Jump to content

Meindle Jorasse wysokogórskie - proszę o poradę.


Recommended Posts

Zakupiłam ostatnio Meindle Jorasse GTX (męskie, mimo, że jestem kobietą, ale mam szeroką stopę). Czytałam wiele opinii i te wydają się najsensowniejsze jeśli chodzi o wysokie tatry zimą, Alpy latem i 4-5 tysięczniki. Wcześniej używałam wysokogórskich butów Asolo (nie pamiętam modelu), ale były zbyt toporne i za ciężkie jak dla mnie i do warunków w których je używałam.

Miałam mega problem z wyborem rozmiaru (jestem zmarzluchem, więc potrzebuje miejsca na dwie skarpetki + ogrzewacz chemiczny).

Normalnie noszę 39 (równe 250 mm stopy), ale wzięłam 41 i 41 1/2. Testowałam w domu i miałam zamiar jeden rozmiar zwrócić, ewentualnie sprzedać ale nie wiem który.  41 jest na długość idealna (2 skarpetki spokojnie wchodzą, a w jednej pięta mimo wszystko nie lata), ale za to uciskają mnie mocno od góry, przy palcach (tak jakby ta przestrzeń w najszerszym miejscu stopy jest dla mnie zdecydowanie za mała. Po pół h trzymania ich na stopie palce kompletnie są odcięte, nie dochodzi mi krew! Wiem, że to buty techniczne, nie mają być super wygodne, są robione na wąskim kopycie, no, ale chyba bez przesady żeby odcinały całkiem palce.

41 1/2 są super wygodne, nie ma już tego problemu, ale są już zdecydowanie za duże, lata mi w nich pięta. Nie wiem czy na dłuższą metę to będzie ok.

Skąd taka różnica w szerokości buta?

Co myślicie, jest możliwość, że ta 41 się rozejdzie? Miał ktoś podobny model i po jakimś czasie było lepiej?

Bardzo proszę o pomoc, każda z par to 1300 zł, wolałabym jednak wybrać dobrze :) 

Link to post
Share on other sites

@zulula- ciężko cokolwiek poradzić tak na odległość. Każdy z nas ma inne czucie buta, a wybór właściwego obuwia jest kwestią bardzo indywidualną. Tak z grubsza mogę napisać jedno; jeśli nie pasują Ci oba rozmiary rozejrzyj się może nad innym modelem. Meindl to zacna marka, możesz rozejrzeć się jeszcze nad Scarpą albo La Sportivą. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...