Jump to content

Sklep internetowy meindl24.pl - poszukuję opinii


Recommended Posts

  • 2 months later...

Fizi - właśnie zamówiłem buty na meindl24.pl. Sprawdziłem sklep w bazie KRS bo również nie znalazłem żadnych opinii - wszystko wygląda prawidłowo...
Ogólnie w weekend 03-04.10.2020 mieli bardzo duże przeceny. Buty, które mnie zainteresowały to Meindl Meran (bez gtx) przecenione o 210 zł. Przyjdą w tygodniu - dam znać czy transakcja przebiegła pomyślnie, pozdrawiam ?

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Butki zamówione w niedzielę dziś dotarły ? Szybko, sprawnie i bezproblemowo - z czystym sumieniem mogę polecić zakupy na meindl24.pl ?
Test obuwia w najbliższy weekend - 4 dniowa survivalowo-trekkingowa wyprawa ?

IMG_20201006_153512.jpg

Edited by Latino
  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Pierwsze wrażenie: są cięższe o 130 g. od dotychczas używanych Salomonów z gtx, ale wiadomo - to skóra więc muszą być trochę cięższe ? Zależało mi jednak aby były bez gtx bo po uważam, że gtx się nie sprawdza (miałem już kilka par i niestety bardzo się rozczarowałem). Buty z gtx są dobre na chłodniejsze dni - powyżej 15 stopni to po prostu porażka... Te kupiłem z myślą o szlakach długodystansowych: a planuję w niedalekiej przyszłości Główny Szlak Karpacki oraz Beskidzki. Podeszwa A/B oraz MFS System - czyli dopasowanie butów do stóp. Pełna recenzja po weekendzie - póki co mogę powiedzieć, że są bardzo wygodne ? Widziałem je również w wersji Lady oraz z gtx ?

Edited by Latino
  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po ponad miesiącu użytkowania i kilku wyprawach mogę napisać coś więcej ? Buty są bardzo wygodne i idealnie dopasowują się do kształtu stóp - przy mojej pierwszej wędrówce (70km.) żadnych kontuzji, obtarć itp. Tutaj warto nieco opisać MFS System - butów po założeniu nie można od razu sznurować na "maxa", należy odczekać ok. 20 minut aż wkładka dopasuje się do stopy. W przeciwnym wypadku można obetrzeć sobie stopę i doznać jakiejś kontuzji. Po wspomnianych 20 min. sznurujemy właściwie buty i możemy ruszać w drogę. Po zdjęciu butów wkładka każdorazowo powraca do swojego pierwotnego kształtu więc warto o tym pamiętać (wiedziałem o tym już w chwili zakupu). Mamy teraz jesień, temperatura waha się średnio od 8-12 stopni i w takich warunkach wędrowałem (mikroklimat w bucie idealny - po całodniowej wędrówce w bucikach było sucho, stopa nie pociła się. Sprawdzone w skarpetkach trekkingowych: coolmax, bambo i merino). Wodoodporność: przed każdym wyjściem i po każdym powrocie buciki trzeba wyczyścić i zaimpregnować. Przetestowałem je w przelotnych i umiarkowanych opadach deszczu, w wysokiej mokrej trawie i podmokłych bagnistych terenach - mimo, że z wierzchu były mokre w środku były suche! ? Dodam również, że schły zdecydowanie szybciej niż obuwie z gtx. (minimum o połowę). Przed wyruszeniem na szlak długodystansowy zmierzam na wszelki wypadek dokupić wodoodporne skarpetki. Podeszwa A/B - tutaj wypowiem się dopiero po przetestowaniu ich na GSB i GSK (choć teoretycznie zostały stworzone z myślą o takim terenie: wycieczki terenowe, niskie góry, pogórze, polne oraz leśne drogi.). Póki co testowałem je w terenach zalesionych, przyrzecznych i polnych - nie odczułem jakiegoś dyskomfortu stąpając po kamieniach, jak również nie ślizgałem się w nich tak jak w Salomonach (a zdarzyło mi się w Salomonach kilka razy wylądować na tyłku ?).
Teraz minusy ? Właściwe zauważyłem tylko jeden, o którym już wspomniałem... Buty są zdecydowanie cięższe niż obuwie z gtx i to czuć - niby tylko 130 g. więcej ale różnica jest jednak odczuwalna. No cóż nie można mieć wszystkiego ?
Do sprawdzenia podeszwa w terenie górskim - a będzie okazja i na GSB i na GSK oraz oddychalność w wyższych temperaturach.
Reasumując - póki co jestem zadowolony 
?

  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...