Skocz do zawartości

Ranking

Index wyszukiwania jest obecnie zmieniany. Wyniki w Rankingu mogą być niekompletne.

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 18.04.2024 w Odpowiedzi

 1. Też byliśmy tam niedawno pożegnać zimę
  5 punktów
 2. @barbie609 moder Ty nie upubliczniaj tych swoich niedosytów bo widzisz co się dzieje zaraz śnieg pada a tu majówka blisko
  3 punkty
 3. no i jeszcze zdjął olstra odrzutowe , które mogły go uratować w razie upadku. Zresztą w Opowieściach o pilocie Pirxie więcej górskich odniesień. Np w opowiadaniu Odruch Warunkowy jest rozmowa z opisem różnic w technice wspinaczkowej Ziemia Księżyc . A film Test Pilota Pirxa zaczyna się od ujęć na Elbrusie. Ale to tak na marginesie.
  2 punkty
 4. Lubię co jakiś czas wrócić do tego filmu. Owszem, są już nakręcone większe wyczyny free solo - no ale to jest Zamarła, a nie jakaś tam ściana w Alpach czy innych Yosemitach A poniżej ciekawostka, czyli wzloty i upadki robotów: I przy okazji - jest takie opowiadanie Lema w "Opowieściach o pilocie Pirxie", w którym szukają zaginionego robota. I co się okazuje - robot poczuł zew przygody i ruszył na wspinaczkę
  2 punkty
 5. No jest lepiej, wyraźnie spadło ryzyko zwichnięcia nogi na tych kocich łbach - ale pod górę trochę monotonny i nudnawy (choć drzew coraz mniej więc już coś tam wkoło widać) i jakoś średnio lubię tamtędy podchodzić. Ale za to w nocy, gdy idzie się na dół samemu, nudno wcale nie jest Choć generalnie do Gąsienicowej najlepiej mi się idzie z Kasprowego, po wjeździe kolejką A co do słynnego dylematu, który też miewałem dziesiątki razy - od paru lat do góry idę Boczaniem, w dół Jaworzynką.
  1 punkt
 6. Mogliby wydać samą kompilację scen i ujęć tatrzańskich, oczywiście wraz z tymi których nie wykorzystali + jakieś "making of" tych scen. Kupiłbym w ciemno.
  1 punkt
 7. Moje dwa ulubione cytaty: "Co ci powiem, to ci powiem, ale ci powiem ... Ciepło" "Z babom źle... A bez baby? Jesce gozej"
  1 punkt
 8. Ja jestem łazik czerwcowo-wrześniowy więc luz
  1 punkt
 9. Kolega służył w WOP w strażnicy na Łysej , często podchodziła niedźwiedzica z małymi. W końcu zrobiła się taka bezczelna że wartownik wygarnął jej nad głową z kałacha. Podobno na jakiś czas się obraziła
  1 punkt
 10. Pół Polski kochało się wtedy w Marku Perepeczko. Miałam okazję poznać go osobiście kiedy był dyrektorem teatru w Częstochowie. Niesamowita inteligencja, erudycja, poczucie humoru i dystans do siebie.
  1 punkt
 11. Kwiaty są tam skladane chyba w sierpniu w rocznicę śmierci Klimka. A tak przy okazji Dolina Jaworowa to moim zdaniem jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Ten skalisty mur Jaworowych szczytów rozpostarty nad kwiecistą łąką przecietą szemrzącym strumykiem - naprawdę robi wrażenie
  1 punkt
 12. Właśnie sobie odświeżam starego Janosika. No cóż umieli u nas kręcić filmy. No i te nie zarośnięte pienińskie krajobrazy.
  1 punkt
 13. Miał być Jałowiec ale @Wernikscoś wymyślił , nie do końca wiem o co chodzi , ale coś jakieś kwiaty , wybory.No nieważne. W sumie wyszło dobrze bo podejrzewam w Beskidzie mleko. Ostatnio się ochłodziło i troszkę pokurzyło więc to pewnie ostatnia okazja na słońce i śnieg, Idę sam i chodzi o widoki więc ruszam na Kopieniec. Do Z-nego dojeżdżam szybko i płynnie .Parę minut po 8-mej ruszam z Jaszczurówki , nad głową niskie chmury, temperatura ok -2. Wchodzę do doliny i tak jak ostatnio pogoda nad górami zaczyna się poprawiać. Jest trochę słońca śniegu i chmur czyli tego co lubię. ruchu nie ma , dopiero na hali dogania mnie dwoje wymiataczy. na hali jest pięknie jest cieplutko już od Polany Olczyskiej zasuwam w sweterku , na podejściu na szczyt to już całkiem wiosenna temperatura. Na szczycie jest super Podhale wypełnione chmurami , z Gorców wystają tylko Turbacz i Kiczora oczywiście Królowa reszta widnokręgu super z mgły słychać Sokoła , odgłos się przemieszcza i w pewnej chwili pojawia się nad górami , chyba przemknął pod chmurami Doliną Białego poleciał na Orlą , sporo się kręcił , chyba wisiał , po dłuższym czasie przysiadł chyba na Kalatówkach oczywiście Najlepsze Życzenia dla wszystkich Tatromaniaczek trzymajcie się ciepło i ruszajcie na szlaki. ruch się wzmaga , pora schodzić , wyjście z doliny zatkane chmurami w dolinie trochę ludzi. Udało się to przedpołudnie , chyba było to pożegnanie zimy, mam niedosyt śniegu i szlaku. Mam nadzieję że los pozwoli nadrobić to przyszłej zimy.
  1 punkt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...