Skocz do zawartości

Jędrek

Użytkownik
 • Postów

  1 770
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  33

Odpowiedzi opublikowane przez Jędrek

 1. 10 godzin temu, bieszczady_wildlife napisał:

  Używał ktoś w Was AKU Trekker Lite III GTX w gorące dni? Rozumiem, że w gorący dzień to nawet boso noga się spoci ale ciekaw jestem jak te buty nadają się na lato. Tzn. czy w ogóle się nadają czy jednak za ciepłe?

  Wg mnie nadają się, chodziłem w nich gdy było naprawdę gorąco i dawały radę. Oczywiście jest to też kwestia skarpet - ale to już indywidualna sprawa, co kto preferuje. 

  • Lubię to ! 2
 2. 2 godziny temu, Fibi napisał:

  @Jędrek mi się w ogóle żelastwo w górach nie podoba, z łańcuchów raczej nie korzystam jak są bo po skale wchodzi/schodzi mi się przyjemniej i łatwiej. No ale czasem nie da się inaczej, np. bez drabinki na Orlej to chyba ciężko by było 🤷

  Na Orlej żelastwo mnie nie zniechęca, bo generalnie idzie się po skale, jedynie tu i ówdzie parę klamer czy drabinka, a łańcuchy po prostu pomagają przejść, korzystanie nie jest obowiązkowe.  🙂

 3. 1 godzinę temu, barbie609 moder napisał:

  Dziś przed południem na Kościelcu niewiele brakowało, jakieś barany schodzące, a raczej zsuwające się "na skróty" strąciły kamienie na idących poniżej, jedna kobieta oberwała w rękę, polało się trochę krwi i chyba palce złamane. Info od kumpla który tam był.  Byłbym tam zresztą z nim, bo zaplanowany miałem urlop od 8 czerwca, ale choroba w rodzinie, więc siedzę w Gdańsku. 

  • Przykro mi 1
 4. 1 godzinę temu, barbie609 moder napisał:

  Kiedyś bardzo wcześnie idąc na Kopieniec pod Suchym Wierchem widziałem władcę gór , smyrnął w krzaki zanim zrobiłem zdjęcie.

  W 2018 w Olczyskiej na spacerze spotkaliśmy misia. Nawet jakąś fotkę dał sobie zrobić, zanim oddalił się z godnością w kierunku potoku.

  • Lubię to ! 3
 5. Dnia 8.06.2024 o 19:58, Mnich Admin napisał:

  Tragiczne doniesienia z Tatr…

  Turysta spadł żlebem Honoratka

  Do dziś pamiętam jak w czerwcu 1998 walczyłem tam o życie. Niewiele brakowało, a moja tatrzańska historia skończyłaby się na drugim w życiu wyjeździe. 

  • Przykro mi 1
 6. Dnia 9.04.2024 o 13:07, wjesna napisał:

  A co czytałeś dobrego? 

  To jest świetne. I bardzo mocne. 

  200 stron, czyli jak na dzisiejsze standardy tyle co nic. Tyle że tutaj nie ma wypełniaczy, jest konkret. 

  Odświeżyłem sobie niedawno, po paru latach. 

   

   

  grossman.jpg

  • Lubię to ! 1
 7. Dnia 12.02.2024 o 18:34, Zośka napisał:

  Judast Priest.

  Pierwszy zespół ostro grający, który pokochałem, zresztą czystym przypadkiem. W latach 80-tych w Zapraszamy do Trójki  między 16 a 19 puszczali między innymi płyty, w dwóch częściach (strona a i b), do dziś pamiętam fragment zapowiedzi Kaczkowskiego "na tej samej muzycznej fali co przed dwoma laty, nowy album Judas Priest"  - nazwa mi wpadła w ucho, muzyka też (byłem wtedy m. in. fanem TSA), pierwszą stronę wysłuchałem, ale nie zdążyłem nagrać.  Udało mi się na szczęście nagrać stronę drugą - z radia przez kabel na szpulowym ZK 140 TM mojej kuzynki, u której wtedy byłem na wakacjach. Trochę szumiało, ale grało.  Rzecz działa się latem 1982.

  i tak przez dłuższy czas miałem  jedyne pół płyty Judas Priest na taśmie 🙃 którą katowałem praktycznie codziennie. Te 4 kawałki z drugiej strony płyty "Screaming for Vengeance"  do dziś znam na pamięć.

  Młodszym uczestnikom wyjaśnię że we wczesnych latach 80-tych panowała u nas jeszcze głęboka komuna i kupno płyty czy kasety ze "zgniłego Zachodu" było prawie niemożliwe logistycznie (jedynie jakieś komisy w dużych miastach, no  i u mnie w Gdańsku raz w roku Jarmark Dominikański), a już na pewno przekraczające możliwości finansowe zwykłego piętnastolatka, którym wtedy byłem. 

