Jump to content

Recommended Posts

Witam i z góry proszę o wyrozumiałość ?. Zaczynam swoją przygodę z górami, wybieram się do Zakopanego na weekend na początku września przy zapowiadanej pogodzie słonecznej z temperatura 17-19 stopni. Moje pytanie dotyczy obuwia, otóż czy przy obecnej temperaturze mogę zakupić buty z wysoka cholewka czy stopa będzie się pocić ? Zależałoby mi na butach z których mógłbym skorzystać tez w innych porach roku czyli najlepiej z membrana. Jesteście w stanie coś polecić do 500 zł czy muszę zwiększyć budżet ? Pozdrawiam 

@PawełBla o butach na tym forum napisano już chyba wszystko a może jeszcze więcej?. W rubryce Sprzęt jest kilka tematów o butach. Ja tylko dodam że jak chcesz częściej chodzić po górach to na butach nie oszczędzaj. Nie muszą być z najwyższej półki ale muszą być wygodne i niezawodne?.

• Like ! 4

Buty to sprawa indywidualna. Komuś pasuje to, innemu tamto. 

Ale skoro chcesz coś "na początek" to chyba nie ma sensu wydawać 800 czy 1000 zł. Skocz np. do najbliższego Decathlona czy Intersportu, poprzymierzaj może coś wybierzesz w rozsądnej cenie. A po kilku wyjściach w Tatry sam będziesz wiedział czy potrzebujesz czegoś lepszego. 

Mój pierwszy krótki pobyt w Tatrach (wieki temu ? ) obskoczyłem w jakich zwykłych "adidaskach", na Grzesia, Giewont, Kopieniec, Nosal i Czarny Staw pod Rysami wystarczyły bez problemu. 

A potem poszukałem czegoś lepszego. 

• Like ! 2
On 8/26/2021 at 3:30 PM, PawełBla said:

Witam i z góry proszę o wyrozumiałość ?. Zaczynam swoją przygodę z górami, wybieram się do Zakopanego na weekend na początku września przy zapowiadanej pogodzie słonecznej z temperatura 17-19 stopni. Moje pytanie dotyczy obuwia, otóż czy przy obecnej temperaturze mogę zakupić buty z wysoka cholewka czy stopa będzie się pocić ? Zależałoby mi na butach z których mógłbym skorzystać tez w innych porach roku czyli najlepiej z membrana. Jesteście w stanie coś polecić do 500 zł czy muszę zwiększyć budżet ? Pozdrawiam 

Czesc Pawel, Polecam buty SALOMON duzy wybor i value for money.