Jump to content

Nocowanie w Chatkach Pasterskich (Koliba pod Klinom)(Koliba pod pustym)


Recommended Posts

Byłem jesienią ubiegłego roku w tej pod Klinom. Zrobili w niej coś w rodzaju galerii z fotografiami z wypasu owiec w Liptovie ale miejsce do spania też jest bodajże dla 6 osób.  W necie gdzieś kiedyś czytałem regulamin w którym było napisane że można nocować ale nie więcej niż 1 noc. Przed kolibą stoi zadaszony stół z ławkami którego nie ma na zdjęciu i jest miejsce na ognisko.

 

Tutaj można też zerknąć

https://hiking.sk/hk/ar/114/koliba_pod_klinom.html

http://boudy.info/bouda.php?txt=cz&id=12

A tu więcej o kolibach na Słowacji 

http://boudy.info/hledat.php?txt=cz&zeme=sk

Edited by Sebek81
  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za podrzucenie linków ? z tego co przetłumaczyłem translatorem z tej tablicy informacyjnej("v kolibe je prisne zakazane prespavat ") zanczy to niestety, że w chacie surowo zabrania się spać ?no chyba że się coś zmieniło ostatnio no ale szkoda trochę, fajny plan był aby ruszyć z Siwej Polany przez Trzydniowiański Wierch-Kończysty Wierch- Starobociański Wierch i zejść do Koliby pod klinom tam nocleg a w drodze powrotnej Błyszcz -Bystra-Ornak-Siwa Polana:) no chyba nielegal pozostaje ale do tego jestem zbyt prawilny:)

 

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Ze Słowakami sprawy te są strasznie zagmatwane bo z reguły koliby ani grunty na których stoją nie są własnością TANAPu. Temat rzeka. To samo z chodzeniem od 1.11 do 15.06 ja np schodząc w tym okresie z Bystrej do Przybyliny przechodzilem obok tej koliby pod Klinom, siedział przed nią pracownik TANAPu (tak mi się przynajmniej zdaje bo dalej w lesie na drodze stał samochód którym tam podjechał ), odpowiedział ładnie dzień dobry i poszedłem dalej, nie czepiał się ☺️ Też staram się być "prawilnym" ale jakbym chciał tam przekimać to zaplanowałbym tak wędrówkę żeby zjawić się tam przed zmrokiem i w razie czego mieć wymówkę że to awaryjny nocleg ☺️ Alternatywą jest koliba w dolinie Jamnickiej. Czytałem gdzieś komentarze gdzie wypowiadał się gość który nią zarządza i niby tam nawet toaletę ostatnio organizował bo "turyści załatwiali się gdzie popadnie", był też trochę wkurwiony bo mu stamtąd latarki i inne rzeczy pokradli i nie uiszczali nawet opłaty (5€ przelewem) na utrzymanie koliby przez Klub Turystyczny który jest właścicielem gruntu. Czyli wszystko jest dla ludzi a w ogóle "jak czegoś nie wolno a się bardzo chce to można" ? 

Dane do przelewu (5€):

Klub kokavských turistov a lyžiarov, č.2621366258/0200

 SK11 0200 0000 0026 2136 6258

 BIC: SUBASKBX

IČO: 42066182.

Tytuł: Koliba-útulňa Pod Pustým albo w Jamnickej doline. 

Edited by Sebek81
  • Like ! 2
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

O właśnie!Dzięki jeszcze raz za przydatne informacje:) to ta Koliba Pod Pustym będzie dobrą alternatywą tylko plany trasy lekko zmienić start z Siwej Polany przez-Grześ-Rakoń-Wołowiec-Koliba ? powrót przez Jarząbczy Wierch- Kończysty Wierch-Trzydniowiański Wierch-Siwa Polana . Jak tylko przekonam do tego pomysłu współtowarzyszy moich wędrówek i pogoda wróci to może uda się na początku września zrealizować:) oczywiście opisze jak to wyszło ?

Link to post
Share on other sites

Po Wołowcu można się jeszcze o Rohacze pokusić i zejść przez Żarską Przełęcz do doliny a drugiego dnia zejść do rozejścia szlaków w Ùzkiej Dolinie i stamtąd granią Otargańców na Jarząbczy ☺️ opcji jest dużo udanej wędrówki

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...