Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 28.09.2019 uwzględniając wszystkie działy

  1. Beskidomaniacy począwszy od Gorlic, aż po Ustroń łączcie się! ? Czy są tu jacyś miłośnicy Beskidów? Jakie są wasze ulubione miejsca, szlaki, punkty widokowe? Ze względu na miejsce zamieszkania ja osobiście mam największą styczność z Beskidem Żywieckim oraz Śląskim, chociaż wolę ten pierwszy ze względu na większą "dzikość" i spokój na szlaku. Mogę powiedzieć że mam to szczęście, aby wziąć rower i być za godzinę na Skrzycznem lub aby wsiąść do auta, przejechać 30 minut i być na szlaku na "moją" Rysiankę. Moją, ponieważ jak dla mnie jest to moje miejsce numer jeden w Beskidzie Żywieckim. Drugim takim klimatycznym miejscem jest Hala Rycerzowa, no i oczywiście Babia Góra z całą swoją otoczką o diabłach, czarownicach, ukrytych tunelach do innych wymiarów, Księżycowej Jaskini i innych tajemniczych zjawiskach z polskich i słowackich opowiadań oraz przekazów ludowych.
    1 punkt
  2. Cześć, poniżej opis wycieczki ze środkowego dnia naszego wrześniowego wypadu w Tatry. Pierwszego dnia w ramach (rozszerzonej) rozgrzewki doszliśmy do schroniska na Chochołowskiej (i byliśmy w jaskini Mroźnej), a trzeciego wróciliśmy tylko (mieliśmy zrobić Czerwone Wierchy, ale nie było siły:D) ze schroniska na Ornaku do miasta (po drodze zboczyliśmy do Wąwozu Kraków, który gorąco polecam!). Trasa: Schronisko na Polanie Chochołowskiej -> Grześ -> Wołowiec -> Starorobociański Wierch -> Schronisko na Hali Ornak Według mapa-turystyczna to 19km, 1900m w górę, 1900m w dół i 10h 30min drogi. Opis przejścia/wrażenia: O 6:20 wyszliśmy ze schroniska, a o 20 weszliśmy do kolejnego, więc trasa zajęła nam 3h 10min więcej niż zakłada mapa i ze 2h więcej niż sami zakładaliśmy. Na Starorobociańskim rozdzieliliśmy się ze znajomymi, którzy mieli trochę lepsze tempo i oni byli godzinę wcześniej na Ornaku. Generalnie trasa bez żadnych trudności technicznych, ale zdecydowanie wymagająca kondycyjnie (podejścia na Jarząbczy i Starorobociański dają w kość, a już nawet podejście na Grzesia pozwala się porządnie wybudzić ?). Wysiłek w pełni rekompensują super widoki w zasadzie przez całą drogę (pomijając sam start, końcówkę zejścia z Ornaku do Iwaniackiej Przełęczy i ostatnią prostą do Ornaku). Pogodę mieliśmy super dzięki czemu widoki mogliśmy podziwiać przez cały czas (mieliśmy dwa momenty, że chmury na kilkanaście minut zasłoniły jeden kierunek, ale to tylko dodało uroku :)). Podsumowanie: Super trasa na całodniowy trekking, ale z racji dużej ilości podejść (co za tym idzie też i zejść) nie polecam osobom o słabszej kondycji i/lub czującym się niepewnie na zejściach, bo wtedy czas przejścia wydłuży się do rozmiaru podobnego do naszego i od pewnego momentu stanie się bardziej męczarnią niż przyjemnością. . Po drodze fajny widok na Bystrą, która pewnie będzie moim kolejnym celem w Tatrach Zachodnich.
