Jump to content

Skoki narciarskie

Recommended Posts

Witam wszystkich, chciałem się zapytać kogoś kto może ma większe doświadczenie niż ja. Otóż w tym roku udało mi się po raz pierwszy kupić bilety na skoki w Zakopanem (na szczęście z legalnego źródła). Zdecydowałem się na sektor D. Czy może ktoś poradzićz z którego miejsca jest najlepszy widok, o której trzeba być na miejscu itp.?

W styczniu 2019 r. ja "debiutowałem" na Wielkiej Krokwi. Miałem bilety na sektor C, więc po przeciwnej stronie twojego sektora D (ale charakterystyka obu sektorów jest identyczna). Najlepszy widok będziesz miał pewnie spod samej bandy, a więc z dolnej części sektora. Jest jeden zasadniczy problem - żeby się tam dostać musisz zjawić się pewnie około 3 godzin przed zawodami, co oznacza duże prawdopodobieństwo solidnego zmarznięcia. Reguła jest taka, że im wcześniej jesteś na skoczni, tym większe prawdopodobieństwo dojścia na dół sektora C lub D. Ja w styczniu byłem w pierwszym dniu zawodów jakieś 1,5 godziny przed konkursem i stałem mniej więcej w środku sektora. Widok "taki sobie" utrudniony dodatkowo przez łopoczące flagi kibiców, Januszy i Grażynek. Drugiego dnia zawodów przyszedłem na skocznię pół godziny przed zawodami (niespecjalnie mi zależało na super widoku równoznacznym z przemarznięciem) i ledwo dopchnąłem się na ostatnie (górne) rzędy sektora, bo ścisk był niesamowity. Widok był jeszcze gorszy niż dzień wcześniej. Ale nie narzekałem, bo w debiucie na skokach narciarskich chodzi o samą obecność a nie o szukanie "na siłę" minusów  ?  Będzie dobrze, a w razie czego możesz się po zawodach znieczulić na Krupówkach  ?  Życzę Ci tylko, żeby w przyszłym roku naszym skoczkom poszło lepiej niż rok temu  ?

Edited by Karol Kliński