Skocz do zawartości

Morskie Oko


Lavinka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Samo morskie oko lubię. Drogi nienawidzę, ciągnie się i nic szczególnego nie ma w niej. 

A co do koni. Nie popieram lenistwa ludzi, ale jeśli ktoś musi lub chce skorzystać z fasągu to nie można mu zabronić. Należy skupić się na odpowiednim doborze zwierząt, żeby były to silne konie zaprzęgowe, po dobrych rodzicach, regularnie badane i zadbane oraz należy pilnować, żeby chore zwierzęta były poddawane eutanazji a nie sprzedawane do rzeźni. I takie konie szybciej zabije byczenie się w stajni niż praca, do której są stworzone. 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że dla większości osób pierwsze spojrzenie na Morskie Oko to niesamowite przeżycie. Z czasem może już nie robi takiego wrażenia, ale uroku MOku nie można odebrać. 

A co do szlaku asfaltową drogą... dobrze że TPN udostępnia trasy dla osób z niepełnosprawnością. Może nie jest to najpiękniejsza trasa, ale o wczesnym poranku równiez ma swoj urok i szybciutko można dostać sie do MOka i ruszać dalej w siną dal ? 20170925_112051.thumb.jpg.afd1f7b20e56e853558dccf02c0ff66b.jpg

  • Lubię to ! 3
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Natalia D No dzisiaj fajnie się trafiło, ani jednej chmurki, za to momentami bardzo wiało ? ale kolejny wyjazd z noclegiem z prawdopodobnie tylko jednym dniem z fajnym warunkami, wczoraj lało, jutro też niby ma byc mokro ale liczę na to, że pogoda pogorszy się wieczorem i rano się zahaczy o Zachodnie ?

A dziś w planach były Wrota Chałubińskiego, bo tam mnie jeszcze nie było, ale tak zawiało że wybrałem lepiej mi znana opcję, tam za to dawno nie byłem, zawsze dobrze wrócić ?

Na Rysy nie poszedłem, za późno było i komuś obiecałem że razem pójdziemy... ?

 

 

IMG_20191001_153206.jpg

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 10.10.2019 o 17:47, Gość napisał:

To droga Doliną Rybiego Potoku !!! Czyli do Morskiego Oka bez asfaltu ?

DSC_4551.JPG

Rozumiem że asfalt to duże ułatwienie dla osób starszych i niepełnosprawnych ale dla młodych zdrowych i sprawnych korzystanie z fasiągów to naprawdę wielki obciach ! Kiedyś nie było asfaltu i wszyscy jakoś sobie radzili.

Edytowane przez jagusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panorama jest piękna i na absolutnie pierwszy raz w tatrach to dobry pomysł na wyprawę, wiadomo,że asfalt dla tatromaniaka będzie tutaj paskudził, ale ma też swoje plusy dla osób z niepelnosprawnością, dzięki temu mogą zobaczyć trochę gór i sie z nimi " zmierzyć" 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 hours ago, Anuś said:

Dla mnie czarujące bez względu na tłumy, nie zwracam zresztą w takim miejscu uwagi na przypadkowych turystów

To se ne da...

Ja na samą myśl o tym miejscu zaczynam odczuwać irytację - nawet gdybym przemierzał cały asfalt sam na sam ze swoim plecakiem.

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Anuś said:

A to dlaczego ?

Głównie dlatego, iż jest to najbardziej chyba wyeksploatowane, przeżute, wymemłane, przetrawione i wyplute miejsce w całem TPN'ie ?

Będac na tyle popularnym celem od razu mnie odpycha - niezależnie, czy akurat są tam stada człowieków, czy też nie. Coś jak Giewont, ale chyba gorzej... Ostatnio to jakoś w całej polskiej części Tatr zaczynam czuć się nieswojo. Coś jakbym zwiedzał galerię handlową, bądź parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Q'bot napisał:

Głównie dlatego, iż jest to najbardziej chyba wyeksploatowane, przeżute, wymemłane, przetrawione i wyplute miejsce w całem TPN'ie ?

Będac na tyle popularnym celem od razu mnie odpycha - niezależnie, czy akurat są tam stada człowieków, czy też nie. Coś jak Giewont, ale chyba gorzej... Ostatnio to jakoś w całej polskiej części Tatr zaczynam czuć się nieswojo. Coś jakbym zwiedzał galerię handlową, bądź parking.

Ja tam staram się znaleźć we wszystkim pozytywy jednak, może dlatego, że nie jestem w Tatrach aż tak często to patrzę na te miejsca trochę inaczej. Lubię Morskie Oko, otoczenie i panoramy w tym miejscu a Giewont jest piekny ? ( no tak mam) ...

 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Anuś said:

Ja tam staram się znaleźć we wszystkim pozytywy jednak, może dlatego, że nie jestem w Tatrach aż tak często to patrzę na te miejsca trochę inaczej. Lubię Morskie Oko, otoczenie i panoramy w tym miejscu a Giewont jest piekny ? ( no tak mam) ...

No widzisz... Ja na starość bardziej komfortowo się czuję u Słowaków na szlaku, aniżeli u nas. Do czego to doszło? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Q'bot napisał:

No widzisz... Ja na starość bardziej komfortowo się czuję u Słowaków na szlaku, aniżeli u nas. Do czego to doszło? ?

Do tego.... że się przedwcześnie postarzałeś?  ??

Tak serio mam zamiar przejść też na drugą stronę.... bo piękne tam szczyty czekają, ale nie wiem czy nie jestem trochę  za młoda ??

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...