Jump to content

wjesna

Member
 • Content Count

  813
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

Posts posted by wjesna

 1. 2 godziny temu, Waldek napisał:

  @wjesna To niestety tak nie działa. Jestem już duży i wiem, że Mikołaj na wyprodukowanie zabawek na prezenty ciągnie z naszych kąt bankowych fundusze. 😉 W końcu jakoś elfy musi opłacić! 😄

  Ja tez jestem duża i pierwsze slysze, zeby bylo jak mówisz.

  • Haha 1
 2. 17 godzin temu, jaaga76 napisał:

  To stara kopalnia pirytu. Przy wysokim stanie wody jeziorka są większe, a ich kolory niesamowicie intensywne. 

  Warto zajrzeć, ale najlepiej,  gdy nie ma tam już zbyt wielu turystów.

  Coraz więcej ładnych miejsc do zobaczenia.  I coraz więcej chętnych  🙂

  • Like ! 1
 3. 2 godziny temu, Waldek napisał:

  @jaaga76 Jednak zdecydowałem się na Rocklandy. Te które proponujesz wyglądają fajnie ale jednak cena ostatecznie miła decydujący wpływ. Jak żona mówi "zamów co chcesz tylko mi nie mów ile to kosztowało" to człowiekowi zapala się czerwona lampka i włączają hamulce. 😄 

  Nie lepiej było napisać do świętego mikołaja  żeby przyniósł? Wtedy by Cię cena nie interesowała a żona by miała myślenie co Ci kupić z głowy. 🙂

  • Haha 2
 4. 5 minut temu, Waldek napisał:

  @wjesna Szlak do źródeł Sanu jest generalnie dość nudny i się dłuży. Gdyby nie te kilka ciekawostek po drodze to w ogóle by było słabo. Ale to moje zdanie. 😉

  Absolutnie  się nie zgadzam. To piękny  szlak.

 5. 53 minuty temu, Waldek napisał:

  Mój ulubiony szlak to z Mucznego na Bukowe Berdo, potem Halicz, Rozsypanieć do Wołosatego. Ale zimą jeszcze nie chodziłem a szlak dość długi. Szczególnie końcówka się dłuży. Poza tym będę z dzieciakami (5 i 10 lat), więc chyba Caryńską sobie pójdziemy. 😉 

  Myślę, że gdy przejdę z Mucznego ma Bukowe Berdo to to też będzie mój ulubiony szlak:)

  Też zima po Bieszczadach nie chodziłam,  ale poszłabym pewnie właśnie w takie popularne szlaki. Na pewno bajkowo byłoby w drodze  do źródeł Sanu, ale  chyba saniami trzeba byloby do Bukowca jechać. Nie szukałam zbytnio ale nie natknęłam się na opis zimowego  przejścia. Muszę poszukać by sobie chociaż zdjęcia  pooglądać. 

  • Like ! 1
 6. 1 godzinę temu, barbie609 napisał:

  owszem są sposoby , np z wełny może być gabardyna,która jest gładka nie gryzie ale i nie ma tych właściwości co surowa wełna , np jak zmoknie to nie grzeje. Nie jestem specjalistą ot coś mi się obija po głowie jeszcze ze szkoły średniej ale o ile pamiętam to im bardziej przetworzona to mniej tych pożądanych właściwości.

  Może nie że przetworzona  ale połączona  z czymś, co doda delikatności. Albo po prostu wyplukac w coccolino 😉

  Ostatnio z owczej wełny miałam kocyki do ogródka, takie pod warzywa.  Śmierdziało baranem ale bylo brązowe nie białe,   to nie wiem co tam dodali. 

 7. Te zaczepy czy rzepy do butów na oewno fajna sprawa, nieraz mi śnieg wpadł do buta. Stuptuty mam zwykle z decathlonu i nic mi się nie poci, są ok. 

  @Waldeka po których górach będziesz śmigał w tych merino? 

