Jump to content
Łacia

Zegarek sportowy

Recommended Posts

Cześć Tatromaniacy ?

Mam w planach zakup zegarka wielofunkcyjnego. Myślałam o Suunto lub Garminie czy możecie podzielić się swoją opinią, jakie modele posiadacie, jak się sprawdzają? ?

Będę wdzięczna za pomoc i dobrą radę

Guest

Pooglądaj sobie serię Garmin Instinct , może to coś czego szukasz!

Mam fenix 3, który polecam, służy mi też do triathlonu, gdzie sprawdza się wyśmienicie. Ma już 4 lata i myślałem o zmianie na nowszy 5, ale właśnie garmin zaprezentował fenixa 6 - posiada możliwość ładowania solarnego. Garmin ze względu na triathlon i słynny serwis garmina (wymiana zegarka na nowy dosłownie po godzinie (Warszawa) - zgłoszenie przez www, wydają decyzję i w serwisie czeka na odbiór nowy egzemplarz (nikt starego nawet nie ogląda). 

Posiadam Suunto Spartan Ultra. Pływanie, rower, bieganie (osobno jak i łączone), góry bez problemu. Ma 80 trybów sportowych i możliwość własnej konfiguracji przez suunto app.

Myślałem nad innym modelem Suunto lub Garminem. Między modelami Suunto wygrała większa bateria i szkło szafirowy oraz brak tętna z nadgarstka. Między Garminem- cena ?

Tętno zawsze mierze z pasa (który był w zestawie), więc brak odczytu z nadgarstka mi nie przeszkadza.

Jest wyposażony w barometr, więc wysokość jest z ciśnienia, a nie tylko z GPS. W miarę dokładny jak na moje wymagania (największą różnica to były 4 metry).

Nie ma mapy tak jak garmin. Możesz wgrać trasę i prowadzi po śladzie i pokazuje na profilu wysokości trasy gdzie jesteś i ile zostało podejść.

Bateria w górach starcza na cały dzień z najlepszym trybem gps (u mnie to bylo 15 h). Najmniej dokładny tryb to chyba 150 h.

Myślałem nad Garminem, ale jakoś wygrał sentyment do marki Suunto i lepsza cena.

• Like ! 1

Mam Garmina Fenix 5 i bardzo sobie chwale, ale jest jedno ale. Strasznie prekłamuje dystans. Na mapie dystans wynosił 21.5km, na telefonach 23-25km, a zegarek pokazał 32, wiec jest to 7-9km różnicy.

Ja mam Samsung Galaxy watch  i sprawdza sie  w zupełności pokazuje wysokość zapisuje trasy itp używam go również do biegania