Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/07/2019 in Posts

 1. Trafiony, zatopiony ? Muszę trudniejsze wstawiać U mnie zdjęcia działa i go widać...
  1 point
 2. Ten obrazek ma na dzisiaj tyle wspólnego z rzeczywistością, co jeżyk z jabłuszkiem na grzbiecie ? Proponuję nie kolportować takich archaizmów, wręcz mitów, bo jeszcze ktoś w to uwierzy i narobi sobie kłopotów. Wszelkie źródła medyczne, ratownicze itd, oparte na aktualnej wiedzy, stanowczo odradzają rozgrzewanie się na mrozie piciem alkoholu. Tutaj przystępne objaśnienie: http://www.uratuj-zycie.org.pl/blog/85-alkohol-na-wyziebienie-niezbyt-dobry-pomysl
  1 point
 3. Aż tak źle to nie jest ? A jeśli jesteś miłośniczką Łomnicy i Pośredniej Grani to po każdym końcu kolejnego zakosu ukazują się te dwie ślicznotki w coraz piękniejszym otoczeniu. Nawet jeśli to co widzisz po drodze nie rzuci Cię na kolana to widok ze szczytu przy pięknej pogodzie pozwoli w ułamek sekundy zapomnieć o wylanym pocie. Na Sławkowski po prostu trzeba wejść, jeśli ktoś jest tatrolubem. Na wyciągnięcie ręki Gierlach, Lodowy, Jaworowe, Staroleśny......w dolinie piekne stawy - czego chcieć więcej ?
  1 point
 4. Wręcz odwrotnie - ciepło nie jest iluzoryczne, gdyż w dłuższej perspektywie czasowej podwyższasz sobie ciśnienie. Zakładając, że masz odpowiednie zapasy żywności, organizm podwyższy temperaturę, a mając nieco tłuszczy w żołądku, to nimi się zajmie, przed przyswojeniem etanolu ? Dlatego trzeba się nasączać 'z głową', co kilkanaście minut małe dawki - przetestowane w boju zarówno przeze mnie jak i przez większość pierwszych zdobyców alpejskich szczytów ? Czy ten jęzor może kłamać? ?
  -1 points
×
×
 • Create New...