Skocz do zawartości

Buty dla kobiety


mount2go

Rekomendowane odpowiedzi

Telenoweli o butach cd. Byłam i nie kupiłam. Bo tych co chciałam to nie było rozmiaru.Ale były zodiaki. Mogłyby być, tylko nie mogłam zdecydować się na rozmiar. Pan w sklepie twierdził, że te większe bo, te co ja uważałam, że są ok, to według niego były za małe. Były dopasowane. Nie potrafiłam podjąć decyzji, bo to tanie buty nie są, żebym mogła kupić i nie być zadowolona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wjesna napisał:

Telenoweli o butach cd. Byłam i nie kupiłam. Bo tych co chciałam to nie było rozmiaru.Ale były zodiaki. Mogłyby być, tylko nie mogłam zdecydować się na rozmiar. Pan w sklepie twierdził, że te większe bo, te co ja uważałam, że są ok, to według niego były za małe. Były dopasowane. Nie potrafiłam podjąć decyzji, bo to tanie buty nie są, żebym mogła kupić i nie być zadowolona. 

Ja bym Zodiaków nie brał, ale tylko z jednego powodu - są bardzo twarde. To bardzo dobry but, jest już długo na rynku, ale dla mnie za sztywny, dużo za sztywny. Oczywiście, jeśli Tobie to nie przeszkadza, to bierz, bo to naprawdę bardzo fajny i sprawdzony model.

Jeśli wolisz ze Scarpy coś mniej twardego, polecam model Mescalito albo zen pro.

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mnich Moderator napisał:

Ja bym Zodiaków nie brał, ale tylko z jednego powodu - są bardzo twarde. To bardzo dobry but, jest już długo na rynku, ale dla mnie za sztywny, dużo za sztywny. Oczywiście, jeśli Tobie to nie przeszkadza, to bierz, bo to naprawdę bardzo fajny i sprawdzony model.

Jeśli wolisz ze Scarpy coś mniej twardego, polecam model Mescalito albo zen pro.

Myślałam o mojito ale tych wyższych ale nie było.  Zen mi się nie podobają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wjesna napisał:

Myślałam o mojito ale tych wyższych ale nie było.  Zen mi się nie podobają. 

Mojito są z kolei zbyt miękkie na skałę, to takie trampki na vibramie. Ja wiem, że Wy kobiety, tak już macie, ale przy wyborze butów kompletnie nie kierowałbym się wyglądem ?

  • Lubię to ! 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mnich Moderator napisał:

Mojito są z kolei zbyt miękkie na skałę, to takie trampki na vibramie. Ja wiem, że Wy kobiety, tak już macie, ale przy wyborze butów kompletnie nie kierowałbym się wyglądem ?

Oj tam, to taka wartość dodana.  Poza tym, my kobiety umiemy chodzić w rzeczach niewygodnych, gorzej nam się chodzi w brzydkich.;)

  • Lubię to ! 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2020 o 19:20, Zośka napisał:

Ja lubię twardsze buty i w zeszłym tygodniu obejrzałam kilka różnych firm i wybrałam ( na 90 % je kupię) takie

damskie-buty-montura-yaru-gtx-black-ice-blue.jpg

damskie-buty-montura-yaru-gtx-black-ice-blue_4.jpg

Zosiu posiadam dokładnie te buty(tyle że kolor czerwony). Podeszwa Megagrip świetnie się sprawdza. Jest dobrze przyczepna na mokrej skale . Czuję się w nich pewnie. Zastanawiałam się nad nimi, ponieważ wcześniej zawsze miałam buty wyższe, ale przekonałam się do nich i polecam! 

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podjedz do sklepu i Przymierzaj, każda noga jest inna, zamówiłam mamuty z dwa modele on line i niestety odsyłałam, chodząc po Donu tylko bolały mnie nogi.

W sklepie przymierzyłam różnych wiele Marek i padło na Salewy, podeszwa jest twarda, ale fajnie się rozchodzi i przynajmniej nie czuje kamieni pod stopą. Wcześniej dwa lata chodziłam w Monturach, które również polecam .

Jeden poleci Ci super buty, a dla ciebie mogą okazać się niewypałem.

Wyżej wymienione garmonty miała moja siostra i ona czuła się jak w kapciach. Tu będzie tak samo, ci osoba inna opinia.

https://www.radiotczew.pl/publikacje/27447,wyprzedaz-butow-jak-polowac-na-cenowe-okazje

Dodam,ze teraz poza sezonem można liczyć na dobre zniżki i wyprzedaże w sklepach.

