Jump to content

Góra Kościuszki


Recommended Posts

Trasa: Thredbo-Rawson Pass - Mount Kosciuszko

Będąc na objazdówce w południowej Australii, nie można było odpuścić zdobycia najwyższego szczytu Australii - Góry Kościuszki - 2228m n.p.m. Będąc tam w połowie września panowała tam późna zima/wczesna wiosna, także trzeba było liczyć się ze śniegiem. Jedyna proponowana trasa była z ośrodka narciarskiego Thredbo, które umiejsciowione jest na wys 1365m n.p.m. Na górę można było dostać się na dwa sposoby, wjeżdżając kolejką na wysokość 2037m n.p.m., albo dość strome podejście, które przecinało trasy narciarskie. Zdecydowałem się na opcję nr 2, ponieważ i tak wyposażyłem się w sprzęt (śniegówki + kijki), a wjazd na górę całkowicie nie opłacał się finansowo ? samo podejście mało interesujące, nowością było chodzenie pomiędzy eukaliptusami ? 

? Warunki trafiły się idealne, ponieważ piękne niebieskie niebo i słoneczko - błędem było nie pamiętać o kremie przeciwko UV ??

Po spokojniej wędrówce, gdzie na trasie nie spotkałem nikogo i niczego, zdobywam szczyt, wyciągam flagę, odpalam czekoladę i rozpoczynam sesję! ⛰️

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.jpg

  • Like ! 5
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...