    1 punkt
  3. Drużyna Mistrzów-" Kraina Idealna" https://www.youtube.com/watch?v=RnqkIjSBsjY Wprawdzie trochę piosenka-reklama,ale mimo wszystko lubię baaardzo ? "Górski Duch"- również z repertuaru Drużyny Mistrzów- zdecydowanie mój nr 1 ? https://www.youtube.com/watch?v=UkV7pVxLQqQ JAHBESTIN- "Lachy" https://www.youtube.com/watch?v=E4nf5Tm1SZo
    1 punkt
  4. "Po to się idzie w góry, żeby mieć potem to coś w oczach, ten blask, którego wszyscy zazdroszczą. Ogień zarażający innych i mówiący: wstań i idź, Ty też możesz" ~ Rafał Fronia
    1 punkt
  5. Schronisko PTTK nad Morskim Okiem (1395 m n.p.m.) - Dolina za Mnichem (szlak żółty). Do Morskiego Oka dojście, ewentualny dojazd konikami. Czas przejścia: 1 godz. 15 min., suma podejść 390 m - tyle mapowo, u mnie wyszło dłużej. Licząca niecałe 2 kilometry długości, wciśnięta pomiędzy Mnichem, Cubryną, Szpiglasowym Wierchem, Szpiglasową Przełęczą i Miedziane, jest bardzo dobrze znana taternikom, atakującym Mnicha. Jest odgałęzieniem Doliny Rybiego Potoku w Tatrach Wysokich. Znajdują się tutaj Staw Staszica (zwany inaczej Stawkiem Staszica) oraz Zadni Stawek Mnichowy, najwyżej położony zbiornik wodny w Polsce (2072 m). Można stąd dojść na Wrota Chałubińskiego (2020 m n.p.m.), Szpiglasową Przełęcz (2134 m n.p.m.), dalej na Szpiglasowy Wierch (2172 m n.p.m.) i do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Szlak bardzo łatwy, nawet kamienie „odpowiednio” poukładane. Szłam tam z kontuzją kolan i nawet poprawiło mi się po tej wycieczce. Morskie Oko widziane ze szlaku ? Pogoda tego dnia była piękna ? Jeszcze kawałek pod górkę ? Pieknie wygląda Morskie Oko ? Schronisko Morskie Oko ? Szlak na Wrota Chałubińskiego Tatry Bielskie Górujący nad Morskim Okiem Czarny Staw pod Rysami Pan Mnich kłania się ?
    1 punkt
  6. Agnieszka, on tak patrzy, że Ty nie widzisz, jak patrzy ? ?
    1 punkt
  7. Ja wraz z moją dziewczyną byliśmy zrobiliśmy taka sama trasę, piękne widoki i ten chłodek od potoku roztoka ?? Polecam tę trasę i śniadanko o 8.30 przy schronisku nad stawem ?
    1 punkt
  8. Kocham Pieniny całym serduchem. Jeździłam tam co ferie jako nastolatka. Szczawnica była moją bazą wypadową. Polecam szczególnie Wysoką, Wąwóz Homole, Bryjarkę, Bereśnik (w schronisku mieli kota, który wygkądał jak Żbik ;)) a z niższych partii - spacer nad Grajcarkiem i Dunajcem na Słowację do Czerwonego Klasztoru. Spływ Dunajcem tratwami z flisakami to też ciekawe przeżycie ? Na koniec oczywiście 3 Korony i Sokolica (wyjście z Krościenka). W ramach odpoczynku można zwiedzić zamki w Niedzicy i Czorsztynie.
    1 punkt
  9. Właśnie podczas ostatniej wyprawy w Tatry odbyliśmy dyskusję na temat dorożek nad Morskie Oko. Nawet zostawiając na boku kwestię zamęczania zwierząt, jestem zdania, iż nie powinno być możliwości korzystania z dorożek. Dla mnie korzystanie w górach z takiej formy transportu to trochę profanacja ? Morskie Oko to piękne miejsce, ale niestety przez tłumy nie czuje się tam klimatu szlaków górskich. To chyba dlatego nie było mnie tam od podstawówki (i wtedy też doszedłem o własnych siłach) ? Dla mnie góry, wszystkie te widoki, klimat i emocje, są nagrodą za wysiłek zostawiony na szlaku...
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...