Skocz do zawartości

Prezent dla osoby lubiącej góry


El Erninio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie kochani! 

Chciałabym Was prosić o doradzenie, co warto kupić na prezent urodzinowy osobie, która:

1. jest harcerką od kilku lat

2. uwielbia chodzić po polskich górach

3. w dużej mierze przeszła przez większość pasm górskich (Tatry, Bieszczady, Pieniny, Karkonosze itd "zaliczone")

Moja pierwsza myśl to był Indeks Tatromaniaka albo Bieszczadomaniaka, tylko nie wiem, czy prezent będzie przydatny, jeśli ta osoba odwiedziła niejednokrotnie Tatry i Bieszczady. 

Pragnę się zmieścić w zakresie cenowym do 100zł

Liczę ogromnie na Wasze wskazówki i pomoc! ?

Edytowane przez El Erninio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie napiszę nic odkrywczego, ale zaproponowałbym książkę ? Literatury górskiej jest tak dużo, że spokojnie coś się znajdzie. Zależy to oczywiście od zajawki, ale moim zdaniem książki jeszcze bardziej przybliżają do gór. Np. 
"TOPR. Żeby inni mogli przeżyć" - wiadomo
"Ucieczka na szczyt" - o złotej erze polskiego himalaizmu
lub (jeśli uda Ci się znaleźć) "W stronę pysznej" wydanie z 2008 r. o Józefie Oppenheimerze - to już raczej dla koneserów (sam bezskutecznie szukam :D) 


Bon wartościowy do sklepu górskiego to też dobra rzecz, zwłaszcza jak trochę się chodzi to sprzętu nigdy nie jest za wiele ?

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...