  10 minut temu, Lexi napisał:

  ...niby może być z naszych - ale chowaj to....

  Nie lubisz owiecek? 

  Tak sobie myślę, że u nas wełnę za grosze sprzedają. A może warto  się nad tym naszogórskim runem owczym pochylić. Nie znam się i to tylko moje gdybanie,  ale jak merino nie bylo to czym się na zimę opatulali? Nasz @Waldekbędzie miał gatki z patriotyczna nutą,  bo od polskiego  producenta  ale z obcej owcy. 

  Nie chce mi wierzyć, żeby nie było sposobu na uszlachetnienie naszej wełny, żeby nie gryzła. 

 8. @WaldekWaldekpo prostu masz za duży wybór.  Tak czytałam  o tym merino,  ze to z owiec które żyją  w skrajnych temperaturach i dlatego ubrania z tą wełną są takie dobre.  Podobnie do mnie mówili  na pokazie poscirli z merynosów, ze w lecie pod nią nie jest gorąco  a w zimie nie jest zimno. Nie wiem ile w tym prawdy. Wełna na pewno ciepła,  ale czy nie  może byc z naszych owieczek? 

 9. @barbie609taki znak czasów, może język dostosowany  do młodych czytelników? Kiedyś był w tv taki cykl, kilka programów,  coś tam opowiadali,  pokazywali sytuacje pozorowane,  że ktos wszedł do Morskiego Oka, ktoś inny karmił ptaki. Myślę, że był ok.  Natomiast gdzieś czytalam artykuł o tym, jak doszło do tego, że bilety na parking na Palenicy  można kupić on line. To mnie zaciekawiło.

 10. 3 godziny temu, barbie609 napisał:

  Kolega Wiesiek nasz współwędrowiec na swojej stronie uruchomił zakładkę ,,Kwiaty Tatr,, na razie są wstawione białe , wiele tych zdjęć pokazało się już wcześniej na forum.Tym niemniej W zaprasza.

  https://przyrodaczarnodunajecka.htw.pl/tatry/tatry/biale/biale8.html

   

  Bardzo ładne.  Dobrze byloby tak na spokojnie oglądnąć taką pokaźną kolekcje.  Bo tak z doskoku to się nie zdążę  podelektowac. 

  • Like ! 1
 11. @ZośkaZosiu, to film Refna, tego od Pushera. Fajnie by było gdybyś zobaczyła, bo jest tam najlepsza - czy jedna z najlepszych- scen w kinie -w wypożyczalni vhs gdy Lenny ciągiem wymienia wszystkich reżyserów.  

  A potem jest piękny dom książek.  Dziewczyna wchodzi do niego i książki są wszędzie. Dla niej to oczywiste,  bo była tam wcześniej,  a dla nas uczta dla oczu. 

   

  • Wow 1
 12. @jaaga76 @Zośkato macie piękne domy! Ja aż tyle ksiazek nie mam. Licze teraz..  na oko 250 . Zosia a oglądałaś  Bleeder z naszym ulubionym  aktorem? Bo tam jest scena, gdy dziewczyną,  która lubi czytać , idzie do księgarni i ta księgarnia to po prostu cały dom wypelniony książkami. To piękny widok. 

  Mam dobrze wyposażoną bibliotekę  w mojej małej miejscowości ktora daje dużo  okazji do przeczytania dobrych książek  beż konieczności ich kupowania. A te bywają drogie. 

 13. 1 godzinę temu, Mnich Moderator napisał:

  Fakt, długo się przyzwyczajałem, brakuje mi kartkowania, zapachu farby drukarskiej,

  No właśnie.  Mnie by brakowało i jakoś tak omijam łukiem  nowoczesnosc w czytaniu. Co nie znaczy,  że się kiedyś nie przekonam

  I jak taka książkę  podpisać przez autora?

   

   

   

  • Like ! 1
×
×
 • Create New...