Jump to content

Zegarek sportowy


Recommended Posts

Mam fenix 3, który polecam, służy mi też do triathlonu, gdzie sprawdza się wyśmienicie. Ma już 4 lata i myślałem o zmianie na nowszy 5, ale właśnie garmin zaprezentował fenixa 6 - posiada możliwość ładowania solarnego. Garmin ze względu na triathlon i słynny serwis garmina (wymiana zegarka na nowy dosłownie po godzinie (Warszawa) - zgłoszenie przez www, wydają decyzję i w serwisie czeka na odbiór nowy egzemplarz (nikt starego nawet nie ogląda). 

Link to post
Share on other sites

Posiadam Suunto Spartan Ultra. Pływanie, rower, bieganie (osobno jak i łączone), góry bez problemu. Ma 80 trybów sportowych i możliwość własnej konfiguracji przez suunto app.

Myślałem nad innym modelem Suunto lub Garminem. Między modelami Suunto wygrała większa bateria i szkło szafirowy oraz brak tętna z nadgarstka. Między Garminem- cena ?

Tętno zawsze mierze z pasa (który był w zestawie), więc brak odczytu z nadgarstka mi nie przeszkadza.

Jest wyposażony w barometr, więc wysokość jest z ciśnienia, a nie tylko z GPS. W miarę dokładny jak na moje wymagania (największą różnica to były 4 metry).

Nie ma mapy tak jak garmin. Możesz wgrać trasę i prowadzi po śladzie i pokazuje na profilu wysokości trasy gdzie jesteś i ile zostało podejść.

Bateria w górach starcza na cały dzień z najlepszym trybem gps (u mnie to bylo 15 h). Najmniej dokładny tryb to chyba 150 h.

Myślałem nad Garminem, ale jakoś wygrał sentyment do marki Suunto i lepsza cena.

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 years later...

Odświeżam temat, w najbliższych miesiącach zamierzam zakupić zegarek. Teraz pytanie co będzie lepsze zegarek sportowy czy smartwatch ? Domniemywam, że zegarek sportowy. Kolejne pytanie jakiej firmy? Zależy mi na dokładności ze względu iż tanie nie są więc jak już wydawać 4-cyfrową kwotę to czegoś należałoby wymagać. Najbardziej mnie interesują takie opcje/funkcje jak dokładny dystans przebytej drogi, transy z nawigacji  (trasy górskie), położenie nad poziomem morza czyli wysokościomierz. 

Zastanawiałem się nad polar Grit X pro.

Ktoś coś ? Może doradzić ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...