Skocz do zawartości

Buty dla kobiety


mount2go

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałabym prosić o radę bardziej obeznanych i doświadczonych tatromaniaków. Otóż, chciałabym kupić damskie buty trekkingowe (najlepiej za kostkę), ponieważ moje stare nie radzą już sobie tak, jak kiedyś. Do użytkowania głównie latem, jesienią, szlaki raczej dla średniozaawansowanego turysty. Chciałabym wydać max 500 zł (z budżetem ostatnio cienko, nie wykluczam jednak więcej). Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, J@n said:

Vojo hike 2 texapore od Jack Wolfskin

To są fajne buty na miasto, ale nie w pagóry ? (dobrze się też trzymają na pedałach platformowcyh)

Może coś w stylu Scarpa Revolution albo AKU Selvatica?

 

No i kluczowa sprawa w czym pomykałaś do tej pory, jak się sprawdzało i czego od obuwia oczekujesz?

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Q'bot napisał:

To są fajne buty na miasto, ale nie w pagóry ? (dobrze się też trzymają na pedałach platformowcyh)

Może coś w stylu Scarpa Revolution albo AKU Selvatica?

 

No i kluczowa sprawa w czym pomykałaś do tej pory, jak się sprawdzało i czego od obuwia oczekujesz?

 

Do tej pory chodziłam w butach Quechua forclaz flex 3. Uznałam jednak, że chyba czas zakupić coś lepszego, bo te buty raczej nadają się na dolinki?. Na pewno stopy w nich szybko mi się męczyły - podeszwa była dla mnie po prostu za twarda. No i chodzenie w strugach deszczu skończyło się wodą w butach (wolałabym tego drugi raz uniknąć). Chciałabym też, żeby but miał podeszwę vibram:) 

Aku Selvatica wyglądają bardzo zacnie, szkoda tylko, że nie mogę znaleźć mojego rozmiaru:(

Edytowane przez mount2go
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/10/2020 at 12:51 PM, mount2go said:

https://www.weld.pl/scarpa-lite-trek-gtx/

Może te buciki byłyby dobrym wyborem? 

Generalnie w mojej opinii obuwie bez otoku z przodu to obuwie miejskie, a nie górskie ? 

Po pierwszej przechadzce piargiem skóra będzie podrapana i zabrudzona - no chyba, że Ci to nie przeszkadza. No i ta podeszwa do przyczepnych również nie należy, choć jest w miarę z miękkiej gumy.

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Q'bot napisał:

Generalnie w mojej opinii obuwie bez otoku z przodu to obuwie miejskie, a nie górskie ? 

Po pierwszej przechadzce piargiem skóra będzie podrapana i zabrudzona - no chyba, że Ci to nie przeszkadza. No i ta podeszwa do przyczepnych również nie należy, choć jest w miarę z miękkiej gumy.

Zgadzam się. W tej cenie kupisz buty zrobione w nowszej technologii, dużo wygodniejsze i z lepszą podeszwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2020 o 10:29, wjesna napisał:

Podłącze się pod wątek z pytaniem, czy scarpy maja normalną numerację czy zawyżoną lub zaniżoną?

Co do rozmiaru Scarpy to chyba jak wszystkie włoskie buty ich rozmiar wypada nijak do pozostałych marek, dlatego polecałbym Ci celować docelowo o rozmiar większe niż na co dzień, ale to też nie ma reguły. Jeśli jesteś zdecydowana na tę firmę i but wysoki, to zerknij na model Mojito Hike, to jest wyzsza i sztywniejsza wersja lekkiej podejściówki ze SCARPY, ktora sie nazywa po prostu Mojito, natomiast jeśli szukasz bardziej trekkingowego to polecam model Kailash Trek lub Lite, zależnie od tego czy chcesz lżejszy i bardziej letni, czy bardziej uniwersalny, ale latem cieplejszy. Polecam Ci jednak iść do sklepu przymierzyć i zapytać, bo co model to inna bajka jeśli chodzi o rozmiar. Ja ze względu na niedużą odległość udaję się najczęściej do Poznania do Taternika i wszystkie moje buty górskie kupiłem tam, lecz no nie zawsze jest pełna rozmiarówka, ale to jak wszędzie. ? 

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @GórskiPluto właśnie te mojito wpadły mi w oko jako lżejsze a wyższe. Ale tamte też fajne. Co do rozmiaru to bezpiecznie wybieram trochę większe, ale to sie chyba własnie ma

5 godzin temu, GórskiPluto napisał:

nijak do pozostałych marek

bo znalazłam opinię, że numery sa tak zawyżone, że można kupić aż o numer mniejsze, więc chyba bez wizyty w sklepie się nie obejdzie.

Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na stronę sklepu, gdzie podają własnoręcznie mierzone wkładki i porównujesz z dotychczasowym obuwiem długość w [mm].

Ja w miarę pamiętam jak wypadają posiadane modele dzięki czemu jest jakiś punkt odniesienia - w sklepie stacjonarnym buty kupowałem tylko raz w ostatniej dekadzie i były to zimówki.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, outdoorholic.pl napisał:

zapoznaj się z artykułem, tam również info o butach ? http://outdoorholic.pl/co-zabrac-w-gory-latem/

Zawsze to pożyteczne informacje, nikt wszystkiego nie wie.

Dorwe wolny dzień, to pojadę do Krakowa,  wcześniej sprawdzę,gdzie maja scarpę i sobie przymierzę i coś wybiorę,

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, outdoorholic.pl said:

zapoznaj się z artykułem, tam również info o butach ? http://outdoorholic.pl/co-zabrac-w-gory-latem/

Bardzo dziwne i niekoniecznie sensowne produkty są polecane w tym artykule... Nie sugerowałbym się.

Softshelle od TNF i Milo to worki na kartofle, które korzystają z nieeuropejskiej rozmiarówki, więc może na miasto dałyby radę, w górach nie. Czapki Buff'a które wymieniono również typowe 'Tent mule', a nie nakrycie głowy w teren... Jeśli już to przydatny jest (cholernie trudny do dostania) Buff Visor.

I dlaczego damskie ciuchy są na różowo, skoro to kolor chrystusowy, nie mający zbytnich koneksji z kobietami? (wierzący nie jestem, jakby co)

Edytowane przez Q'bot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona chodzi od zeszłego sezonu w takich:

https://www.trespass.com/pl/buty-za-kostke-trekkingowe-vibram-damskie-genuine

I jest  zadowolona. Przy czym kupiliśmy taniej, coś koło 350.

 

Cytat

I dlaczego damskie ciuchy są na różowo skoro to kolor chrystusowy

Kolor chrystusowy to purpura, nie róż.

poster,504x498,f8f8f8-pad,600x600,f8f8f8

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q'bot napisał:

Bardzo dziwne i niekoniecznie sensowne produkty są polecane w tym artykule... Nie sugerowałbym się.

 

Jakbyś wiedział, co jest w moim niezbędniku górskim, to dopiero byś się pukał po głowie. Otóż zdradzę Wam, to się pośmiejecie- grzebień. Musi być, bo jak mi  raz przyszło kołtuny po całym wietrznym dniu rozczesywać to aż żal było włosów. Przeważnie plotę warkocz, ale  czasem gumka spadnie i znowu się trzeba uczesać.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...