Jump to content

gubic

Member
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A mi udało się wreszcie trafić. Aku Tengu lite gtx. Przez przypadek wpadły mi w nogi i bingo. Amortyzacja super, podeszwa trzyma na każdej nawierzchni. Z małych minusów - większość włoskich butów jest wykonana na tzw wąskim kopycie, co daje wrażenie "chybotliwosci". Podeszwa jest wąska, a stopa umieszczona wysoko i boczne przechyły na kancie buta mogą skończyć się skręceniem szybciej niż przy podeszwach szerszych, otaczających stopę. Ale to czepianie się. Wiązanie góry pozostawia dużo przestrzeni na wlatujące kamyki i takie tam ?
 2. Jak masz do zrobienia 800km i 3 dni na miejscu,to jakieś tam plany i plany alternatywne trzeba mieć ?
 3. Podepnę się troszkę. Chcemy przedłużyć trasę z Czerwonych Wierchów na Kasprowy . Wyjazd pierwszy week czerwca, sprzętu i doświadczenia zimowego nie posiadamy. Jest sens?
 4. A ja dalej poszukuję butów... Chyba mam dosyć wysokie podbicie oraz szeroką stopę i dobrać coś jest trudno. TX5 - zbyt ciasne dopasowanie- ciśnie cholewka na wierzchu stopy przy zginaniu. Salewa - mierzyłem chyba z 5 rodzajów i wszystkie uciskają w tym samym miejscu, tuż za dużym palcem, przy zginaniu. Wszytskie salewy mają w tym miejscu wyczuwalne od środka zgrubienia i przetłocznia. Model Alp Trainer najwygodniejszy, ale też uciskał. AKU trekker - strasznie klocowaty, ciężki, twardy, niewygodny. Meindl litepeak - najwygidniejszy jaki mierzyłem, twardość podeszwy i am
 5. Również zakupiłem wersję mid. Niestety jak dla mnie za miękka i cienka podeszwa, czuję każdy większy kamyk, a po bokach przedniej części stopy to już naprawdę dramat. Zero amortyzacji i ochrony. Naprawdę duży zawód ? Jako laik jestem wręcz w szoku skąd tyle dobrych opini i ceny po 800zl. Może tx5 będą miały twardszą lub lepiej amortyzowaną podeszwę.
 6. Byłe w tym sklepie,nie był dużego wyboru. Były trainery lite,ale za mała rozmiarówka-mimo to amortyzacja i wygoda super. Z lasportivia były boulder x (489zł) -przymierzyłem bo podeszwa chyba ta sama co w tx4, jednak nie były tak wygodne, miałem wrażenie że przednią częścią stopy będę czuł każdy kamyk-bardzo tam cieniutko jest
 7. No dzięki wam zainteresowałem się mocno La Sportiva TX4 MID GTX, tylko że w Gdyni ,ogólnie w 3citi sklepów gdzie można coś przymierzyć jest jak na lekarstwo. A wracając do w/w salew - co myślisz o tej podeszwie-patrząc na zdjęcie? Wydaj wyrok ?
 8. Witam, jestem z 3citi. Na forum trafiłem szukając info o butach ? W lato chcę przemierzyć tatrzańskie szlaki i po rozgrzewce wejść wreszcie na Rysy i kilka innych .. Przez ostatnie 10 lat schodziłem Bieszczady, Karkonosze, Beskidy i w wieku 45 lat przyszedł czas na deser. Pzdr ?
 9. A co to za zacne obuwie ma kolega na stopach?
 10. Witam, po długiej przerwie z Tatrami chciałbym ruszyć latem na nieco ambitniejsze szlaki. Wstępny wybór obuwia padł na SALEWY MTN TRAINER LITE GTX. Salewa mtn trainer LITE Chwilę miałem go na nodze, czułem się w nich świetnie. Obawiam się podeszwy. "Pomoca w wersji lite", nie wiem co to jest. Miał ktoś do czynienia z tą podeszwą? Jestem na początku "zakupowej drogi" a to jeden z pierwszych wyborów. Za sugestie i podpowiedzi będę wdzięczny .
×
×
 • Create New...