Jump to content

Q'bot

Member
 • Content Count

  1,222
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

Posts posted by Q'bot

 1. 5 hours ago, jaaga76 said:

  Pod warunkiem, że  będzie to ruch jednokierunkowy... powrót przez Słowację.... tłum przejdzie i od południa będzie święty spokój...

  W sumie... To by rozwiązało aktualne niedogodności związane z transportem publicznym na Słowacji ^^

  • Like ! 1
 2. Moim zdaniem warto poświęcić jedną dolinę w imię dobra całych Tatr 😉

  Tyrolkę, kolejkę, wyciąg, windę i zjeżdżalnię - wszystko poprowadzić na Rysy i tam skumuluje się większość ruchu turytycznego.

 3. Ja mam wszystkie bambosze z membranami, i to czy potu generuje siędużo, czy nie zależy od konstrukcji samego buta - czyt. jeśli podczas chodu czujesz przewiew między podbiciem stopy i nad palcami, to znaczy, że tamętdy wydostanie się najwięcej wilgoci. Zarówno membrana, jak i skóra są z natury mało przepuszczalne, więc ja bym brał z gtx'em 😉

  No i łatwiej takie buty umyć z błota, schodząc z gór, bo kałuża niestraszna

 4. Czy to nowa moda?

  Wolfskin ma w ofercie takie kiecki odkąd sięgam pamięcią - od puchowych, po softshelle 😉 Nie wiem tylko jak rozwiązali problem podwiewania bez ściągaczy montowanych 'per udo'. 

  To tylko lokalni producenci ciuchów outdoorowych jakoś olali tę kategorię - bo krótkie ocieplane spodnie sprzedaje chociażby Pajak.

 5. 11 hours ago, barbie609 said:

  to chyba pogranicze Federacja -Romulus widziane z Volcana 😎

  Ciężko mi się ustosunkować 🤷‍♂️

   

  1 hour ago, Mateusz Z said:

  Ścieżka Przysłop Miętusi - Kobylarzowy Żleb? 

  Zimno

  • Like ! 1
 6. On 4/12/2022 at 1:54 PM, jangie said:

  I drugie pytanie. Zacząłem się zastanawiać czy wobec moich potrzeb warto jest wydawać ok 800pln na buty, skoro rocznie pójdę pewnie średnio 2 razy w góry?  Czy nie lepiej pójść w coś w cenie ok 400zł?  

  Jeśli używasz butów dosłownie 2-3 razy w roku, to może rzeczywiście nie warto kupować tych za 800, bo podeszwa tak wiele lat może nie pociągnąć... poczytaj sobie np. to
  https://www.prabos.pl/dlaczego-w-butach-po-pewnym-czasie-odpada-podeszwa/

  Salomona se odpuść, to obuwie antytrwałe - czasami w miarę wygodne, ale kilka wyjść może Ci nie wystarczyć, nim upłynie gwarancja i możliwość reklamacji.

  Z trwałego (niekoniecznie wygodnego) obuwie to celuj w Meindle, Hanwagi, Zamberlany, Andrewsy, generalnie skórzane obuwie z solidnym otokiem i jak najmniejszą liczbą przeszyć. Czym więcej materiałów syntetycznych, tym potencjalny żywot buta krótszy.

  • Thanks 1
×
×
 • Create New...