Skocz do zawartości

Pele

Użytkownik
 • Postów

  48
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  16

Ostatnia wygrana Pele w dniu 24 Lipca 2023

Użytkownicy przyznają Pele punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

222 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Pele

Newbie

Newbie (1/14)

 • Very Popular Unikat

Najnowsze odznaki

271

Reputacja

 1. @vatra ale piękne odbicie. Jeszcze zanim tłumy naszły, chociaż jedna Pani wskoczyła do wody i sesje robiła ??
 2. Tak, nie było zbyt wiele, ale jakieś udało się złapać ?
 3. Nikon z6+ nikkor 14-24/2,8g + LR ?
 4. Chodziło mi o Krzyżne ? Jeśli wybrałaś się tam w takich warunkach to nie dziwie się, że było tak ciężko ? Ja bym się nie odważył, zejście do piątki jest trudne ... bynajmniej dla mnie.
 5. Liczyłem na fajne warunki po wcześniejszej ulewie. Długo to nie trwało i nie tam gdzie byłem ustawiony, ale i tak przyjemnie było obserwować formacje chmur, które tworzyły się nad Tatrami.
 6. Z okolic Łapszanki - relaks na kocyku ?
 7. Pięknie wyszło, a samo przeżycie zachodu w górach pamięta się bardzo długo - szczególnie jak jest tak piękny jak u Ciebie na zdjęcia ! Miejsce znane i z fantastyczną panoramą, tylko wejść i zejść ? U mnie Bieszczady - niekoniecznie tej najwyższe ?
 8. Mam p20pro choć już najlepsze lata ma za sobą to nadal go trzymam bo daje mi super ujęcia i nadal służy jak należy pomimo problemów z ładowaniem w wyniku uszkodzonego wejścia. Statyw i można próbować z drogą mleczną. Mam jakieś foto tak zrobione, efekty są zadowalające. Oczywiście w porównaniu do aparatów zawsze będzie różnica. W dzień można bez problemu pstrykać i rezultaty są rewelacyjne jak na tel. Byłem w szoku co jestem w stanie tym smartphonem zrobić. Fotografuje również ludzi także jakieś porównanie mam, w sprawnych rękach najnowsze tel. dają ogrom możliwości - nawet wydruki wyglądają bardzo dobrze i mogą służyć jako pamiątka często bardziej atrakcyjna niż zdjęcia z aparatów wykonane na opak. ?
 9. a czym jest NATURALNE ZDJĘCIE ? ? Retusz to element fotografii, zdjęcie prosto z telefonu/aparatu również jest wstępnie obrobione przez procesor w tym właśnie urządzeniu. Czyli zdjęcie w formacie jpg. z telefonu jest zdjęciem po retuszu przez smartphone - ja wole polegać na sobie i sam jej obrobić czyli dokonać tego właśnie retuszu. Ciekawy temat po wielokroć poruszany. Granica "przyzwoitości" w retuszu jest wąska i trzeba robić to z wyczuciem, ale dopóki nie rozciągamy szczytów gór, domalowujemy chmur, doklejamy drzew i itp. to należy pamiętać o tym, że to nie jest reportaż z miejsca wypadku, a fotografia, która często odzwierciedla zamysł i to co widział autor. Tak to wygląda, a każdy ma prawo wyboru co mu pasuje, a co jest nie do przyjęcia. Stackowanie zdj. o którym wspominał kolega @Q'bot absolutnie nie jest żadnym oszustwem. To jest metoda/narzędzie. które pozwala nam pokazać to samo zjawisko zdecydowanie lepiej co nie znaczy, że jest to fotomontaż bo nie jest. @Q'bot pełna zgoda, przy 30sek i szerokim to wychodzą takie przesunięcia i zniekształcenia, że ciężko jest to ogarnąć. Przy 8sek/f1,4/35mm już się da coś skleić w miarę przyzwoicie. Bardzo ładny plenerek miałeś!
 10. Rozumiem, to aż tak się nie doktoryzuje, ale mam znajomego, który mocno w tym siedzi i faktycznie odcina co może żeby zobaczyć więcej - efekty są powalające. Blendowanie pozwala uzyskać znacznie więcej niż to co daje pojedynczy kadr w nocnym foto i nie tylko. Ja przy panoramach więcej się bawię w takie składaki, żeby wyrównać ekspo. Choćby jak ten zachód Krzyżnego. Same filtry by nie dały rady, choć nasunięte są. Z tego miejsca mam praktycznie większość panoram składających się z kilku - kilkunastu zdjęć. Przy tym mleczaku też o tym myślałem, ale sił już było brak. Gdyby nie kolega, który jak popatrzył w górę to nagle odzyskał werwę - pewnie bym zszedł bez foto. ? Sequator - popularne narzędzie, patrząc po rezultatach daje rade !
 11. Co usuniesz sprzed matrycy ? Możesz jaśniej ? Bo nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz ? To jest jeden kadr bez stacku. Gwiazdy, żeby było widać nie trzeba stackować jak leci. Wystarczy ciemna noc, bez światła księżyca i miejsce w którym szum świetlny jest bardzo mały. Jak zauważyłeś i jak to profesjonalnie nazwałeś polucja świetlna się pojawiła, pod kątem bo kadr ucieka i nie jest do końca prosty. Być może też nie równo przyciemniony - nie doszukiwałbym się tutaj nie wiadomo czego. ? Nie jestem specem od astro, Ci co stackują i blendują sprawiają, że dopiero wtedy ta droga jest wyrazista, a mnogość gwiazd ogromna - czy to jest coś złego? Bo potrafią wykorzystać swoją wiedzę lepiej niż inni - mi to nie przeszkadza. @OTTO ta noc była bardzo ciemna, warunki pod astro były świetne. Czas naświetlenia i jasność obiektywu pozwala zobaczyć w tym konkretnym przypadku zdecydowanie więcej niż widzi ludzkie oko - bo w większości przypadków jest na odwrót. ?
 12. @Q'botHahaha :P to było sporo wcześniej, ale z jednego wypadu :) Wrócę tam jeszcze ;)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...