Skocz do zawartości

Wschód słońca 21.08?


Kamilr93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuje wschód słońca na Giewoncie lecz chciałbym zapytać czy może polecacie jakąś inną górę? Kiedys czytalem ze wschody to w zaleznosci od miesiaca na roznych szczytach inaczej ale nie moge tego znależć. Może ktoś chce dołączyć? Ewentualnie może ktoś jedzie na palenice z/przez  zakopane o 2 3 w nocy? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Wschód z Giewontu może być całkiem spoko, tym bardziej, że na jutro prognozowana jest piękna pogoda. Teoretycznie im bardziej wybitny szczyt tym wschody słońca ładniejsze (przykładowo Diablak). W okolicy Giewontu sporą wybitnością cieszy się Świnica i Krzesanica. Myślę, że Krzesanica byłaby lepszym wyborem na oglądanie wschodu. 

Albo z innej strony - Kozi Wierch. O tej porze roku słońce powinno wstawać z Koziego gdzieś przy Tatrach Bielskich. 

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Kamilr93 said:

Cześć, planuje wschód słońca na Giewoncie lecz chciałbym zapytać czy może polecacie jakąś inną górę? 

Giewont to zuo no i musisz mieć jakiś skuteczny sposób na odstraszenie konkurencji... Trzy tygodnie temu na wschód tam bieżyło około 30-40 osób (liczyłem będąc na przęłeczy kondrackiej).

I generalnie widok będzie kiepski, ze względu na położenie tego szczytu względem Tatr - tylko plaskaty horyzont z gubałówką w tle... A czym dalej wysunięty szczyt na południe, tym pierwszy plan będzie bardziej interesujący ? 

6 hours ago, J@n said:

Od 1 marca do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte od zmierzchu do świtu.

Paaanie, kto by szlakiem chodził? Jak turysta jakiś...

  • Lubię to ! 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Q'bot napisał:

Paaanie, kto by szlakiem chodził? Jak turysta jakiś...

Rozumiem że nie jesteś turystą i chodzisz po Tatrach zawodowo.

 

15 godzin temu, Kamilr93 napisał:

dziękuję za Twoje mądrości. 

to nie moje tylko cytat z regulaminu Tatrzańskiego Parku Narodowego, jeśli zdążysz między zmierzchiem astronomicznym a wschodem słońca na Giewont to pełny szacun.

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem fajnie było spodobało mi się. Zdj zrobione już na zejsciu w marszu ? Wyszedłem o 2.20 z drogi do olczy i kurde byłem pod samym giewontem koło 4.10 1.5h czekania trochę zmarzłem ale byłem 1 ?

Łączenie że mną było 17 osób. Później poszedłem jeszcze na kopę Kasprowy i w dół do Kuźnic fajne przedpołudnie;) Dzięki za odzew i ogólnie to polecam. Tylko nie wyobrażam sobie tego robić w złą pogodę. 

20200821_054307.jpg

  • Lubię to ! 7
  • Dziękuję 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...