Skocz do zawartości

Raki koszykowe ct flex


tysiaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Z racji, że sezon zimowy się zbliża mam pewien dylemat. Posiadam but firmy Aku model Alterra gtx, buty kupiłam z myślą o jesieni/zimie/wczesnej wiośnie i poprzedni sezon spisały się świetnie. Kupując buty byłam typowym laikiem i nie myślałam, że za rok będę chciała ruszyć w tatry zimą. Aktualnie chciałabym się zapisać na zimowy kurs turystyki wysokogórskiej (podstawowy) i tu moja zagwostka, czy buty dadzą radę z rakami koszykowymi? Raki mam od ct, model - nuptse evo flex lecz jeszcze nie przetestowane z tymi butami - ktoś może posiada ten model buta i jest w stanie się wypowiedzieć? Plus jak to w końcu jest z tymi rakami? Mam wrażenie, że ludzie się dzielą na: 'koszyki pod każde buty trekkingowe' oraz na tych 'nie ma szans, tylko buty twarde jak skała' :D

Podsumowując, chciałabym uniknąć wpadki typu, zapiszę się na kurs po czym na miejscu wyjdzie, że to połączenie nie daje rady, szczególnie, że podczas kursu są wypady na Świnicę i inne szczyty.

P.S. wiadomo, sprzęt przed wyjazdem i tak bym chciała przetestować osobiście, chociażby w karkonoszach, aczkolwiek zapisy na kursy trwają już, plus jak dobrze wiemy noclegi w schroniskach w tatrach szybko znikają, dlatego wolę coś podpytać wcześniej, może akurat to mi coś pomoże.

Pozdrawiam cieplutko i dzięki za każde info :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tysiaa napisał:

Cześć! Z racji, że sezon zimowy się zbliża mam pewien dylemat. Posiadam but firmy Aku model Alterra gtx, buty kupiłam z myślą o jesieni/zimie/wczesnej wiośnie i poprzedni sezon spisały się świetnie. Kupując buty byłam typowym laikiem i nie myślałam, że za rok będę chciała ruszyć w tatry zimą. Aktualnie chciałabym się zapisać na zimowy kurs turystyki wysokogórskiej (podstawowy) i tu moja zagwostka, czy buty dadzą radę z rakami koszykowymi? Raki mam od ct, model - nuptse evo flex lecz jeszcze nie przetestowane z tymi butami - ktoś może posiada ten model buta i jest w stanie się wypowiedzieć? Plus jak to w końcu jest z tymi rakami? Mam wrażenie, że ludzie się dzielą na: 'koszyki pod każde buty trekkingowe' oraz na tych 'nie ma szans, tylko buty twarde jak skała' 😄

Podsumowując, chciałabym uniknąć wpadki typu, zapiszę się na kurs po czym na miejscu wyjdzie, że to połączenie nie daje rady, szczególnie, że podczas kursu są wypady na Świnicę i inne szczyty.

P.S. wiadomo, sprzęt przed wyjazdem i tak bym chciała przetestować osobiście, chociażby w karkonoszach, aczkolwiek zapisy na kursy trwają już, plus jak dobrze wiemy noclegi w schroniskach w tatrach szybko znikają, dlatego wolę coś podpytać wcześniej, może akurat to mi coś pomoże.

Pozdrawiam cieplutko i dzięki za każde info :))

Nie wiem, jaka jest twardość podeszwy w tym bucie, więc trudno ocenić. Najlepiej będzie, jak założysz rak, weźmiesz buta w dłonie i wygniesz podeszwę, obserwując, jak będzie zachowywał się łącznik w rakach. Jeśli się nie będzie wyginał zbyt mocno, będzie ok. Moim zdaniem dadzą radę z koszykami, ale musisz sama przetestować 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tysiaa napisał:

Podsumowując, chciałabym uniknąć wpadki typu, zapiszę się na kurs po czym na miejscu wyjdzie, że to połączenie nie daje rady, szczególnie, że podczas kursu są wypady na Świnicę i inne szczyty.

A tak btw, w ramach podstawowego kursu turystyki zimowej planowane jest wejście na Świnicę? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mnich Moderator napisał:

A tak btw, w ramach podstawowego kursu turystyki zimowej planowane jest wejście na Świnicę? 🤔

Wydaje mi się, że jeśli kurs jest w Murowańcu/Betlejemce to się właśnie idzie na Świnicę (taternicki wierzchołek) lub Zmarzły Staw. W ramach kursu, nawet podstawowego.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...