Jump to content

Q'bot

Member
 • Content Count

  1,119
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Posts posted by Q'bot

 1. Spójrz na to z drugiej strony - takie obiekty działają jak lep na muchy - doliny bez zabudowań nie przyciągają tłumów.

  Ja to bym proponował poświęcić jakąś dolinę stricte dla wprowadzenia tam rzeszy ceprów - z kolejką, melexami, tramwajem, marszrutkami, zaprzęgami konnymi i tyrolką, tak, by 90% ruchu było przekierowane właśnie w taki punkt. To pozwoliłoby 'odetchnąć' pozostałym obszarom parku 😉

  • Like ! 2
 2. W sumie te worki zawsze były porozpruwane, więc chyba na długo nie starczały...

  Za to drewno o ile w początkowej fazie stanowi całkiem wygodne schody, to po czasie można się jedynie nadziać na wystające z próchna gwoździe i pręty zbrojeniowe.

 3. 5 hours ago, barbie609 said:

  A od wschodniej strony Dolina Zimnej Wody,  dalej do Chaty Zamkowskiego i jeszcze dalej do Terryego, Zielony Staw Kieżmarski.

  Ale tam już trzeba się przeprawiać dalej w pełnym sprzęcie, często wręcz samemu przecierać trasę 😜 Więc chyba na początek to średni pomysł.

  Prócz Rohaczy to całe Tatry Zachodnie zimą są w miarę przystępne - tak w sam raz dla treningu z potomkami.

 4. 6 hours ago, marcel089 said:

  Chciałbym kupić coś solidnego na lata, ale żeby też nie przesadzić z kwotą i wydać 2k na kurtkę.

  Nie licz na takie cuda... Nawet wydając 10k 😜

  Membrana po paru praniach zacznie tracić właściwości, podklejenia, również długo nie pociągną (materiał jest napinany przez plecak chociażby), na niciach oszczędza każdy producent, więc szwy będą Ci się peelingować itp. To nie wiesz, że w XXI wieku masz być konsumentem i wymieniać ciuchy po każdym pokazie nowej kolekcji?

  • Like ! 1
 5. Jeśli pytasz o komfort trasy, to zejście zimą z przełęczy pod Kopą jest mniej wygodne i rozjeżdżone przez narciarzy we wszystkie strony - w sensie możesz iść jakkolwiek sobie uwidzisz, ale wszędzie będziesz się zapadać w nawianym śniegu 😜

  Zejście z Kondrackiej Przełęczy jest dość jednolite (bo trudno zboczyć w kosodrzewinę), zwykle szybsze i solidniej udeptane.

  • Like ! 2
 6. Zależy jak prędko zmieniasz obuwie 😜

  Ale jeśli Ci zależy na czystym nubuku, to kup impregnat w sprayu (taki pod ciśnieniem, a nie polewkę z atomizerem) i spryskaj nim porządnie cholewkę przy otoku - dzięki temu brud będzie chwilowo 'odpychany', no chyba, że zaczniesz najpierw brodzić w rosie, a potem wejdziesz do błota - to już nic nie wskórasz.

  No i tego typu buty brudzą się w zakamarkach, bo płaskie powierzchnie łatwo wyczyścić... 

  • Like ! 1
  • Haha 1
 7. W tym modelu meindli nie łaziłem - ale niewielka powierzchnia siatki sugeruje, iż może być dość ciepło... 
  Choć dobrze wyprawiona skóra jest przyjaźniejsza pod tym względem, aniżeli syntetyk.

 8. 3 hours ago, Fibi said:

  najlepiej byłoby wejść na Ciemniak od Kir, ale co z zejściem? Który wariant najbezpieczniejszy?

  Dla mnie naturalną opcją wydaje się zejście z kopy przez Przełęcz Kondracką - tylko wtedy może pojawić się dwa i pół problemu:
  1. Trasa do Doliny Małej Łąki będzie mocno zasypana i zaczniesz tonąć w kosodrzewinie

  2. Oficjalnie zamknięta ścieżka przez Grzybowiec przebiega blisko skał, gdzie zimą jest wąsko (ale tylko mały fragment)

  2,5. Gdzieś po drodze jest ryzyko natknięcia się na przedstawicieli podgatunku Nosaczy Giewonckich, w związku z czym musisz mieć w zanadrzu odbezpieczoną broń długą.

  • Haha 5
×
×
 • Create New...