Skocz do zawartości

Wybór butów... Potrzeba pomocy heh.


hajtv

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem tu nowy i mam nadzieje ze zostanę częścią społeczności. Przechodząc do tytułu posta potrzebuje pomocy osób które na pewno znają się lepiej ode mnie w tym temacie mianowicie czas wymienić buty... Mój budżet to +/- 1300 zł - trasy to miedzy innymi Orla perć / rysy / Słowackie góry sporadycznie cos w zime gdy snieg sie pojawi to będzie lajtówki "Babia Góra"

Czas wymienić buty ale chciałbym aby te buty były już w miarę profesjonalne a nie jeśli zdecyduje się w bardziej wymagające tereny aby kupować cos innego...

Moje typy butów to: 

https://8a.pl/buty-trekkingowe-meindl-litepeak-gtx-blue-orange?gclid=CjwKCAjw_uGmBhBREiwAeOfsdw1HXjawuPQwgW3lxbB3q59a55Kk1-IBnePCXJtXJN0cmLMM7B2S9RoChP4QAvD_BwE

https://e-pamir.pl/pl/products/buty-meindl-litepeak-pro-gtx-12929.html?country=1143020003&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

Czekam na wasze typy co byscie polecili...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, hajtv said:

Mój budżet to +/- 1300 zł - trasy to miedzy innymi Orla perć / rysy / Słowackie góry sporadycznie cos w zime gdy snieg sie pojawi to będzie lajtówki "Babia Góra"

Zaraz, bo nie wiem czy to dobrze intepretuję - chcesz buty wielosezonowe i użytkować je zimą?

By Ci coś doradzić, to opisz czego od butów wymagasz, jaką masz stopę, czy chodzisz z 200 litrowym plecakiem, czy tylko w dobrą pogodę, czy może jakiś speed hiking... 

Bo ja bym sobie tych Meindli w większość gór nie zabrał - głównie ze względu na słabą przyczepność i twardą mieszankę gumy. No i amortyzacji niewiele oferują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Q'bot napisał:

Zaraz, bo nie wiem czy to dobrze intepretuję - chcesz buty wielosezonowe i użytkować je zimą?

By Ci coś doradzić, to opisz czego od butów wymagasz, jaką masz stopę, czy chodzisz z 200 litrowym plecakiem, czy tylko w dobrą pogodę, czy może jakiś speed hiking... 

Bo ja bym sobie tych Meindli w większość gór nie zabrał - głównie ze względu na słabą przyczepność i twardą mieszankę gumy. No i amortyzacji niewiele oferują...

Wycieczki głównie w dobra pogodę, w plecaku niezbędne rzeczy buty głównie na okres do momentu jak sie nie pojawi śnieg. W zime to tylko tak jak wspomniałem "babia góra" 

Natomiast w obecnym okresie teraz we wtorek Orla perć na rozgrzewkę a później zobaczymy.

Chciałbym kupić dobre buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 'dobre' oznacza dla Ciebie wygodne, czy też trwałe? Bo jedno przeczy drugiemu - jeśli ma być wygodne, to musi być dużo pianki w podeszwie i miękka, przyczepna guma. Takie buty po sezone są postrzępione przez skały, a i cholewka mocno zmęczona życiem.

A jeśli trwałe, to kupujesz skórzane, z wysokim otokiem, twardą podeszwą sprawdzającą się jako substytut łyżew i nie martwisz się, że ktoś na Ciebie zrzuci lawinę kamieni, gdyż buty wytrzymają to bez zająknięcia.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Q'bot napisał:

Czy 'dobre' oznacza dla Ciebie wygodne, czy też trwałe? Bo jedno przeczy drugiemu - jeśli ma być wygodne, to musi być dużo pianki w podeszwie i miękka, przyczepna guma. Takie buty po sezone są postrzępione przez skały, a i cholewka mocno zmęczona życiem.

A jeśli trwałe, to kupujesz skórzane, z wysokim otokiem, twardą podeszwą sprawdzającą się jako substytut łyżew i nie martwisz się, że ktoś na Ciebie zrzuci lawinę kamieni, gdyż buty wytrzymają to bez zająknięcia.

Jeśli ty byś teraz miał kupić buty do 1300 to na jakie byś postawił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2023 o 09:14, hajtv napisał:

czas wymienić buty...

Myśle że sporą podpowiedzią bedzie jeśli określisz w czym do tej pory chadzałeś i jak Ci w tym było... 

Zakładając że chciałbyś buty na wieki i super wygodne ,... kup buty bardzo drogie - to warunek konieczny żeby ich nie wywalić jak okaże sie że miłość zaczyna sie szorstko.,.. daj im sie ułożyć na nodze  (100~200 km w lecie starczy) .. i masz super buty w których będziesz tylko wymieniał podeszwę.... buty "do trumny".

 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lexi napisał:

Myśle że sporą podpowiedzią bedzie jeśli określisz w czym do tej pory chadzałeś i jak Ci w tym było... 

Zakładając że chciałbyś buty na wieki i super wygodne ,... kup buty bardzo drogie - to warunek konieczny żeby ich nie wywalić jak okaże sie że miłość zaczyna sie szorstko.,.. daj im sie ułożyć na nodze  (100~200 km w lecie starczy) .. i masz super buty w których będziesz tylko wymieniał podeszwę.... buty "do trumny".

W jakims stuletnim modelu AKU AIR8000

Zamówiłem do sklepu Buty La Sportiva Boulder X Mid - blue/yellow - mierzyłem 44 były idealne dopasowane do nogi czekam na 44.5 i raczej bede brał .

Edytowane przez hajtv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...