Jump to content
DominikaB

Pomorze -Zakopane

Recommended Posts

Witam 馃

Czy na forum znajduj膮 si臋 osoby z Pomorza? Zastanawiam si臋 jak cz臋sto udaje si臋 Wam wyrwa膰聽w Tatry? Nie ukrywam 偶e t臋sknie za g贸rami ju偶 w momencie powrotu, a tutaj聽czuj臋 si臋 jak na odwyku 馃槈 Czy zdarza聽si臋 Wam wyjecha膰 podczas d艂uzszego weekendu? Jak radzicie sobie z t膮 t臋sknot膮? Szum fal mnie nie uspokaja 馃槀

• Like ! 1

Hej Dominika!

ja jestem z Tr贸jmiasta wi臋c faktycznie do g贸r to trzeba przez ca艂膮 Polsk臋 przejecha膰...ale warto! 馃槃聽do tej pory je藕dzi艂am raz do roku, ale teraz wy艂amuje si臋 z tej zasady i jad臋 za tydzie艅 馃槃聽i ju偶 nie mog臋 si臋 doczeka膰! odliczam dni :)聽

niestety przez to, 偶e mam tak daleko i tak naprawd臋 ca艂y dzie艅 schodzi na podr贸偶 to planuje zawsze d艂u偶sze wyjazdy, oko艂o tygodnia do 10 dni. Raz najkr贸cej chyba by艂am na 4-5 dni czy jako艣 tak, ale to by艂 wyjazd gdzie dopiero zakocha艂am si臋 w Tatrach wi臋c nast臋pna wycieczka聽by艂a ju偶 zdecydowanie d艂u偶sza聽:)

z t膮 t臋sknot膮 jest ci臋偶ko, ale ostatnio wkr臋ci艂am si臋 w chodzenie na 艣ciank臋. Mo偶e nie ma pi臋knych widok贸w, ale adrenalinka jest 馃槃

Chyba nic nam nie pozostaje jak przeprowadzka na po艂udnie聽馃槅

• Like ! 1

Hej Justyna聽馃檪

呕ycz臋 mi艂ego wyjazdu! Ja wr贸ci艂am 3tygodnie temu z 10dniowej wycieczki i do tej chwili nie moge si臋 pozbiera膰 ze to tak szybko zlecia艂o. Na my艣l 偶e kolejny wyjazd za rok, k艂uje聽mnie聽w klatce piersiowej 馃槄聽聽haha i bije si臋 z my艣lami czy warto na d艂u偶szy weekend zorganizowac wyjazd. 艢cianka to mo偶e by膰 dobry pomys艂 馃槃 dzi臋ki 馃檪

• Like ! 1

Dzi臋ki!聽馃槉 Ojj tak, to zawsze k艂uje jak ma si臋 czeka膰 rok czasu, okropne to jest! Najlepiej si臋 wtedy zahibernowa膰 albo powyrywa膰 kartki z kalendarza i sobie troch臋 rok skr贸ci膰 hehe 馃槃Ale jak najbardziej, kombinuj kombinuj bo dla chc膮cego nie ma nic trudnego, na pewno par臋 dni uda si臋 jako艣 jeszcze wygospodarowa膰聽馃槃

• Like ! 1

@DominikaB聽Witaj w klubie, ja ostatnio te偶 d艂ugo dochodz臋 do siebie jak po powrocie z g贸r musz臋 wr贸ci膰 do rzeczywisto艣ci. Jestem z Gda艅ska, wi臋c w g贸ry te偶 mam kawa艂 drogi. W g贸rach jestem g艂贸wnie podczas letnich urlop贸w, chocia偶 od jakiego艣 czasu zacz膮艂em te偶 je藕dzi膰 zim膮. No i coraz cz臋艣ciej zdarzaj膮 mi si臋 takie聽 wypady na 2-3 dni. Po prostu jak czuj臋, 偶e musz臋 jecha膰, to pakuj臋 si臋 i jad臋. Wtedy po pracy 艂aduj臋聽si臋 do auta i nad ranem jestem na szlaku.聽

