Jump to content

W Tatry z dzieckiem


Recommended Posts

Mam pytanie do osób, które miały już okazję wychodzić na szlaki z małymi dziećmi.

W najbliższym czasie planuję wypad do Zakopanego wraz z 11-miesięczną córką i nie powiem, że chciałbym trochę z nią również pochodzić. Ogarnąłem już sobie wypożyczalnię nosideł, wybrałem parę tras (na początek Chochołowska i Morskie Oko, potem spróbuję z plecami przejść z Brzezin na Gąsienicową i jak plecy dadzą radę to ostatniego dnia chciałem dorzucić Rusinową Polanę lub szarpnąć się na Czerwone Wierchy), ale zastanawiam się nad ekwipunkiem. Sam w Tatrach byłem już kilka razy i wiem, jak siebie wyposażyć, ale młoda jedzie z nami pierwszy raz.

Czy są może na forum jacyś rodzice, którzy uderzali w góry z takimi brzdącami i mogliby podpowiedzieć, co poza zdrowym rozsądkiem rodziców i dobraniem odpowiedniego ubioru dziecku przydaje się na szlaku ?

Z góry dziękuję za wszystkie porady ?

Ewentualnie, gdyby ktoś miał niemiłe doświadczenia z planowanych przeze mnie tras również będę wdzięczny za poradę (wcześniej byłem na nich bez dziecka, ale wiadomo, z takim plecakiem perspektywa może się zmienić ? )

Edited by Robi912
zapomniałem dopisać ;)
Link to post
Share on other sites

Hej. 

Poniżej lista rzeczy, które warto zabrać w podróż z dzieckiem. Z niej można wybrać, to co warto wrzucić do plecaka. Jedzenie, picie, coś do zabawy, ubranie na zmianę, pampersy, preparaty na komary, kleszcze, kremy na słońce, maść na ząbki, ogólnie apteczka, bo to bardzo się przydaje. Nie wiem, czy chodziłeś już wcześniej gdzieś z dzieckiem po górach? Jeśli nie to warto spróbować przejść się kilka razy w mniejsze góry. Jeśli już byłeś na szlaku, to wiesz, co zabierasz. Zwróć też uwagę na nosidełko, które wypożyczasz, żeby nie zrobić dziecku krzywdy, 

https://mynaszlaku.pl/co-spakowac-na-podroz-z-dzieckiem-101-potrzebnych-rzeczy/

 

 

Link to post
Share on other sites

Ciekawe zestawienie, dzięki :)

To nasz pierwszy wyjazd w góry w ogóle, stąd nie chcę od razu się rzucać na wyższe szlaki, zanim nie obejdę się po krótszych trasach jak Rusinowa Polana lub Gąsienicową z Brzezin. O nosidełkach już dość sporo poczytałem, radziłem się też na innych forach, mam nadzieję że wszystko będzie pasowało :)

Link to post
Share on other sites

Możecie iść do Doliny Małej Łąki. Nie jest tak bardzo oblegana jak pozostałe a widoki cudne. 

Jak moja córka „chodziła” po górach w nosidełku to byliśmy właśnie w Małej Łące, Dolinie Strążyskiej, Kościeliskiej, Chochołowskiej. Nad Morskim Okiem, na Rusinowej Polanie (szlak z Wierch Porońca) i na Polanie Kopieniec. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...