Skocz do zawartości

vatra

Użytkownik
  • Postów

    1 561
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    89

Odpowiedzi opublikowane przez vatra

  1.  

    4 godziny temu, Jethro68 napisał:

    A tu wiadomość że na zmarzniętej tafli lodu tak chronionego górskiego jeziora można rozegrać mecz hokejowy  i to za przyzwoleniem Pana Prezesa TPN- wystarczy tylko być zawodnikiem jednego z podhalańskich klubów.

    Spokojnie, nie ma się co martwić! Z tego co czytałam to po pierwsze TPN nie wydał pozwolenia na organizację tej imprezy i będzie wyjaśniał sprawę ale też przyznają, że nie było zagrożenia ani dla przyrody ani dla hokeistów? bo pokrywa lodu jest wystarczająco gruba. 

    • Lubię to ! 1
  2. 3 minuty temu, Anuś napisał:

    Fajnie by było pójść z Grzesia dalej na Wołowiec,

    Grześ - Rakoń - Wołowiec owszem ale na lato! Co prawda to zimowe chodzenie naprawdę nie jest takie trudne jak mi się wydawało, ale jeszcze nie umiem ogarnąć warunków atmosferycznych? Wczoraj na Gąsienicowej padał śnieg później jakiś deszcz, była mgła no i nie wiedziałam co jeszcze może się wydarzyć? Oczywiście na Grzesia i szarlotkę pójdę wcześniej?

    • Lubię to ! 1
    • Haha 1
  3. Dla mnie góry są o wiele ciekawsze przez to, że mogę cieszyć się nimi razem z kimś bliskim! Wtedy też są cudowne wspomnienia, każdy szlak ma emocjonalny kolor i smak. Super przegląda się zdjęcia z takich wspólnych wypadów i nawet te mało udane są piękne bo jest na nich jakieś wspomnienie, przygoda, historia...?

    • Lubię to ! 1
  4. Sorry @Kacha ale to zdjęcie to jest druga połowa kwietnia 2018 roku! Zapomniałam, że czas leci do przodu? W zeszłym roku było więcej śniegu. Natomiast dwa lata temu byłam co prawda tylko na Grzesiu ale spokojnie bez sensacji, w raczkach można było iść dalej. Tak że planuj bez obaw. Ja wybieram się w Zachodnie jeszcze w zimie, zgodnie z kalendarzem Urubki? do końca lutego!

     

  5. @Natala W Bieszczadach najlepszą bazą wypadową są Ustrzyki Górne bo stamtąd łatwo dostaniesz się na większość najciekawszych szlaków. Obowiązkowo na Tarnicę z Wołosatego i zejście do Ustrzyk albo odwrotnie. Wychodząc z Ustrzyk możesz przejść Połoninę Caryńską i Wetlińską. Kilka kilometrów za Ustrzykami jest Przełęcz Wyżniańska, z której wejdziesz na Małą i Wielką Rawkę i miejsce które ja osobiście bardzo lubię czyli Kremenaros (Krzemieniec) gdzie stykają się granice Polski, Słowacji i Ukrainy. Z Rawki też można zejść do Ustrzyk. I jeszcze ciekawa trasa tutajhttps://www.traseo.pl/trasa/wolosate-przelecz-bukowska-rozsypaniec-halicz-tarnica-wolosate

    Kiedyś chodziłam bardzo dużo w Bieszczadach ale to było kilka lat temu. Myślę że mogło się trochę zmienić pod względem baz noclegowych. Wiem, że schronisko jest na szlaku pod Rawkami i Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej! Ja zawsze zatrzymywałam się w Ustrzykach. Stąd też masz dobry dojazd busami na szlaki.

    • Lubię to ! 4
    • Dziękuję 1
  6. 2 minuty temu, Agunia napisał:

    Bo w Tatrach w sumie jest wszystko.

    "W górach jest wszystko co kocham" - ks. Tischner 

    Tak mi się skojarzył ten cytat. Bardzo go lubię i często do niego wracam. 

    8 minut temu, Agunia napisał:

    Chciałabym mieć dom w górach. 

    Dla mnie góry są jak dom rodzinny, do którego ciągle wracam i w którym czuję się najlepiej. 

    • Lubię to ! 4
  7. 3 minuty temu, Anna M. napisał:

    Która zeszłaby ze szlaku, ja czy ona?

    Tatromaniaczki nie chodzą poza szlakiem? Zawsze sądziłam, że kozice górskie są płochliwe i raczej uciekają na widok zagrożenia jakim jest człowiek! Ciekawe jak w tym roku przetrwają zimę bo podobno w zeszłym roku wiele zginęło.

    • Lubię to ! 1
  8. 7 minut temu, Mateusz Z napisał:

    Gorce piękne góry, piękne widoki z nich na Tatry.

    Właśnie w sobotę z zielonego szlaku na Turbacz zobaczyłam te ośnieżone Taterki i postanowiłam, że dzisiaj muszę tam być! No i było świetnie?

    • Lubię to ! 1
  9. 8 godzin temu, Mateusz Z napisał:

    Widoczki i zdjęcia super. Prawie się minęliśmy bo planowałem Gorce na ten weekend, ale padło na Taterki ? Szlaki przetarte były? 

    @Mateusz Z Ale historia? Planowałam na weekend Tatry ale w czwartek przeczytałam Twój wpis, że wybierasz się w Gorce! Pomyślałam, że to w sumie dobry pomysł, może lepiej niż w Tatry. W sobotę byłam w Gorcach i było super! A teraz Ty mi tu piszesz, że zmieniłeś plany? Ale ja dzisiaj też byłam w Tatrach?? Na Gęsiej Szyi! A szlaki w Gorcach przetarte, nawet mocno!

    • Lubię to ! 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...