Generalnie jakbym m贸g艂, to przeni贸s艂bym g贸ry na p贸艂noc, a morze odda艂 g贸ralom 馃榿

• Like ! 1

@sickboy777聽A jak聽 organizacja takiego wypadu na 2-3 dni? Mam na my艣li nocleg (kwatera, schronisko?) I po podr贸偶y bez problemu na szlak? Bo to jednak wiele godzin bez snu i siedzenia na 4 literach 馃槄 a co do g贸r na p贸艂nocy to jestem w trakcie poszukiwa艅 jakichkolwiek pag贸rk贸w 偶eby buty za bardzo nie ostyg艂y 馃榿

@sickboy777聽to jeszcze pytanie ode mnie 馃槃聽bo ja te偶聽ju偶 nie raz my艣la艂am聽o takim wypadzie na 2-3 dni, ale zawsze mnie powstrzymywa艂o my艣lenie, 偶e co to b臋dzie jak przejad臋 ca艂膮 Polsk臋 a pogoda b臋dzie聽do kitu. Jak to wtedy robisz? mimo wszystko ci艣niesz聽do g贸ry czy masz farta z dobr膮 pogod膮? czy mo偶e w czwartek stwierdzasz, 偶e pojecha艂by艣 w g贸ry, odpalasz pogod臋聽- wszystko jest ok to wtedy w pi膮tek si臋 pakujesz i wtedy jedziesz? :)聽

autem o wiele lepiej, 艂adujesz si臋 kiedy chcesz i jedziesz, fajnie :)聽

@DominikaB聽Niestety na miejsce w schronisku raczej nie ma szans, bo planuj臋 takie wyjazdy z ma艂ym wyprzedzeniem. Zostaj膮 kwatery. Nawet rezerwuj膮c z dnia na dzie艅 zawsze si臋 co艣 znajdzie na bookingu. Zm臋czenie po podr贸偶y szybko przechodzi, to uczucie 偶e za chwil臋 b臋d臋 na szlaku, mi akurat dodaje skrzyde艂 馃榿 Dopiero po powrocie, jak l膮duj臋 na kwaterze, to wtedy zm臋czenie potrafi odci膮膰 pr膮d momentalnie, wystarczy przy艂o偶y膰 g艂ow臋 do poduszki. Generalnie te kr贸tkie wyjazdy s膮 bardzo聽eksploatuj膮ce, bo jest ma艂o snu i ma艂o czasu na regeneracj臋.聽

@JustynaK聽opcja nr 2, kieruj臋 si臋 g艂贸wnie pogod膮, jak prognozy s膮 do kitu, to przek艂adam na kolejny tydzie艅.聽

• Like ! 2

Witajcie ludzie znad morza馃槈 By艂am w czerwcu w Zakopcu z rodzink膮 przy okazji turnieju pi艂karskiego moje syna. Znajomi, z kt贸rymi byli艣my wyci膮gn臋li聽nas pierwsze dnia na nosal,聽kolejnego by艂 Kasprowy, p贸藕niej jeszcze dolina Ko艣cieliska. Tak si臋 wkr臋ci艂am na Tarty , 偶e namowilam siostre聽 na babski weekendowy wypad we wrze艣niu. Wyjazd w czwartek po robocie poci膮giem, piatek- niedziela ba szlakach i w poniedzia艂ek rano powr贸t. By艂o bardzo intensywnie ale to by艂 reset pierwsza klasa, mimo聽 fizycznego zm臋czenia聽 psycha聽 mega wypocz臋ta. W przysz艂ym roku planujemy takie dwa wypady. Baza noclegowa w Zakopcu jest tak wielka 偶e zawsze co艣 si臋 znajdzie, z reszt膮 na dworcu nadal kr膮偶膮 z tabliczkami "wolne pokoje" jak 20 lat temu 馃榿馃榿馃榿聽 do zobaczenia kiedy艣 na szlaku 馃椈馃挌馃椈馃挌馃椈

Edited by Ka艣ka
  • Like ! 5