Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 07.11.2021 w Odpowiedzi

  1. Dzisiejsze łupy z rejonu Miętusiego myszołów i taki trochę sztuczne ale też cicho szybował na górami więc myślę ,żę sie łapie
    3 punkty
  2. Cześć, Chciałbym zaprezentować Wam bardzo przyjemną trasę, którą można potraktować jako rozgrzewkę przed kolejnymi, wyższymi już szczytami Tatr ? Trasa jest bardzo przyjemna, śmiało można wybrać się wraz z dziećmi. Widoki super, w szczególności przy wejściu oraz na samym szczycie Nosalu oraz na Wielkim Kopieńcu. Jeśli zaplanuje się ją wcześnie rano gwarantowane jest to, że nie spotkamy na tym szlaku dużo turystów. Trasa praktycznie do czarnego szlaku prowadzącego do Murowańca jest pusta i będziemy szli jako jedyni. Długość trasy: 17,4 km* Czas: 7,5h* *dane według portalu mapa-turystyczna.pl Skrócony plan trasy: Kuźnice Polana - Nosal - Wielki Kopieniec - Schronisko Murowaniec - Kuźnice Polana (przez dolinę Jaworzynka) Rozszerzony plan trasy: Kuźnice Polana - Nosal - Przełęcz Nosalowa - Olczyska Polana - Polana Kopieniec - Wielki Kopieniec - Polana Kopieniec - Hala Kopieniec - Sucha Woda - Psia Trawka - Schronisko Murowaniec - Karczmisko - Kuźnicka Polana Opis trasy: Początek szlakiem zielonym, od samego początku dosyć ostro w górę aby podejść na Nosal (1206 m n.p.m). Podczas wchodzenia przy dobrej pogodzie pięknie widać Tatry. Następnie wchodzimy na szlak żółty przy Przełęczy Nosalowej, gdzie kierujemy się na Olczyską Polanę. Ścieżka może być trochę błotna, jeśli dzień wcześniej wystąpiły opady deszczu. Wchodzimy znów na szlak zielony i podchodzimy na Wielki Kopieniec (1328), gdzie przy dobrej pogodzie również przepięknie widać panoramę Tatr. Schodząc z Wielkiego Kopieńca kierujemy się na szlak czerwony, którym później dojdziemy do Psiej Trawki, gdzie następnie przejdziemy na szlak czarny, który poprowadzi nas do schroniska. Tutaj w sumie jedna z gorszych części, z racji na "kocie łby". Trochę nieprzyjemnie się podchodzi, jednak możemy później odpocząć w schronisku i wypić zasłużone piwko ?. Ze schroniska kierujemy się już w stronę Kuźnic, na początku, krótko szlakiem niebieskim, a później na skrzyżowaniu szlaków moim zdaniem lepiej wybrać żółty przez Dolinę Jaworzynka, która według mnie jest lepszym zejściem niż przez Boczań. Bardzo lubię tą trasę i bardzo często robię ją jako początkową gdy przyjeżdżam w Tatry, ze względu na jej różnorodność, w dużej mierze łatwość. Ogólnie przy dobrej kondycji pokonamy ją w o wiele szybszym czasie. Podsumowanie tej trasy, która robiłem wraz z dziewczyną 26 sierpnia: Start: 6:53 Koniec: 13:20 Czas: 6h 27min (wliczone wszelkie postoje, odpoczynek w schronisku, przerwa na zrobienie zdjęć)
    1 punkt
  3. Stado Gołębi Grzywaczy na stokach Salatyna .
    1 punkt
  4. Trzy Korony - Sokolica Trasa: Sromowce Niżne - Wąwóz Szopczański - Trzy Korony - Góra Zamkowa - Zamek Pieniny - Czertezik - Sokolica - Szczawnica ... i do domu? Piękny słoneczny dzień, puste (jak zwykle?) szlaki i cudowne, prawie już jesienne Pieniny? Poniżej kilka fotek, również tych z pustymi szlakami bo być może trudno uwierzyć, że były puste? Podobno jeden dzień wcześniej w kolejce na Trzy Korony trzeba było odstać ileś tam godzin?
    1 punkt
  5. Kręcąc się w tej okolicy nie zapomnijcie zajrzeć do Ośrodka Czynnej Ochrony Płazów i Gadów u wylotu Doliny Olczyska. Wiele lat temu były w tym miejscu baseny cieplicowe. "Odremontowane" stały się domem dla traszek, salamander, węży i innych stworzeń. Klimatyczne miejsce, warte zajrzenia ?
    1 punkt
  6. @marcel089ja używam jako całorocznych butów z nubuku , mają kilka lat i spory przebieg.Jeśli o skórę dbasz to będzie ok. Co prawda po iluś tam impregnacjach to już prawie licówka?.
    0 punktów
×
×
  • Dodaj nową pozycję...