Jump to content

Gwałtowna burza nad Tatrami


Guest Kacha

Recommended Posts

Premier na konferencji prasowej dziś wieczorem potwierdził śmierć 4 osób i podał liczbę "ponad 100" poszkodowanych, w tym niektórzy są ciężko ranni lub poparzeni. Nieoficjalne informacje (przytaczane przez Tygodnik Podhalański) sugerują nawet ok. 140. W Zakopanem (bodajże Urząd Miejski) uruchomiono infolinię dla rodzin poszkodowanych: (18) 201 71 00 i (18) 202 39 14

Więcej informacji zapewne będzie rano, pozostaje trzymać kciuki za TOPR-owców i wszelkie działające służby, bo ta noc będzie dla nich ciężka. No i za poszkodowanych, aby bilans nie był gorszy.

Link to post
Share on other sites

Straszna tregedia.

Edukacja, podnoszenie świadomości, itd... TPR mógłby w swoim naprawdę świetnym muzeum (Centrum Edukacji Przyrodniczej) jedną z prelekcji poświęcić przygotowaniu technicznemu (odzież/obuwie) do wyjścia w góry oraz konieczności sprawdzania pogody i prawidłowym zachowaniu, gdy burza już złapie nas w górach. Tak instrukcja mogłaby też pojawiać się jako okładka do biletów/paragonów wstępu do TPN.

Krytycznie patrzę na osoby, które potrafią kompletnie beztrosko leźć w góry i nawet bez opowiedniej odzieży/obuwia potrafią na szlaku pytać (nie posiadając mapy) "gdzie są", "ile jeszcze do...", "czy tam jest jakiś szczyt...". Natomiast czy mieć pretensje do ludzi, którzy utknęli na szlaku w tym wypadku? Czy ktoś z Was wyobraża sobie szybkie zejście z Giewontu kilkuset osób? 

Cisza nad tą trumną.

A dla ratowników ogromne wyrazy szczunku i wdzięczności za poświęcenie.

Edited by Marta Andrzejewska
  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...