Skocz do zawartości

wyprawa zyciowa zielonego


kris30

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jak w temacie wybieram się sam w Tatry 12 września 2020 r .Proszę o podpowiedz gdzie z kondycją średnia i przygotowaniem chyba też mogę pójść żeby droga nie była długa 10 godzin itp i żeby maks przyjemności  w miarę zaczerpnąć.Jakie buty? mam adidasy i zimowe ocieplane trekingi które  brać? Ja facet 38 lat .Jestem w tym temacie całkiem zielony co i jak ..pozdr

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kris30 napisał:

Cześć jak w temacie wybieram się sam w Tatry 12 września 2020 r .Proszę o podpowiedz gdzie z kondycją średnia i przygotowaniem chyba też mogę pójść żeby droga nie była długa 10 godzin itp i żeby maks przyjemności  w miarę zaczerpnąć.Jakie buty? mam adidasy i zimowe ocieplane trekingi które  brać? Ja facet 38 lat .Jestem w tym temacie całkiem zielony co i jak ..pozdr

jak mają być Tatry Polskie to zacznij od prawej do lewej - Dolina Chochołowska -Grześ - Wołowiec , 

jeśli 11 września nie spadnie śnieg to wystarczą adidasy.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kris30 napisał:

.Przygotowanie jesienne raczej peleryna przeciwdeszczowa-warto brać we wrześniu ? jak  z pogodą o tej porze roku w górach?

Zawsze warto mieć coś na deszcz, bo to nigdy nie wiadomo do końca jak będzie z pogodą.

Myślę, że pomysł Grześ & Rakoń-Wolowiec, to dobry pomysł. Fajny szlak, niezbyt krótki niezbyt długi, taki w sam raz. Piękny widokowo. No i rano idąc Chochołowską można zobaczyć jak ze skał woda cieknie. Nie zawsze, ale czasem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto mieć coś na deszcz, bo to nigdy nie wiadomo do końca jak będzie z pogodą.

Myślę, że pomysł Grześ & Rakoń-Wolowiec, to dobry pomysł. Fajny szlak, niezbyt krótki niezbyt długi, taki w sam raz. Piękny widokowo. No i rano idąc Chochołowską można zobaczyć jak ze skał woda cieknie. Nie zawsze, ale czasem. 

dzięki za podpowiedz koledzy ? ale mam pytanie bo wpisuje na mapa turystyczna chochołowska i wyskakuje mi 3 trasy od punktu wymarszu,oprócz trasy parking 
Czy jak obojętnie którą wybiorę to droga powrotna ta sama jest? czy  inna? i czy czas podany 6 godzin w mapach to w jedną stronę czy dwie?
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz koledzy ? ale mam pytanie bo wpisuje na mapa turystyczna chochołowska i wyskakuje mi 3 trasy od punktu wymarszu,oprócz trasy parking 
Czy jak obojętnie którą wybiorę to droga powrotna ta sama jest? czy  inna? i czy czas podany 6 godzin w mapach to w jedną stronę czy dwie?
1.Wyżnia Dolina Chochołowska -Tatry
2.Wyżnia Dolina Chochołowska-Dolina (Wyżnia Dolina Chochołowska-Dolina-pod Wołowcem)
3.Wyżnia Dolina Chochołowska (polana chochołowska,odejscie szlaku odejscie szlaku zielonego-wyznia Dolina  chochołowska) 
takie coś mam
 
 
Edytowane przez kris30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedz koledzy ? ale mam pytanie bo wpisuje na mapa turystyczna chochołowska i wyskakuje mi 3 trasy od punktu wymarszu,oprócz trasy parking 
Czy jak obojętnie którą wybiorę to droga powrotna ta sama jest? czy  inna? i czy czas podany 6 godzin w mapach to w jedną stronę czy dwie?
1.Wyżnia Dolina Chochołowska -Tatry
2.Wyżnia Dolina Chochołowska-Dolina (Wyżnia Dolina Chochołowska-Dolina-pod Wołowcem)
3.Wyżnia Dolina Chochołowska (polana chochołowska,odejscie szlaku odejscie szlaku zielonego-wyznia Dolina  chochołowska) 
takie coś mam
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kris30 napisał:

Może dodam ze moja baza wypadowa start i  koniec  to Pttk Kalatówki.

Wejdź na Kopę Kondracką przez przełęcz pod Kopą i zejdź przez piekiełko. Trasa niezbyt męcząca, ale widokowa. 

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49.2594640,19.9666020;49.2344640,19.9388230;49.2364950,19.9321930;49.2463570,19.9323590;49.2594640,19.9666020#49.25081/19.95392/13

Jak jesteś zielony i nie miałeś przyjemności poznać Tatr to polecam wyprawę przez Halę Gąsienicową i Beskid. Transgraniczna geologicznie wyprawa przez przełęcz Liliowe - granica Tatr Zachodnich i Wysokich. 

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49.2594640,19.9666020;49.2695070,19.9805100;49.2433410,20.0069620;49.2252140,19.9925210;49.2323680,19.9816520;49.2681570,19.9795200;49.2594640,19.9666020#49.24016/19.98413/13

Poza tym w adidasach przejdziesz te szlaki, coś od deszczu na pewno warto zabrać, chociażby pelerynę :) Jakiś polar w plecak, wodę, coś do przekąszenia i w drogę. Miłej wędrówki. 

PS. Zainwestuj w mapę Tatr, przejrzyj forum. Jest wiele wątków i tras polecanych dla początkujących taterników :P 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kris30 napisał:
dzięki za podpowiedz koledzy ? ale mam pytanie bo wpisuje na mapa turystyczna chochołowska i wyskakuje mi 3 trasy od punktu wymarszu,oprócz trasy parking 
Czy jak obojętnie którą wybiorę to droga powrotna ta sama jest? czy  inna? i czy czas podany 6 godzin w mapach to w jedną stronę czy dwie?

Parking na Siwej Polanie- jesli będziesz autem to jedź do ostatniego parkingu, cena ta sama( z zeszłym roku tak było) a bliżej- potem kupujesz bilet i idziesz cały czas Dolina Chochołowską aż dojdziesz do schroniska- potem szlakiem żółtym na Grzesia- niebieskim na Rakoń- dalej na na Wołowiec. Z Wołowca wracasz kawałek tym samym szlakiem i potem zielonym w dół w Wyżnią  Chochołowską Doliną. Około 9 godzin całość.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...