Jump to content
Sign in to follow this  
Ann

Bezpieczne szlaki w deszczową pogodę

Recommended Posts

Hej!  Jako,  że w przyszły poniedziałek jadę w ukochane Tatry, kilka razy dziennie sprawdzam pogodę... :)  I niestety póki co zapowiada się deszczowo.  Mieliśmy w planach parę szczytów w Tatrach Wysokich,  ale dla własnego bezpieczeństwa,  wolę nie chodzić po mokrych kamieniach na takich wysokościach i po takich szlakach.  Stąd moje pytanie,  gdzie można pójść w niezbyt ładną pogodę?  Nie mówię tu o burzy,  ale np.  o całym dniu,  w którym pada deszcz.  Wiem,  że można pójść w doliny Kościeliską lub Chochołowską,  co prawda widoki nie takie ładne,  ale zawsze czuć obecność gór :).  Może macie jakieś ciekawe propozycje na spacery,  żeby nie siedzieć w pokoju lub innym zadaszonym pomieszczeniu. 

Oprócz dolin polskich i słowackich możesz skoczyć na szlaki, gdzie kamieni nie ma za dużo np. na Grzesia, Rakoń, Wołowiec, zejście przez przelecz pod Wołowcem (tam chyba był remontowany szlak, kamienie zastąpiono workami jutowymi, ale to musisz się upewnić). Okej mogą też być Czerwone Wierchy.

Bardziej obecność gór na pewno poczujesz też w Hali Gąsienicowej bądź Dolinie 5 Stawów 🙂 a jak poza Tatrami pogoda będzie ok to może Gorce lub Pieniny? 😉

• Like ! 1

Polecam słowacki raj 🙂 nawet jak pogoda gorsza to i tak świetny klimat. Oprócz tego jaskinie słowackie oczywiście, a jest w czym wybierać!

Dzięki za odpowiedzi :).  Grześ, Rakoń i Wołowiec oraz  Czerwone Wierchy zaliczone już dawno,  na szczęście w ładną pogodę. Hala Gąsiennicowa i Dolina Pięciu Stawów będzie w tym roku zaliczona,  chociaż mam nadzieję,  że akurat wtedy będzie ładniejszy dzień i D5S będzie w sumie bazą wypadową w dalszą drogę.  A w Pieninach gdzie dokładniej pójść?  Po zamkach to wiem,  a gdzieś żeby jednak te góry poczuć?

🙂

Edited by Ann
Dopisanie

Cóż, Pieniny gigantycznym pasmem nie są, więc bardzo dużego wyboru to nie ma 🙂 Sokolica, Trzy Korony i Wąwóz Homole to chyba najbardziej znane miejsca.

3 godziny temu, Luk_ napisał:

Cóż, Pieniny gigantycznym pasmem nie są, więc bardzo dużego wyboru to nie ma 🙂 Sokolica, Trzy Korony i Wąwóz Homole to chyba najbardziej znane miejsca.

Tak to przespacerowania bezpiecznie nawet w deszczową pogodę? 

Według mnie tak. Na Trzy Korony jest wejście po zwykłych schodach, momentami może być stromo, ale to nie jest ta skala trudności co Tatry 🙂

Rusinowa to też fajny pomysł,  w pochmurny dzień widok prezentuje się tak (zdjęcie z tamtego roku) :

photo_blob1.103165752.jpg

• Like ! 1