Jump to content
Luk_

"Biegiem" na Kościelec

Recommended Posts

Mam nadzieję, że uda się jeszcze w sierpniu albo we wrześniu pojechać w Tatry to powinno wtedy być coś bardziej ambitnego 😀 ale czas pokaże 🙂

• Like ! 1

16 godzin temu, Luk_ napisał:

Mam nadzieję, że uda się jeszcze w sierpniu albo we wrześniu pojechać w Tatry to powinno wtedy być coś bardziej ambitnego 😀 ale czas pokaże 🙂

Może Skywalker zaszczyci nas swoją obecnością na wrześniowym spotkaniu forumowiczów? 🙂

A kiedy jest? Jeśli przed 05.09 bądź po 20.09 to może na wieczorek integracyjny bym wskoczył 😄 

Dzisiaj z kumplem tak na spontan Kościelec i Swinnica pogoda nam niestety nie sprzyjała deszcz nas zastał na Kościelcu więc śliskie skały Tx4 sprawdziły się dobrze fajny but!

IMG_20200923_135427.jpg

IMG_20200923_135430.jpg

IMG_20200923_142347.jpg

IMG_20200923_110415.jpg

IMG_20200923_132358.jpg

IMG_20200923_092851.jpg

• Like ! 6

@Zośka wiesz mamy do czego wracać mamy rodziny umiemy się wycofać!

Deszcz nas zastał na Kościelcu więc już trzeba było zejść trzeba było naprawdę myśleć bo śliski Kościelec jest naprawdę groźny. Potem  się przejaśniło to postanowiliśmy iść na Swinnice  skały podeskły więc było w miarę bezpiecznie potem już nie padało słońce się przebijało mgła raz się pojawiła raz ja rozwiewiało więc było do ogarnięcia,ale  pogoda  jest najważniejsza  sprawdzaliśmy pogodę miała być ok miał byc wiatr ale i słońce,chodzimy dla przyjemności nie dla ryzyka na ,które w górach nie ma miejsca.

• Like ! 4

2 minuty temu, Daerkopolo napisał:

chodzimy dla przyjemności nie dla ryzyka na ,które w górach nie ma miejsca.

Bardzo mi się podoba to zdanie👍 W zestawieniu z ostatnimi wypadkami w Tatrach brzmi bardzo rozsądnie!

• Like ! 3

W gorach zawsze jest ryzyko ... tylko trzeba je eliminować do minimum uważać i przewidywać także zachowania innych osób ... 

• Like ! 3

@Anuś zgadza  się w 100%, ale czasami nie jestem w stanie przewidzieć "superaśnych" pomysłów naszych rodaków... moja wyobraźnia ma jednak granice.... 😥

• Like ! 4

Wiem wiem 😉 mi bardziej chodzi tutaj o np zsunięcie się kogoś na mnie/Ciebie w niebezpiecznym terenie.... czy też zrzucenie plecaczka/torebki na drabince itp. przypadki... wiem też doskonale, ze trudno to przewidzieć 

Schodząc z Granatów Pańszczycką przełęczą ( teren mocno osuwający się- drobne kamienie) gość za mną poślizgnął się i zjechał z wyprostowanymi nogami zatrzymując się dwa metry przede mną.... wcześniej poleciały mu kijki a wyżej strącił kamień.... przepuściłam go przed siebie .... 

• Like ! 3

Mapa 3d szlak widać MW,podobnie mi ten góral opowiadał że trzeba zejść na dół potem do góry sprawdzę to kiedyś!😏

Screenshot_2020-09-24-15-15-15-423_com.google.earth.jpg

• Like ! 2
  • Wow 1

14 godzin temu, Anuś napisał:

Wiem wiem 😉 mi bardziej chodzi tutaj o np zsunięcie się kogoś na mnie/Ciebie w niebezpiecznym terenie.... czy też zrzucenie plecaczka/torebki na drabince itp. przypadki... wiem też doskonale, ze trudno to przewidzieć 

Schodząc z Granatów Pańszczycką przełęczą ( teren mocno osuwający się- drobne kamienie) gość za mną poślizgnął się i zjechał z wyprostowanymi nogami zatrzymując się dwa metry przede mną.... wcześniej poleciały mu kijki a wyżej strącił kamień.... przepuściłam go przed siebie .... 

Właśnie. Jak na drodze. Co z tego że Ty jedziesz zgodnie z przepisami i rozsądkiem, jak głupich nie sieją...  mnie kiedyś fan dupozjazdów podciął... do końca życia nie zapomnieć tego pędu po śniegu między kamieniami....🤬🤬🤬

• Like ! 2
  • Wow 1

@jaaga76 otóż właśnie i całe szczęście dobrze się to skończyło dla Ciebie. Ale takich przypadków jest mnóstwo i nie zawsze można zareagować....

• Like ! 3