Skocz do zawartości

Kask górski w rozmiarze XL


wilow

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim forumowiczom. Piszę tutaj, gdyż "wujek google" niezbyt pomógł mi w rozwiązaniu mojego problemu. Otóż poszukuje kasku górskiego na dużą głowę. Rozmiar 62 jest niestety za mały, a nigdzie w sieci nie znalazłem większych. Znalazłem za to jakieś stare artykuły, w których pisano, iż statystycznie rzecz ujmując głowę o średnicy większej niż rozmiar L ma tylko 7% ludzi na świecie, a co za tym idzie produkcja stała się nieopłacalna... Pozostawiono kaski w rozmiarze "one size" dla wszystkich(max 62cm obwodu). Pytanie do Was: czy znacie jakieś miejsce gdzie można kupić/zamówić kask w rozmiarze 64,65?? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRIVEL SALAMANDER XL (58-68)  - no longer available / brak w magazynie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie wiem, czy jest jakaś firma, która może zrobić kask choćby na specjalne zamówienie... Wszystko wskazuje  na to, że klienci z większymi głowami zostali pozostawieni samo sobie w związku z ekonomicznymi przesłankami... 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem czy to pomoże (i czy jeszcze jest potrzeba), ale jest kilka kasków, które podają w specyfikacji 63cm jako maks. Głównie BD ale jeden Salewy też znalazłem: https://8a.pl/kask-gorski-salewa-vayu-2-0-helmet-white

Na tym blogu podają, że to nawet 63,5cm: https://blog.weighmyrack.com/the-best-rock-climbing-helmets-for-big-and-large-heads/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...