Jump to content
Sign in to follow this  
Kasia K

Tatry z lotu ptaka początek czerwiec2020

Recommended Posts

Początkiem czerwca miałam okazję lecieć samolotem w okolicach Tatr😍😍 cudowne przeżycie i niezapomniana przygoda😃. Kilka zdjęć z przelotu. ONE są piękne z każdej perspektywy 😍😍😍

DSC_1342_1.JPG

DSC_1354_1.JPG

DSC_1351_1.JPG

• Like ! 6
  • Wow 3

@Kasia K ale szczęściara z Ciebie 👍 Zobaczyć Tatry z takiej perspektywy....WOW ! 😍😍😍

Super zdjęcia 👍

• Like ! 1

Posted (edited)

Też latałem troszkę wokół Tatr i innych górek 🙂 Nawet nad termami byłem! 😀 Szkoda tylko, że samolotem nad Tatry wlecieć nie można 😏 Ale od tego są szybowce 😛 

EDIT: Kasia, jeśli Twoje zdjęcia są początku czerwca, to moje też są z początku czerwca, ale 2019. Fajnie widać, jak lata potrafią się różnić, jeśli chodzi o okres występowania pokrywy 😀

IMG_20190608_171535.jpg

IMG_20190608_171617.jpg

IMG_20190608_171335.jpg

IMG_20190608_171411.jpg

IMG_20190608_180717.jpg

IMG_20190605_155359.jpg

IMG_20190605_155225.jpg

IMG_20190605_154842.jpg

IMG_20190608_180919.jpg

Edited by Luk_
  • Like ! 7

Super! 💗 Powiedźcie mi czy można gdzieś wykupić sobie taki lot nad Tatrami i Zakopanem?

Posted (edited)

Aeroklub bielsko-bialski, aeroklub nowotarski, pewnie w Łososinie Dolnej, i na górze Żar. Im bliżej Tatr tym bedzie taniej (krótszy dolot) 🙂 Szybowcowo nie wiem czy biorą na przelot. Możesz też poszukać na grupach na fb i dogadać się z kimś prywatnie, będzie duuuużo taniej 🙂

I możesz spróbować się dogadać by oblecieć całe Tatry dookoła (przez Słowację) 😉

Przykładowo taki lot widokowy, który trwa ok 30 min kosztuje w granicach 800zł 😉 A wynajem samolotu dla pilota z licencją na 1h (w zależności od rodzaju samolotu) kosztuje od 400 do 800zł. Więc różnica jest spora 🙂

Edited by Luk_
  • Like ! 2

Myślę że lotnisko w Nowym Targu to najbliższy punkt jeśli chodzi o taki lot. Poniżej pierwsze zdjęcie z tego lotniska, gdzie mieliśmy lądowanie na kilka minut. Ja leciałam ze śląskiego lotniska prywatnym samolotem dzięki uprzejmości kogoś wyjątkowego. Wspaniałe przeżycie🤗😍

DSC_1391_1.JPG

DSC_1357.JPG

DSC_1359.JPG

• Like ! 3
  • Wow 1

Przelot widzę, że też AT-3? 😀 Polecam lotnisko w Łososinie jeśli miałabyś okazję, super podejście do lądowania i baaardzo malowniczo 🙂

Dziękuję za info 😄 Muszę przemyśleć i może uda się przy okazji wrześniowego wyjazdu zahaczyć o Tatry z góry 🥰

• Like ! 1