Jump to content
Sign in to follow this  
Rupicapra rupicapra

Pytanie o warunki w starym schronie przy Morskim Oku

Recommended Posts

Jeszcze tam nie nocowałem, a mam nocować wkrótce. Dziś dzwoniłem, ale jakiś nieprzyjemny człowiek robił łaskę, że w ogóle cokolwiek powiedział. Słabo go słyszałem, przerywało, nie chciał powtarzać ("już mówiłem, że...").

Zrozumiałem, że w starym schronisku jest kuchnia turystyczna. Czyli pewnie wrzątek, prąd i zlew. Czy jest tam lodówka?

W ogóle jeśli ktokolwiek będzie w stanie powiedzieć cokolwiek o warunkach w tym schronisku (nocleg i kuchnia), będę wdzięczny.

(P.S. Wiem, że bufet jest tylko w nowym.)

• Like ! 1

Cześć. Spałem tam jedynie na glebie. Jest kuchnia, wrzątek, prysznice, zlew. Z tego co kojarzę to jest "lodówka" ale z colą i batonikami ? albo to może automat stojący na korytarzu.. Ogólnie jest tam fajny górski klimat. Mało który niedzielny turysta tam wchodzi odpocząć, czy schronić się przed warunkami atmosferycznymi. W kuchni można przyrządzić spokojnie swój posiłek, jest gdzie usiąść przy stoliku. W pokojach nigdy tam nie byłem. Na sam nocleg spoko baza wypadowa na Rysy czy przełęcz pod Chłopkiem.

• Like ! 2

Jest piec więc wrzątek dostępny non stop. Oczywiście jest też zlew i jakieś naczynia no i zbiorowe prycze, tzn. ustawione jedna obok drugiej. Jest tam trochę klimatu starego prawdziwego schroniska a noclegi jeśli dobrze pamiętam chyba około 30 złotych. Ale wolę nocować w Starej Roztoce!

• Like ! 1

Wybieram się ze znajomymi, ja pierwszy raz w polskim schronisku. Sam zawsze nocuję w Zakopcu pod Kuźnicami i tak gnam w górę i w dół codziennie.

Dlatego pytam, jak to tu wygląda. Wielkie dzięki za odpowiedzi.

• Like ! 1

@Rupicapra rupicapra  Byłam w schronisku w styczniu. W kuchni był zakaz korzystania z pieca (było zimno), ale był czajnik do wody. To łazienka okazała się przytulnym miejscem - było cieplutko i czysto ? 

• Haha 1