Jump to content

wojtisek1

Member
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by wojtisek1

 1. Dzień Dobry,

  Długo zastanawiałem się czy to napisać, ale niech bedzie.

  Po prawie 20stu latach wróciłem w Tatry i okolice Zakopanego jako turysta. I wiecie co, niestety niewiele się zmieniło na lepsze, a nadal  główną i chyba jedyną dewiza górali jest skuteczne dymanie turystów z kasy. W zamian nie dając nic!!

  Jeden z wielu przykładów , zachęcam do obejrzenia zdjęcia z załącznika. Główny przystanek na wejściu do doliny Kościeliskiej , robione we wtorek po południu !!  (wejście oczywiście płatne tylko ciekawe za co ?? ) kible na trasie doliny mimo , że opisane iż sprzątane codziennie wyglądają tragicznie , brudne i zasyfione nie sprzątane od dawna, Dolina Chochołowska też płatna , WC oczywiście na całej trasie brak!!!! Chociaż może to lepsze zasrane lasy niż brudne kible w dzisiejszych czasach.

  Zdjęcie idealnie oddaje realia : SYF HANDEL I PSEUDO WIARA!!!  Wiara chyba tylko w kasę!!

  Idiotyzmy w stylu piwo tylko w plastikowych kubkach zamiast w szkle i po szokujące 12 pln, jazda przez doliny z zapyziałym góralem bryczką  150 pln za 8km drogi. Najdroższa taksówka świata oczywiście bez paragonu!!

  Parkingi całkowicie niedostosowane do potrzeb, prywatne  i oczywiście za 2 dychy za dzień, żadnych miejsc ogólnie dostępnych.

  Nocleg bez kwitów , czyli kasa pod stołem!!!

  I jeszcze taka opowiastka odnośnie bryczki, górali i dymania z kasy   : idą cztery młode osoby, jedna z nich skręciła kostkę, ledwo idzie , kuleje. Ze szlaku wchodzą na główną drogę Doliny Kościeliskiej. Obok akurat przejeżdża bryczka , pytaja góral czy podwiezie ich do parkingu , ale maja tylko 50 pln , bo nie byli na to przygotowani. I wiecie co powiedział?? Że za 5 dych to może podwieźć tylko tę osobę z chorą nogą i to nie do parkingu , a oni niech sobie ida , gdyż są zdrowi!!!! Powiedziałem mu , żeby mu ta kobyła zaraz zdechła i , że jest głupim h...jem!!! Prawie doszło do bijatyki, szkoda , że odpuścił , bo chętnie bym go udusił!!

  I proszę wiedzieć , że mam porównanie , bo od 20 lat jeżdżę w Alpy, Austria, Bawaria, Włochy – lepiej, czyściej , ładniej , a przede wszystkim normalnie i logicznie dla turysty. Również taniej w wielu przypadkach !!

  Miłe doznania też są , fajnie pochodziłem w ładnej pogodzie, raczej łatwe szlaki i ciekawe widoczki, 5 dni i 100km po górach. Bardzo dobra i przydatna aplikacja Mapa Turystyczna ( ta z żółtą flagą na grafice).

  Dziękuję za uwagę , więcej już tam nie przyjadę!!

  20200921_171419.jpg

  Screenshot_20200927-164340_Hiking Map Poland.jpg

  Screenshot_20200927-164357_Hiking Map Poland.jpg

  Screenshot_20200927-164411_Hiking Map Poland.jpg

  Screenshot_20200927-164434_Hiking Map Poland.jpg

  • Like ! 2

  TATRY

  A wiecie , że ....właśnie w 5 dni przeszedłem 100km po szlakach okolić Zakopanego i mimo ciepłych i bardzo ciepłych dni nie zauważyłem nikogo w koszulce, bluzie z oferty  Tatromaniaka!!! A specjalnie zwracałem na to uwagę.

 2. Tak , zejście jest długie, ale ma to swoje uroki. Zawsze to jakiś fajny wysiłek.  Wyprawa nie pierwsza po przerwie ,jesteśmy od soboty.  Codziennie coś innego, ale szukam pomysłów. Łańcuszki to zawsze zacne urozmaicenie . W tym wypadku raczej śmieszne, ale po mokrym pewnie bardzo przydatne.

  • Like ! 2
 3. Dnia 7.09.2019 o 18:57, a chodźże na pole napisał:

  Taka oto trasa. 

  https://mapa-turystyczna.pl/route/mcy3

  z Palenicy idziemy do D5S, a dalej na Kozi Wierch. Miał być powrót, ale spontanicznie ruszyliśmy na Buczynową Strażnice i tam w dół Żlebem Kulczyńskiego, fantastyczny szlak jak chce się poczuć dreszczyk emocji. Potem już Kozia dolinka, murowaniec i Kuźnice.  

  Minus tej spontaniczności to to, że trzeba po auto wracać na Palenicę  

  Trasa na 10 godzin, wiec wyjść trzeba zdecydowanie rano. 

  A tu krótka relacja: 

   

  bardzo zacna relacja!! A jak graficznie zrobić odzwierciedlenie przebytej drogi, tak jak jest na początku filmu ??

 4. Wschody i zachody słońca, mgły i chmury w górach są piękne , ale jest ich wiele z każdej strony.  Tym razem troszkę inne spojrzenie na góry, ponieważ czasami sie mówi , że góry wyglądaja kosmicznie, a więc trochę kosmosu w postaci księżyca wschodzącego właśnie zza szczytu Zirmesspitze w Astriackich Alpach.  Jaki będzie odbiór.... zobaczymy ?

  DSC09871.JPG

  • Like ! 11
  • Wow 8
 5. Może to źle zabrzmi na forum Tatromaniaka , ale dla mnie najlepszym rozwiązaniem są Alpy. W ciągu ostatnich kilku lat co roku jeżdzę w Alpy , Austriackie,  Niemmieckie , Słoweńskie. Zarówno latem i zimą są dużo lepsze od naszych polskich gór. Przede wszystkim dlatego , że jest ciszej, czyściej, spokojniej . Wybor tras też jest nieporównywalnie większy!! Ale każde góry są tak samo piękne, niebezpieczne i niesamowite!! Nie jestem wspinaczem , chodze po górach wyznaczonymi szlakami różnych trudności , ale nie wybieram tras  gdzie wymagana jest typowa wspinaczka z asekuracją.   

  DSC00933.JPG

  • Like ! 3
×
×
 • Create New...