nawet jeśli but będzie się tylko nadawał do niedzielnego spaceru po lesie. 

Link to post
Share on other sites

Hej oddałem buty do szewca. Rozciągnął je na gorąco i myślę, że kilka mm poszły na długość. Powiedział, że za kilka miesięcy za te pieniądze, które już zapłaciłem (30 zł) zrobi jeszcze raz to samo. Co do sprzedaży to za buty dałem 730 zł. Próbowałem sprzedać przez miesiąc, a cena na samym końcu była już 350 zł i nikt nie chciał. Powalcze jeszcze z nimi bo do komfortu brakuje kilku mm. Jeśli dalej będą za małe, a komfort chodzenia będzie mi nieodpowiadał to wtedy kupię następne. 

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

1. To są złożone konstrukcje wielomateriałowe i tego nie rozciągniesz. 

2. Wilgoć / para wodna stosowana jest do rozciągania tylko materiałów naturalnych, na syntetyki nie działa w tej sposób. 

3. Jedyny sposób na rozwiązanie problemu to sprzedać ze stratą i kupić odpowiedni rozmiar. 

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...