Skocz do zawartości

Szlak na Rysy dla laika!!


materix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na wstępie dodam, że jestem kompletnym laikiem jedyne szczyty jakie zdobyłem to Kasprowy i Giewont. Chciałbym wiedzieć jak moglbym się przygotowywać przez cały rok żeby móc w następne wakacje zdobyć Rysy. Przedewszystkim co po kolei mógłbym dokupywać aby zdobyć jakiś w miarę potrzebny ekwipunek, dziękuję i pozdrawiam! 

EDIT: Chodzi mi tak samo o przygotowanie co do kondycji. Na codzień jestem kierowcą ciężarówki, który nie ma wiele do czynienia z jakimś większym wysiłkiem. Licze na pomoc profesjonalistów! 

Edytowane przez materix
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo obszerna odpowiedź i o taką też mi chodziło. Dziękuję bardzo za pomoc. Dodam jeszcze tylko że możliwość do poruszania się mam gdyż jestem codziennie już o 17 w domu wiec nie sprawia mi to w ogóle dużego kłopotu. Jeżeli chodzi o ekspozycję to dokładnie może pierw jeszcze warto zdobyć szczyty, o których Pan wspomniał. Nad Świnicą zastanawiałem się już w te wakacje, ale stwierdziłem, że lepiej pierw zdobędę te najpopularniejsze i łatwiejsze bo z tego co słyszałem tam też trzeba się troszkę namęczyć. Jeszcze raz dziękuję i chyba w tym momencie zostało mi się już tylko zmotywować do działania. Pozdrawiam!! 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, jak już pojawił się temat Rysow, to chciałbym zapytać, czy ktoś z Was orientuje się którędy można podejść na na te magiczne slowackie 2503m.n.p.m? Nie bardzo mogę znaleźć jakiś szlak ? jakieś propozycje, wskazówki? Będę wchodził od polskiej strony ?

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nad Świnicą zastanawiałem się już w te wakacje, ale stwierdziłem, że lepiej pierw zdobędę te najpopularniejsze i łatwiejsze bo z tego co słyszałem tam też trzeba się troszkę namęczyć.

Jeśli chodzi o aspekt kondycyjny to na Świnicy nie zmęczysz się nawet w 50% tak, jak na Rysach, a jest okazja potrenować korzystanie z łańcuchów. Poza tym Świnica to także zarówno przyjemniejszy jak i ciekawszy szlak niż Rysy.

Ja ją robiłem już po Rysach, ale przed nimi robiłem Kościelec, Granaty i Szpiglasowy Wierch (wszystkie te trasy też mi się bardziej podobały niż szlak na Rysy) - i to doświadczenie się na pewno przydało na Rysach. Giewont to trochę mało, a Kasprowy to w sumie żadne doświadczenie jeśli chodzi o kwestie techniczne.

Edytowane przez Gieferg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...