  Na szczęście 😎 nikt się w komunie nie przejmował prawami autorskimi z tegoż zgniłego Zachodu, było więc wtedy sporo audycji w Trójce i Dwójce, gdzie po prostu bez żadnego problemu puszczano całe płyty, które udało się redaktorom zdobyć. A my, fani, mieliśmy możliwość słuchania i nagrywania, na tym co kto akurat miał do dyspozycji. 

  Tak więc, kochana młodzieży, doceniajcie czasy, w których teraz żyjecie 😎

  • Lubię to ! 3
 8. 9 godzin temu, J@n napisał:

  w Tatrach byłem w życiu więcej niż 100 razy może nawet bliżej mi do 200

  Ja od prawie 30 lat, od 2 do 5 wyjazdów rocznie, a na palcach jednej ręki mogę policzyć wyjazdy pociągiem, zamiast autem. 

  I nigdy żadnych przygód typu kradzieże czy zbite szyby nie miałem. Zdarzały się jakieś przypadki drogowe (awarie, stłuczki), no ale to się zdarza wszędzie, więc bez związku z Tatrami. 

 9. 12 godzin temu, Pablo P napisał:

  Transport publiczny leży

  I w zasadzie od 30 lat w tym temacie niewiele się zmieniło. Może jedynie to że zamiast pordzewiałych Nysek jeżdżą pordzewiałe Mercedesy.

  • Lubię to ! 1
 10. 13 godzin temu, J@n napisał:

  Typowe podejście standartowego tatrzańskiego janusza, jak by nie było szlabanu na Palenicy to by swoje suviki na morenie Morskiego Oka parkowali

  Trochę cię fantazja poniosła 🙃

 11. 5 godzin temu, Mateusz Z napisał:

  Odnośnie wpinania się w łańcuchy i takie chodzenie nie powinno mieć miejsca, aczkolwiek ten widok jest spotykany na OP, czy chociażby na Rysach. 

  I korek za takimi delikwentami jak za ciężarówkami na starej Zakopiance. 😐

 12. 5 godzin temu, Leszek Andrzej napisał:

  Dokładnie. Z Orlą jest problem bo za dużo ludzi jak jest piękna pogoda i robią się korki. Poza tym jest trochę ludzi mniej sprawnych bo jest tylko jeden taki szlak . W Dolomitach jest mnóstwo ferrat o różnej skali trudności więc na ogół turyści wybierają trasę z którą sobie poradzą. Nikt niesprawdzony nie pójdzie np na najtrudniejszą Constantini na Moiazzę. Ja na niej spotkałem tylko dwóch wspinaczy ale zrezygnowali w połowie.

  Otóż to, ludzie słyszą "Orla Perć" i napierają, bo przecież znajomi już byli i dali radę, to my nie damy? 

   

  • Lubię to ! 1
 13. 4 godziny temu, Pablo P napisał:

  dlaczego ludzie schodzą ze stromych ścianek przodem

  Dziesiątki razy zdarzało mi się próbować przekonać ludzi że robią błąd schodząc (a raczej zsuwając się) w ten sposób w eksponowanych miejscach. Ale tylko raz zauważyłem że moje argumenty naprawdę dotarły do opornych - a to dlatego że poniżej nas jeden facet mało się nie zabił, tak właśnie schodząc. Skończyło się na paru otarciach i zapewne też siniakach, bo zatrzymał się na jakimś większym głazie.  TOPR-u nie wzywano 🙃 ale cała jego grupka zrobiła w tył zwrot i zeszła ze Skrajnego Granata nad Czarny Staw, zamiast iść na Krzyżne. 

  Ogólnie już mam w d... gdy ktoś robi taki cyrk, o ile nie dzieje się to powyżej mnie. No bo ile można tłumaczyć.  😬

  Choć swoją drogą ciekawe jaki % ofiar wypadków w Tatrach to właśnie zwolennicy tej cudownej metody pokonywania trudności w zejściu. 

  • Lubię to ! 1
 14. Dnia 31.05.2024 o 19:55, Zośka napisał:

  A wystarczyłoby nie wydawać już nowych licencji i nie rejestrować nowych koni a za kilka lat byłoby po problemie. Górale i tak po kilku latach takiego intensywnego wykorzystywania koni oddają je do rzeźni. 

  A to wczoraj na drodze na Morskie Oko

  https://gazetakrakowska.pl/nad-morskie-oko-dzisiaj-tylko-pieszo-nie-kursuja-fasiagi-ciagniete-przez-konie/ar/c7-18571463

  Ciekawostka że gdy zaczynałem chodzić po Tatrach, na fasiągach bywało grubo ponad 20  osób upchanych jak sardynki - i nikt nie kręcił afery. 

  Bo nie było smartfonów, a internet dopiero raczkował.

  Teraz koń się potknie i cała Polska o tym wie za 5 minut. 

   

   

×
×
 • Dodaj nową pozycję...