Edytowane przez pavlapavla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam butów dla płci pięknej. Głównie na tatrzańskie szlaki. Trasy długie jak np. Kuźnice- Murowaniec- Karb- Świnicka Przełęcz- Kasprowy- Kuźnice. Ale też Tatry Zachodnie, Beskidy, Gorce, więc but byłoby dobrze gdyby był "wszechstronny". Wycieczki od wiosny do jesieni. Buty powyżej kostki. Braliśmy pod uwagę Scarpa Mistral GTX , Aku Trekkingi Ultra Light, Garmont Vetta Tech GTX. Na co zwracać uwagę podczas wyboru? Z racji braku czasu wypady są raczej tylko kilka razy w roku. Małym problemem jest to że nie mamy możliwości przymiarki i "macania" w sklepie i wszystko online. Dlatego możemy zamówić kilka par i odesłać najmniej pasujące.  Dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie problemem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcinWu napisał:

Szukam butów dla płci pięknej. Głównie na tatrzańskie szlaki. Trasy długie jak np. Kuźnice- Murowaniec- Karb- Świnicka Przełęcz- Kasprowy- Kuźnice. Ale też Tatry Zachodnie, Beskidy, Gorce, więc but byłoby dobrze gdyby był "wszechstronny". Wycieczki od wiosny do jesieni. Buty powyżej kostki. Braliśmy pod uwagę Scarpa Mistral GTX , Aku Trekkingi Ultra Light, Garmont Vetta Tech GTX. Na co zwracać uwagę podczas wyboru? Z racji braku czasu wypady są raczej tylko kilka razy w roku. Małym problemem jest to że nie mamy możliwości przymiarki i "macania" w sklepie i wszystko online. Dlatego możemy zamówić kilka par i odesłać najmniej pasujące.  Dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie problemem:)

Z tych wymienionych przez Ciebie znam Aku i z czystym sumieniem mogę polecić. 

Nikt Ci natomiast nie podpowie, które buty będą najwygodniejsze, dla Twojej koleżanki/partnerki. Jest to kwestia bardzo indywidualna, wielokrotnie pisaliśmy o tym na forum. Poczytaj wątki o butach, jest tego naprawdę sporo. Jeśli mają być całoroczne, unikałbym obuwia ze sztywną podeszwą, pod raki półautomatyczne. Scarpy również wydają się rozsądnym wyborem. Garmonty bym odpuścił ze względu na podeszwę. Michelin nie jest tak przyczepny jak Vibram.

Moja rada? Najlepiej zamówić kilka różnych par, poprzymierzać w domu. A gdyby coś nie pasowało, odesłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zośka napisał:

@MarcinWu poczytaj wątki o butach i oczywiście szczególną uwagę zwróć na posty kobiet bo my chyba najlepiej wiemy w czym nam najwygodniej😉

Czytałem i zwariowałem. Mętlik spowodował założenie tego wątku. Raczej chodzi mi o to która podeszwa jest warta uwagi. I zapewni "bezpieczeństwo". Która cholewka będzie lepiej oddychać i "szanować" stópkę. Kwestie wyglądu i wygody zostawiam partnerce po przymiarce. Bardziej mi zależy o poleceniu firm na które zwrócić uwagę a które omijać bo np. mają za twardą podeszwę, śliską, kiepsko odprowadzają wilgoć ze środka, mogą przemakać itp. Na przykład boję się firm (ale nie wiem czemu)CMP, Columbia czy Regatta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcinWu napisał:

Czytałem i zwariowałem.

bo tak już w temacie butów jest, nie ma prawdy obiektywnej  , temu nie pasuje bo sztywny , tamtemu za mało sztywny , ten się poci a tamten nie , podeszwa za cienka a nie bo za gruba. Jedynym wyjściem jest wziąć do ręki kilka różnych butów pomacać ubrać i wtedy decydować a i tak możliwość błędu jest spora. Akurat w tym zakresie doświadczenie jest niestety nieprzekazywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinWu a oglądałeś Montury ? Ja co prawda jestem fanką butów Salewa ale Montury też mam w szafie i jestem z n8ch bardzo zadowolona. Przyczepne, średnio twarde i dość dobrze chronią przed wilgocią. Dla mnie minusem jest zintegrowany język ale dla innych to może być plus.

20240202_194906.jpg

20240202_194924.jpg

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zośka napisał:

@MarcinWu a oglądałeś Montury ? Ja co prawda jestem fanką butów Salewa ale Montury też mam w szafie i jestem z n8ch bardzo zadowolona. Przyczepne, średnio twarde i dość dobrze chronią przed wilgocią. Dla mnie minusem jest zintegrowany język ale dla innych to może być plus.

20240202_194906.jpg

20240202_194924.jpg

Szczerze to nawet nie słyszałem o nich. Salewy się podobają ale widziałem tutaj tą lekką "utarczkę" o Salewy więc nie wymieniłem ich dla świętego spokoju. Najchętniej kupiłbym jej LS bo sam mam LS Gore-Tex już parę dobrych lat, tylko są dosyć sztywne, trochę śliskie i kilka razy poleciałbym na pysk przez tą podeszwę. Ale pancerne. Sama zainteresowana chodziła od 10 lat w McKinley (cokolwiek to jest). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...