Skocz do zawartości

Marta Andrzejewska

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, jaaga76 napisał:

Ruiny tak troszkę bieszczadzkie klimaty przypominają...

 

14 godzin temu, barbie609 napisał:

okolice dzielą z Bieszczadami wspólny smutny los. 

Właśnie kiedyś rzuciły mi się  w oczy krzyże, takie  metalowe, łemkowskie jakby. Bardziej  by pasowały  do Bieszczad więc mnie  zdziwiły. W domu  poszukałam więcej informacji i okazało  się być tak jak mówi @barbie609 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2021 o 12:01, wjesna napisał:

 

Właśnie kiedyś rzuciły mi się  w oczy krzyże, takie  metalowe, łemkowskie jakby.

 

Cerkwie też zostały , ale teraz są kościołami poniżej  Szlachtowa

 

po słowackiej stronie jest wieś Osturnia tam z kolei jest trochę rusińskich domów

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ze względu na ładną pogodę opanowała mnie chęć wypicia herbaty na Czerteziku , więc się wyprawiłem z rana.

Pogoda świetna cieplutko , szlak suchy , ludzi trochę na szlaku było , część naszych/nawet mieli papierową mapę/ , część dziwnych ,duża grupa    nawigatorów smartfonowców , usiłujących trafić na Trzy Korony?.Było naprawdę przyjemnie . Wiosna w pełnym rozkwicie , kwiecie na graniach kwitnie/zdjęcia w temacie ,,Ci co ..... ,,/tylko na horyzoncie Tatry przykurzone świeżym śniegiem poniżej parę fotek.

Beskid Sądecki

 

na horyzoncie Tatry

 

Zbliżenie na Łomnicę

 

 

flisacy ostro działają

 

przełom

 

 

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz ZTak mnie naszło : w latach 80 ubiegłego wieku na Wysokim Wierchu o świcie często odbywały się przyrzeczenia harcerskie . Durbaszka była wtedy schroniskiem Chorągwi Krakowskiej ZHP ale bardzo często bazowały w niej drużyny z  Podhala najczęściej to chyba 80Drużyna Harcerzy i 81 Drużyna Harcerek Hufca Nowy Targ  oraz oczywiście Krąg Instruktorski Eskulap w pełnym składzie?. U chatara był telefon polowy połączony ze strażnicą WOP w Szlachtowej jak mieliśmy w nocy wychodzić na grzbiet to zawsze żeśmy to zgłaszali żeby element na pasie wiedział , że po krzakach to harcerze ganiają?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj w  Pieninach @Zośkadzisiaj tak nieco przypadkowo my. Zaczęło się od planu wejścia niebieskim z Kluszkowiec na Lubań -uwierzyliśmy w prognozy że rano popada a potem będzie lepiej jak nam dołożyło w Kluszkowcach na samym początku to nam się od razu plany zmieniły. Padło jak zwykle na Małe Pieniny. Pogoda dalej było porąbana  jak Lato z Radiem  lało co najmniej dwa razy słońce chwilami świeciło no cyrk. Mocno błotniście. Sporo ludzi ambitnie szturmowało Wysoką zielonym szlakiem , my się tam nie pchaliśmy . Zajrzeliśmy na początek rezerwatu Zaskalskie , potem na Bukowinki , Jemeriskową Skałę , posiedzieliśmy na bazie pod Wysoką , zajrzeliśmy na Połoninę Kiczera , zeszliśmy Homolem , sporo ludzi się kręciło w rejonie wąwozu i Dubantowskiej. W sumie było miło , do wątku ,,Ci ci skaczą...przybyły  zdjęcia  myślę że ciekawe . Poniżej parę fotek.

W rezerwacie, w sumie nie jest udostępniony a wejść głębiej też trudno.

 

 

Bukowinki akurat było słoneczko

 

na Jemeriskowej

 

 

Trzy Korony z Jemeriskowej

 

skały kwitną

 

na bazie pod Wysoką

 

na Połoninie Kiczera ,jak to Wiesiek mówi na prywatnym szlaku chmury jakby śniegowe

 

przebieramy się kolejny  raz ......

 

pomimo rąbniętej pogody było fajnie

 

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...